Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Pořád váhám, jestli plný počet nebo ne, nakonec dám o hvězdičku méně, ale jen proto, že jsem se neválel smíchy na zemi celou dobu, a také proto, že existují komedie, kde tomu tak je. Každopádně co se týče tématu, tak je to asi nejpovedenější, co jsem viděl, marně vzpomínám na lepší. Dříve jsem Ryana Reynoldse moc nemusel, ale zraje jako víno a když konečně v sobě objevil komediální talent a dal mu vyniknout, tak člověk nemůže udělat chybu, když si pustí nějaký film, kde se vyskytuje. Tak snad si to nepokazí.

Potomci lidí (2006)

No, na to, že děj se dá shrnout do dvou vět, to byl velmi povedený snímek. Vylíčení společnosti v rozkladu (tohle téma mám tento týden už po třetí) bylo velmi povedené a scéna, kdy alespoň na chvíli ustanou boje, mě úplně vzala dech. Na plný počet mi však chyběl přeci jen nějaký ten děj.

Cesta (2009)

Až na samotný závěr se nedá nic vytknout. Ten mi vadil z toho důvodu, že to bylo příliš okaté, že to je kvůli filmu (předlohu neznám, třeba je to tak i v ní). Ale je pravda, že mě nenapadá absolutně jiný způsob, jak to zakončit v rámci možností zničeného světa pozitivně. Spoiler: Snad jen, kdyby se objevili dříve?

Barbie (2023)

Když byl ten silný týden, dal jsem všechny filmy, kromě Barbie. Říkal jsem si, že to ve svých letech, (snad) i inteligenci a společenskému postavení a vůbec všemu dalšímu, prostě nemůžu udělat. Ale abych to mohl strhat (i kvůli tomu, aby mi tu zase neřízli účet), tak že si počkám, až to budou dávat v telce. Tak jsem si tedy počkal a svého rozhodnutí nelituji. Takhle - co se musí nechat je, že od Mattelu to byl geniální marketingový tah. Asi něco, jako když jsem koukal na největší lži historie na díl o kouření. Ok, první třetina, až půlka byla na rozjezd a otupení případných kritiků velmi dobře zmáknutá a splnila přesně svůj účel. Stádečko se rozehřálo a ve druhé půlce to mohlo dostat pěkně naplno. Přemýšlel jsem, jak vlastně ten film zhodnotit, ale asi nejlíp mi sedne John Cena, který si zde střihl taky jednoho z Kenů. Tak si dejte Barbie a pak Peacemakera. Nic - dal bych odpad, ale nemůžu, protože tam byly věci (i přes příšernou roli, tak třeba výkon Ryana Goslinga nebo koneckonců i Margot), na kterých byla odvedený opravdu poctivý kus práce. I když o to je to vlastně asi horší, nezkušení lidé tím pádem lépe sednou na lep. Přemýšlím, jak od toho uchránit mé pubescenty a nakonec bude asi nejlepší jim to pustit "za trest" s naším výkladem. Fakt vymývárna mozků.

Neodolatelný (2020)

Tak komedie to moc nebyla, ale mně popravdě Steve Carell nikdy moc neseděl, pokud měl být ten hlavní tahoun. Téma mi přišlo taky hrozně nudné, ty americké volby, prostě volby. Chovají se jako magoři, mávají vlaječkama a nakonec někoho zvolí. I u nás mít přes hodinu a půl film o volbách byl stálo za prd. Vlastně jsem se ani jednou pořádně nezasmál, když o tom tak přemýšlím. Proč tedy dávám tak vysoké hodnocení? No, protože to byla vlastně výborně natočené, pořád se tam něco dělo a hlavně to překvapení na konec. Btw. Steve zraje jako víno a ten plnovous mu sekne, Rose taky ta "potvora" celkem šla.

7500 (2019)

Takhle - na konci jsem váhal mezi dvěma a čtyřmi hvězdami. Bez legrace. A chvíli jsem myslel, že to bude i plný počet, ale popořádku. Tak předně - pokud jste film neviděli, tak dál nečtěte, protože díky jednoduchosti jeho zápletky a faktu, že je to vlastně celé téměř realtime, tak cokoli napíšu, vyzradí děj. No a teď k hodnocení - velmi se mi líbil nápad pojmout film jako realtime záběr do kokpitu a ani o metr vedle (vlastně až na úplně poslední scénu, ta byla o metr vedle). Nicméně to bylo jeho silnou a zároveň málem pohřbívací stránkou zároveň. Protože v tom případě, kdy máte 2x2 metry prostor a jednu malou obrazovku, musíte sakra dávat bacha, abyste vyprávěli poutavý příběh, ale zároveň to nepřeťápli. A také je strašně těžké vypěstovat v divákovi nějaký vztah k postavám. A to se, bohužel, filmu nepovedlo. Takže proč byl film dobrý? No, sledujeme v reálném čase let od naložení zavazadel až po jeho přistání, kdy se odehraje teroristický útok, jsou tam mrtví a je tam i hrdinství pilota, až po zásah policie. Atmosféra by se první cca půlku filmu, možná 2/3 dala krájet a nechtěl bych být v kůži pilota a rozhodovat o životech lidí za sebou. I finále jako takové bylo fajn, ve své syrovosti, kdy jste vlastně jen hříčkou děje (myslím v kůži pilota) jak teroristů, tak nakonec i té policie. Tady by to bylo za plný počet. Jenže - tvůrci dospěli k názoru, že to samo o sobě není dostatečně cool, tak tam propašovali několik naprostých debilit. Tak předně - nechat si v kokpitu teroristu a neumlátit ho, či alespoň nedobít tak, aby se nemohl probrat a celkem klidně převzít letadlo, byl fakt fail, že jsem myslel, že to v tu chvíli vypnu. Navíc celá tahle "zápletka" měla, podle mě, jediný důvod, aby se jako ten mladej terorista mohl ukázat jako klaďas. Což byla další naprosto zbytečná zápletka, nehledě na to, že pokud by mi někdo před očima zabil manželku (nebo přítelkyni, se kterou žiji a evidentně jí mám rád), tak to závěrečná až zamilovanost byla úplná debilita. Díky těmto dvěma zápletkám jsem to viděl na 2 hvězdy. Ale do rána se mi to rozleželo, jsou to horší 4. Být to opravdu jen o tom, že uhájil kokpit, přistál a počkal na zásah, byl by plný počet. Škoda.

Agent na útěku (2012)

Ono to vlastně tak špatné nebylo. Bohužel film byl další z mnoha, kde zlá organizace semele nesmrtelného agenta, kterého napřed všichni budou podezírat, aby se nakonec ukázaly světlé zítřky a kdo byl tedy padouch. Proč ne? Jenže co mě extrémně štvou jsou hormony zbláznění, nevyrovnaní a naprosto debilně jednající různí členové rodiny agenta, optimálně dospívající dcera. Takže kromě pubertálního pohazování hlavou se ještě chová jako totální kráva, kdy samozřejmě nejlepší čas na řešení rodinných problémů nebo dotazování se na debility je v průběhu přestřelky. No taky samozřejmě musí být unesená, to by jinak film úplně propadl. Sice v podstatě nic z toho, co tam teenager dělá, nemá na výsledný děj vliv, ale naštvat diváka je třeba. A to sundalo minimálně jednu hvězdu, možná i dvě. Jinak je to samozřejmě o tom, který špionský film vidí člověk dříve, ten bude hodnotit výše.

Final Level: Hra začíná (2019) odpad!

Tento film zdobí brilantní originální scénář, skvělá režie, dokonalá kamera, dechberoucí triky, strhující děj, naprosto famózní herecké výkony jednotlivých sympatických postav a v neposlední řadě dokonalý závěr. No, tak jo, dělám si prdel, ale tvůrci si začali. Hodně dlouho jsem neviděl větší kravinu, pokud vůbec. Možná i mnou často zmiňovaná Vesmírná Prda byla možná lepší, i když... No, nechme stranou námět, to bylo vykradené Jumanji, ale proč se tam všichni chovali jako naprostí retardi? Že tam neuměl nikdo hrát se tvůrci snažili fikaně zamaskovat tím, že holky napřed svlíkli do plavek, pak jim to asi přišlo blbý, tak alespoň ty zaříznuté trenýrky, jenže celkový dojem kazila opravdu hrozná kamera, takže si člověk záběry nemohl patřičně užít. A i tak, nestálo by to za to, protože ty herečky byly opravdu extrémně nesympatické. Asi nemá smysl dál to pitvat, tohle bylo opravdu, ale opravdu velmi špatné.

Likvidátor: Znovuzrození (2022)

Bože můj, původní film taky nebyl vrchol kinematografie, ale tenhle pokus o kopii byl fakt marnej. Extrémně debilní scénář skýtající snad každý druhý krok nelogický, strašná nuda a herci byli strašně nesympatičtí. Od odpadu to zachránila vlastně jen místy celkem slušná akce.

Ostrov (2023)

Hele, mně se to líbilo. Jediné, co mi vadilo, že ze začátku oba trochu přehrávali a bylo to spíše křičení, než hraní, ale pak se buď chytli a nebo mi to přestalo vadit. Jinak za českou produkci výborné, kdybychom to samozřejmě srovnávali s lépe financovanými zahraničními konkurenty, bylo by to horší.