Na život a na smrt (2013)

Film má spád od začátku do konce a všechno pěkně hezky funguje. Vrtulníky lítaj, zbraně střílej (kupodivu se žádná nezasekne :) ). Uznávám, že vojáci mají práh bolesti nejspíš někde daleko za horizontem vůči ostatním bytostem, ale jestli je během výcviku neučí, jak doplňovat krev bez infuze anebo jak léčit ustřelené prsty jinak než, že se na ně zamračí a řeknou "je nám bezva" tak je to celé nesmysl. Samozřejmě jsem nebyl nikdy postřelený (natož tolikrát jako v tomto filmu) a tak nemůžu tuto situaci náležitě posoudit, ale dle mého laického pohledu by po tolika zásazích člověk těžko fungoval tak, jak fungují ve filmu. Ale naštěstí je to jen film a tak doufám, že vojáci, dle kterých je tento film nebyli tolikrát postřeleni a štáb to celé jen v rámci hesla "jen houšť" nafouknul a dle pravidla tří - dosadil třikrát víc talibanců a třikrát víc zásahů. Když už to točíme, tak ať to má říz, hergot. :)

X+Y (2014)

Asa je super a v budoucnu mu přeju lepší scénáře než tento. Jeho roli by dle mého zvládl i Macaulay Culkin. Celý film tam pochází sem tam trhne hlavou, v lepším případě rukou a když má dobrou náladu, tak se ještě zamračí. Pouze na úplném konci se vytasí s emocemi, na které je ale vcelku pozdě neb film za 5 minut končí... Jinak film o geniálním matematikovi, ale trošku jiném než ostatní jako celek a na jedno shlédnutí není špatný, sIce zdaleka nedosahuje kvalit Čisté duše, ale není každý den posvícení. Osudové setkání bych též nadřadil nad x+y.

Hacker (2015)

Jelikož jsem film nedokoukal, protože mě tak moc nudil, že mě po hodině sledování úplně přestalo zajímat, kdo je ten hlavní padouch, tak nemůžu hodnotit. Chris je sice dobrej bouchač s kladivem, ale vážně měl přípravu na tuto roli vzít trochu vážněji, protože tuto roli trochu nezvládl. Chodí si okolo zadumaně kouká, a když ho konečně něco napadne, je úplně markantní, že teď má tuto svou reakci napsanou ve scénáři. Záběry na úžasnou krajinu a skvostné, velkolep a jedinečné mrakodrapy Číny bych též očekával třeba v Cestománii a nikoli v thrilleru. Takže stále hurá za Angelu Bennettovou. :-)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jestli máte rádi akční filmy, tak tenhle film je jasná volba. Příběh víceméně žádný, jen honička v bizarních vozítkách, ale je to akční honička od začátku do konce. Něco jako Černý jestřáb sestřelen, ten byl též velmi intenzivní. Pěknou podívanou a užijte si během filmu vypnutý mozek :)

Annabelle (2014) odpad!

No, recenzi píšu po půl lahve bílého, ale nejspíš to nemá větší význam (snad jedině na překlepy :) ale takhle mizerný horor jsem snad neviděl, herci úplně děsivý (možná děsivější než celý film) jak se má člověk bát když je všude tolik světla a u hororu bych čekal o mnoho víc lekaček. Tady to bylo vždy tak předvídatelné, že jsem stihl ztlumit zvuk abych nevzbudil svoje děti, ani ne tak leknutím jako povzdychem "ach jo". Říkal jsem si že první hodina filmu úplně hrozná a pak, že to alespoň trochu najede, ale bohužel nic .... Radši koukejte hodinu a půl z okna než na tento film, venku to určitě bude zajímavější....

The Iceman (2012)

Na tenhle film jsem se dlouho těšit. Asi až moc dlouho, protože ještě předtím jsem stihl přečíst knihu Ledař: Zpověď nájemného zabijáka od Philipa Carla, tedy ne knihu, dle které je zřejmě tento film natočen. Od Purpurových řek sice vím, že nejdříve číst knihu a až potom vidět film se nevyplácí, ale v tomto případě mi to prostě nedá. Z filmu vůbec není patrno z jakého důvodu se Richardovi říkalo "Iceman" (dle mého názoru z důvodu brutality vražd a naložením s ostatky (viz. pokusy co asi s tělem udělají kraby přes noc) a nikoli kvůli tomu, že ukládal těla k ledu), jeho "kariéra" u mafie je zde zcela špatně popsána a vůbec vše je nemastné, neslané. M. Shannon byl přesvědčivý, ale mohl být ještě lepší, kdyby dostal více prostoru, aby byla evidentnější brutalita a ledovost Richardova. I když dle jeho pohybu jsem si ho občas pletl se "Zubem" v Moonrakerovi :-) Celkově - ztráta času