Tvář vody (2017)

Až na tú okate násilnú akožeartovú scénu s tancom a absolútne nelogické/dementné správanie postáv v niektorých momentoch tak, aby to vyhovovalo posunu deja, to je dosť príjemná fantasy chuťovka, ktorá občas ťukne na temnejší/hororovejší kláves a veľmi pekne to zaznie.

Zodiac (2007)

Krásny, priam dokonale vystavaný film. Famózny po každej stránke, s úžasným osadením a parádnym 70s soundtrackom. Dosť možno Fincherov najlepší, a to je čo povedať; každopádne jediný jeho film, ktorý si rád pozriem za každých okolností.

Vánoce v ohrožení (2014) (TV film)

Solídna srágora, ktorá sa snaží hrať na city, ale udrie v skutočnosti na úplne inú strunu - vzbudí vo vás akurát odpor.

Viceprezident(ka) (2012) (seriál)

Náhodou, vzhľadom na moju neľúbosť voči humoru v televízii a filme ma zarazilo, koľkokrát som sa zasmial alebo aspoň zachechtal. Sledujem to len tak po očku popri práci, takže ani poriadne neviem, kto je kto a kam sa príbeh uberá, ale tú vtipnosť dokážem oceniť.

Omámení a zmatení (1993)

"Let me tell you this, the older you do get the more rules they're gonna try to get you to follow. You just gotta keep livin' man, L-I-V-I-N." Ťažká pohoda a skutočná oslava neviazanej mladosti, búrenia sa proti konvenciám a dospelému životu, s nesmiernym množstvom zábavných momentov, pričom vlastne nič sa nedeje, o nič nejde a život len tak plynie - skrátka školský život v 70. rokoch minulého storočia so všetkým, čo k tomu zrejme patrilo, a riadne našlapaným soundtrackom.

Nepřítel (2013)

Fucking brilliant. Asi najbližšie k Lynchovi, ako som sa kedy u iných režisérov dostal. Už len tá posledná scéna je päťhviezdičková. Mindfuck ako sa patrí.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Po počiatočnom azda až hysterickom nadšení, na ktorom sa nemalou mierou podieľal soundtrack (Nick Cave, PJ Harvey, Arctic Monkeys a White Stripes, taká killer kombinácia tu ešte nebola), prišlo trochu vychladnutie, ale stále je to vynikajúce, kadejaké zábery na industriálne prostredie povojnového Birminghamu sú úplne lahôdkové a samotná postava Thomasa Shelbyho to ťahá prakticky sama od začiatku až do konca (kým som to neuvidel, nikdy by som neuveril, že taká držka ako Cillian Murphy dokáže v sebe mať toľko charizmy). To, čo u mňa zráža wow faktor, je fakt, že viacero postáv/línii ma až tak nezaujímalo alebo minimálne popri Thomasovi vyzerali ako chudobní príbuzní (Arthur, Polly a Michael v druhej sérii), niektoré zaujímavejšie zase mohli dostať viac priestoru (Alfie Solomon) alebo sa, žiaľ, nečakane antiklimaticky vyparili (Freddie Thorne). Taktiež niekedy zvláštny pacing vzhľadom na to, čo sa v seriáli deje (napr. to, že v jednu chvíľu idú všetci po Tommym, snažia sa ho zabiť etc. a následne pokojne prejde x minút stopáže akoby nič a Tommy si neskrývane chodí po meste, prípadne trávi idylické chvíľky s milenkou). Navyše je to vzhľadom na drsnosť popisovaného sveta príliš umiernené - z protagonistov prakticky nikto dôležitý nezomrie, a to som teda čakal, že za dve série sa im niečo rozhodne stať musí. Ale all in all fakt hustota a toho anglického prízvuku sa neviem nabažiť.