Pod vodou (2020)

Kristen fakt není herečka. Scénárista si chvílemi tak vybral volnější chvilku. Nicméně to v některých momentech vypadalo celkem slibně. Horší polovic, ale těsně.

Pomsta (2021)

Tak z filmu jsem pochopil hlavní režisérovo poselství, a to, že i po sedmdesátce není čas házet flintu do žita a je šance, po patřičném nadopování viagrou, ukecat i velmi slušnou milfku. To je totiž asi jediná věc, které se z toho filmu dá jakž takž uvěřit. Tomu bitkaření, co tam dubléři za Michaela Keatona předváděli, tomu se fakt věřit už nedalo - se vším respektem, který k MK chovám. A to samé platilo i o Maggie. Robert Patrick si poslední dobou švihá ty samé role, bylo to jak přes kopírák, jako v Peacemakerovi. Na druhou stranu to bylo tak miloučké, že to vlastně i celkem drželo pohromadě. Být to první film tohoto žánru, hodnotil bych i výše - ale bohužel tohle jsem viděl už snad stokrát. Takže závěrečné resumé - film určitě pobaví, nenaštve, celkem slušně se na něj kouká. Tak proč ne.

Přebytečná zátěž (2018)

To nám takhle Harry Potter zestárl. Dokonce mu i strniště narostlo. Koště vyměnil za letadlo, i když lítá ve stejném počasí, jako v díle s mozkomory. V nové koleji už není ani Ron, ani Hermiona, ale jsou tam nějací vejlupci a policajti. Místo hůlky a zaklínadel už používá pistolku, kterou je schopný za letu z okýnka skolit i vojenský dron. No a taky se asi rozvedl s Ginny, místo ní si našel protivnou, hysterickou a evidentně, podle dialogů, které spolu vedou, retardovanou krávu. On Harry taky nebyl nejostřejší tužka v penále, tak se k sobě lépe hodí. Teď se místo bystrozorování živí jako indický pracovník call centra kdesi v oblacích. No a takhle bychom mohli pokračovat. Nicméně vážně - Daniel se dodnes nenaučil hrát. Scénárista byl evidentně imbecil, čumět hodinu a půl na to, jak někdo letí letadlem a pořád mu někdo volá nějaké hovadiny, to je fakt zážitek. Dramatičnosti asi mělo přidat to, že se pořád hrozně klepe v nějakých turbulencích, či co, ale moc to nezabralo. Dialogy jsou na úrovni pomocné školy, nevěřil jsem ani tomu, když hlavní postava začne zabijákovi do telefonu vykládat o tom, že jeho žena má ráda mlíko - chvíli jsem myslel, že ho požádá, ať jí ho koupí. Závěrečnou scénu jsem nepochopil, jak se dokázali všichni eliminovat. A závěrečný souboj byl opravdu k smíchu. Neviděl jsem moc horších filmů. Nicméně od odpadu ho uchránilo to, že i tak nějaké horší filmy jsou a že tenhle si moc velké ambice na počin století nedělal. Bylo to opravdu těsné, ale horší jedna hvězda.

Let Fénixe (2004)

Původní film jsem neviděl, tak nemusím být zpruzený, že je něco jinak. Nicméně film o modelářích z pouště, kteří si jen tak mimochodem postaví letadlo, aby se dopravili do bezpečí. Přestože v obsahu od TV Prima je vlastně téměř celý děj, tak je na co se koukat. Jo, je tam sem tam nějaké to zaškobrnutí nebo scénáristické okénko, ale nebylo to tak hrozné. Docela jsem se bavil. Jsou to horší 4 hvězdy, ale bylo to lepší, než lepší 3.

Archiv (2020)

Takhle - dávám vysoké hodnocení, protože mě to příjemně překvapilo. Ne, není to kdovíjaká kinematografie. Je to navíc o tak půl hodiny delší, než by mělo. Konec jsem si také tipnul. Nicméně - na film, kterému jsem na začátku dával šanci na jednu hvězdu, mě to vlastně bavilo. Dokonce mě oslovily jednotlivé postavy (i ty robotické), dokázal jsem si ke každé najít cestu, dokonce i k tomu prvnímu robotovi stylu R2D2. To bylo na 3 hvězdy minimálně, protože to se mi zase tak často nestává. A tu poslední dávám za poměrně zdařilý soundtrack. Ano, ve srovnání s jinými, jasnými peckami by to neobstálo, ale beru to jako jinou ligu. A v té to obstálo velmi slušně.

Čas hrdinů (2011)

Ze začátku OK, až na ten srdceryvný nástup toho vojáka, co dal přes hubu veliteli. Ale musela tam být asi nějaká zápletka, no, budiž. Ale pak to šlo nějak do háje. Co mě ale fakt naštvalo, že se prostě najedou na to všichni vykašlali. Přestřelka jako kráva a najednou střih, konec, pohled na Švédsko a titule. Jak se tam dostali, proč je nikdo nepronásledoval (nebo pokud ano, proč je nenašel), co se stalo s ostatními. Prostě nic. Když to shrnu, byl to film o jeden a půl akci. A to je škoda. Jistě měl ambice větší.

Elitní zabiják (2014)

Jako přes kopírák s dalšími filmy typu 96 hodin a jim podobných. Bohužel na rozdíl od nich je tohle provedení horší, byť i zde nechybí zvučná jména. Jenže když záporáci stojí jako tydýti, kteří v lepším případě vystřelí a nic netrefí, přestože jsou ve výhodném postavení, v klidu a s puškami, zatímco proti nim stojí strejc, který střílí jednou rukou v běhu do patra a trefí na první dobou, vybavil jsem si prostě Žhavé výstřely. Jo, za mých mladých let se takové filmy točily, ale dnes se tomu už tak nějak smějeme. Nic no, asi za největší zmínku stojí sestřih nebo paruka Johna Cusacka, kdy jsem si vzpomněl na Nicolase Cage, nevím, asi tenhle sestřih v USA zrovna nějak frčí, či co. Ale vypadá to fakt úchvatně. Takže - když fakt nemáte při práci do sluchátek nic jiného, tak se to jednou dá, ale že by to byl film, na který bych se chtěl někdy znovu podívat, to fakt ne.

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Kdo čekal nějakou filmařinu, tak si prostě řekne, že to byla kokotina. Chtěl jsem taky bouchnout jednu hvězdu a ani nepsat žádná moudra. Ale pak se mi to rozleželo. Vzpomněl jsem si, nad čím jsem byl schopný jásat v mládí a vlastně i teď. Ono Jean, Sly, Steven a i Arnold taky není vždy zrovna oskarovka. A když se podívám na rok natočení, tak mi vlastně přijde líto, že se podobné vyvražďovačky vlastně už moc netočí. OK, tak je to tentokrát 50ti kilová tetka, když dojde na kvéry, tak je vcelku jedno, kdo tam běhá, když se holt nikdo netrefí. A to je vlastně na těhle filmech kouzelné. Když člověk vypne hlavu a jde na střílečku, tak to vlastně špatné nebylo. Lepší průměr proto, že hlavní záporák nebyl nic moc, Jennifer to hraní moc chvílema nešlo, akční scény byly často ve tmě nebo nebyly pro komíhání kamery moc vidět, ale jinak dobrý, uteklo to jako voda.

Oppenheimer (2023)

Čekal jsem mnohem více. Dostal jsem však extrémně dlouhý film s podobně nátlakovým soundtrackem, jako si pamatuji z Dunkerku, kde jedna polovina filmu sleduje sestrojení bomby a druhá, jak se ukáže nakonec, rozmíšku mezi vědcem a politikem reprezentovanou různými soudně politickými besedami a je to vlastně takové jakoby politické drama. Kromě toho je tam asi miliarda postav, kdy jsem se v nich moc neorientoval. Co se mi líbilo, bylo prolínání různých časových období, velmi se mi líbil vlastní jaderný test, nicméně celkově ten film mě za srdce nechytil. Přitom tohle téma je vyloženě kulervoucí a dalo se vytěžit mnohem lépe, ať už zaměřením se čistě na osobu Roberta Oppenheimera, či projekt Manhattan a nebo obojí.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Tohle byl bezkonkurenčně nejhorší díl, a to jsem si myslel, že po Křišťálové lebce větší pohroma přijít nemůže. Beru, že tohle není žánr na diskusi o kvantové fyzice, i když se vlastně o to snaží. Ale tenhle scénář byl tak neskutečně děravý, nesmyslný a pitomý, že to neskousnu ani já. Kromě toho byla neskutečně nepříjemná hlavní hrdinka a to jak postavou, tak obsazením, o dalším protivném dítěti nemá smysl mluvit, to bylo ve většině filmů o Indim. A zase jsem u toho scénáře - prostě z celého světa narazíte zrovna na dítě, které, i když to nikdy nedělalo, bez problémů uřídí letadlo. No nic, tohle bylo fakt na hlavu. Sorry všem, jsem taky fanda, ale tohle fakt nedávám. Tu jednu hvězdu dávám jednak za poměrně pěkný vizuál a taky Harrisonovi za odvahu v tomto věku.