• Pohádka

Identita (2003)

Tento film jsem už kdysi viděla a teď, když ho dávali znova v televizi, jsem zjistila, že si z něj nepamatuju vůbec nic kromě toho, že jsem ho už jednou viděla. Tak jsem se na něj podívala znova a jen mě to utvrdilo v tom, že film za zapamatování fakt nestojí. Ale úplně špatný nebyl, zápletka byla docela zajímavá a originální a film nenudil.

Majestic (2001)

Pro mě tak trochu nablýskaná nuda.

30 dní dlouhá noc (2007)

Zajímavý začátek s hustou atmosférou, mrazivá dálava mi připomínala skvělý film Věc, ale později, když už víme, co jsou vetřelci zač, jako by tomu něco chybělo. Celkově poměrně solidní horor.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Cituji z TV programu: "Oba filmové monolity měly symbolizovat Boha i skutečnost, že člověk je připraven na další evoluční krok (v první verzi scénáře na ně Kubrick hodlal promítat obrazy...)" Tato informace mi mírně pomohla tento film lépe pochopit (i když jsem to tak nějak tušila od scény s opicemi, monolitem a kostí jako nástrojem), ale nemůžu dát víc hvězd filmu, u kterého jsem několikrát použila rychlopřetáčení vpřed, ačkoliv jinak byla vizuální stránka výborná a skutečně nadčasová a sci-fi je můj oblíbený žánr. Při Straussově valčíku jsem musela vypínat zvuk, tak mi lezl na nervy. Grády tomuto filmu trochu přidával počítač HAL9000 (který už byl víc než jen počítačem) a postaral se o trochu toho napětí při cestě na Jupiter. Podle komentářů zde by byl film pochopitelnější, kdyby si divák předtím přečetl knihu - to není zrovna velké plus tohoto filmu.

Muž ve stínu (2010)

Výborná atmosféra a to je asi tak všechno.

Chceš mě, chci tě (2009)

Jedna z těch klasických přihlouplých amerických komedií, kde člověk už na začátku ví, jak to skončí. Nejdřív se nenávidí, pak se milují. Kolikrát to tady už bylo? Prostě nic moc originálního. Ani ten Gerard Butler, jinak pěkný chlap, se mně moc nelíbil - nějaký odulý, potřeboval by asi pár kilo zhubnout.

Noční můra v Elm Street (1984)

Tento film jsem asi kdysi viděla. "Asi" píšu proto, že se mi to nejspíš muselo líbit, protože jsem doma měla (a přečetla) všechny díly Noční můry v Elm Street v knižním vydání a asi bych si je nekupovala, kdybych nebyla navnaděna stejnojmennými filmy. Z filmu jsem si ale už nepamatovala v podstatě nic a když jsem ho viděla teď, tak opravdu nechápu, co mě na tom tehdy tak upoutalo. No, byla jsem asi ještě dítě a pro děti, tedy ty odrostlejší, to možná tak ještě je. Ale i když si odmyslím to, že film byl natočen v osmdesátých letech a podle toho vypadá, tak prostě nechápu, co je na tom filmu tak skvělého. Celkem jsem se nudila, některé postavy, vč. Johnyho Deppa, byly na přesdržku a ten konec tomu nasadil korunu. Po přečtení některých zdejších komentářů docházím k závěru, že vysoké hodnocení je způsobeno čistě nostalgií většiny diváků. Ano, i já mám tendenci hodnotit filmy, které se mi líbily jako dítěti, více hvězdami. Jenže tenhle film si z dětství už nepamatuju, takže na mě nostalgie nepůsobila. Ale jinak nápad se sny byl dobrý.

Inspektor Rebus: Apoštol (2000) (TV film)

Slabé... a to mám britské detektivky ráda (nebo právě proto, že je mám ráda). Tohle nemělo ani na Hlavního podezřelého, ani na Vyšetřování naslepo, ani na Inspektora Lynleyho, ale ani na Taggarta. Pozor, následující může obsahovat spoilery! Zde pár důvodů, proč jsem hodnotila tak, jak jsem hodnotila: 1) Rebus řeší rébus - ha ha 2) vnitřní monology hlavního hrdiny - přijde mi to poněkud omšelé a rušivé, zřejmě odkaz na film noir, hned mi naskočil Tomáš Hanák (Mazaný Filip - to ale byla komedie, ne?) 3) rádobyfemme fatale v červených šatech, která, když už jsem zmiňovala Mazaného Filipa, Vilmě Cibulkové nesahá ani po kotníky - celkem ošklivá ženská s blond parukou a černým obočím 4) hlavní hrdina má rozvrácenou rodinu a imrvére chlastá - klišé a nuda 5) pachatel 16 let starých vražd chytřejší než celý policejní tým dohromady - najde sám vraha během pár dní 6) překombinovanost - za chvíli už jsem nevěděla kdo se jak jmenuje a kdo koho zavraždil či zavraždit dal a proč 7) že na konci filmu máme ještě jednu mrtvolu, už zřejmě nikoho nezajímalo - ve filmu už o něm nebyla řeč. Celé to bylo nějaké divné.