Milenec (1992)

Člověk s hebefilní slabostí musí mít tento snímek vystaven jako klenot :) No a divák mající rád detail je nadšený a tleská kameře a střihu - silný snímek ale i v ostatních složkách, místy až mrazivý vypointovanou atmosférou. A Jane March je ve své roli prostě dobrá...

Valčík s Bašírem (2008)

Ten film je prostě super a vůbec nevím, proč jsem tak dlouho otálel jej shlédnout. Jakákoliv jiná animace, nebo kdyby to bylo nedejbože natočeno s živými herci by tomuto snímku ubralo onu naprosto neotřelou a sugestivní atmosféru. Docela filmařskej šperk :)

Ať vejde ten pravý (2008)

Netradiční romance, kterou bych rád doporučil příznivcům Stmívání a jiným upířím romantickým pohádkám...toto dílko je také pohádkou, leč trochu syrovější. Skvělá hudba a opravdu mrazivá atmosféra sídlištního retra :) Souhra světla a stínu je skvělá a celkově to svoji patologickou neotřelostí musí být pět :)

Londýnský gangster (2010)

Vynikající záležitost - Colina můžu od budky a miluju od Brugg. A v tomhle filmu je prostě bezkonkurenční! Ritchie točil kultovní snímky a vůbec bych se nebál toho, že by se London Boulevard taky mohl stát jakýmsi kultem. Soundtrack našlapanej - taky ho dělal hoch od Kasabian :) Londýn s příchutí krve mě nepřestává (jsem trochu zvrácenej) bavit...No a baculka Keira nezahrála nic, ale hraje (spíš teda "hraje") sympatickou roli ve které to v jedné scéně sama přiznává :) David Thewlis úsměvnej...:) Ale děj, herci to vem čert --- Colinova jízda a plánuju zopakovat si ji jenom kvůli němu a všem těm skvělým slepým jeptiškám a jinejm pidi super detailům :)

Já, truchlivý Bůh (1969)

Vynikajicí Kopecký i Landovský - povedeně převedený Kundera do filmové podoby. Nejsem si jist jestli v dnešní době je naivita žen tak velká, kterak je ukázáno ve snímku. Ženy už jsou zralejší a nenechají si toho tolik namluvit...i když :) Skvěle zahraný sarkastický truchlivý svůdník :)

Nová strašidla (1977)

Tento povídkový film jen potvrzuje známou pravdu, že Italům není vůbec nic svaté :) Líbí se mi, že parodují sami sebe a jde jim to náramně. Všechny povídky jsou poměrně vyrovnané, ale kouzlo osobnosti duchovního z první je nepřekonatelný!

Pouta (2009)

Žánrově čistý snímek bez špetky optimismu. Ondřeje Malého znám velmi dobře díky působení v Klicperově divadle v Hradci Králové. Nejvíce na mě zapůsobil v Othellovi - hrál Jaga... Záporné role mu jdou a opravdu jsem se u jeho hereckého projevu bál, jak byl sugestivní a dobrý. Silný zážitek!

Jako v zrcadle (1961)

Téma naprostého vztahového odcizení, duševní choroby a silný moment v poslední synově větě. Snad nejtěžší Bergmanův film, co jsem viděl - dva takové bych za sebou emočně nezvládl. Tuším, že pak i přímo na tomto "tropickém" ostrově dožil. Nicméně filmařsky, psychologicky a svým přesahem bravůrní. A Bach vše hudebně dobarvil do uplné černoty...

Americké psycho (2000)

Což o to, ten film nemá bůhvíjaký příběh, ale já se u něj bavil od začátku do konce a vůbec mi tedy nepříjde, že by to byla nějaká nuda...a to všechno proto, protože Christian Bale je v roli Patrika Batemana /pozdější Batman/ dokonale j:)

Sid a Nancy (1986)

Směju se všem rádoby pankáčům - "děckům", páč tento snímek je ukazuje asi v největším naturelu. Gary Oldman Sida hraje naprosto věrohodně a výborně. Samotnej snímek je klasická ukázka dehonestace osobnosti v důsledku sladkého heroinu. Velmi vyzdvihuji atmosféru oné punkovo-drogové doby. Nevím (nezažil jsem), zda-li to tak bylo, ale tak nějak jsem si background vrcholu punkové "tvorby" představoval :)