• Krátkometrážní

Princ a pruďas (2011)

Musím priznať, že v niektorých prípadoch je lepšie trochu k filmu pričuchnúť, než sa naň vyberiete do kina. Keby som to totiž spravila aj v tomto prípade, asi by som sa už spamätala z toľkých oplzlostí a vulgárne ladených vtípkov. V rámci parodovania žánru to beriem. Tak ako som trocha rozpoltená z účinkovania oscarovej natálie a nomino-oscarového jamesa vo filme, ktorý by mal byť svojou úrovňou v ich kariére niekde na začiatku, tak som zmätená z otázky, prečo zhruba polovicu vtipov zničili ťažkou trápnosťou, zatiaľ čo tá druhá polovica napriek pre mňa tak šokujúcej obscénnosti prekypovala dobrým nápadom a spôsobila mi pár fakt kvalitných výbuchov smiechu. Neviem sa prikloniť k lepšej či horšej stránke, preto dávam 3ku. Jedno je však isté - ako film pre partiu na alko(alebo weed) večierok určite splní účel;)

Londýnský gangster (2010)

Viacero premárnených pokusov o vlastne ani neviem čo - žeby silný dojem? Prvú polovicu som to videla na 2 hviezdy a 20 minút som sa miesto sledovania deja pohrávala s pokušením vypnúť to. Druhá polovica - trochu lepšia, ale aj tak z toho strašne kričí "chcem byť ako od Ritchieho". Ten koniec by ma možno dostal, keby som minulý týždeň nevidela Layer Cake.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Jeden z filmov, ktorý ma nenechal zaspať aj po maximálnom fyzickom vyčerpaní. Ani neviem posúdiť, či DiCaprio prekvapil alebo nie - proste zahral Arnieho perfektne. Pripomína mi to obdobie, keď som bola malá a na filmy som pozerala naivnými očami ako Arnie na svet a v tej dobe by som neverila, že ten chlapec, čo ho hrá, je skutočný, zdravý, normálny herec. Romantická záležitosť medzi Gilbertom a Becky u mňa zabodovala najmenej. Už romantickejší mi prišiel jeho vzťah s Betty. Nečudujem sa tomu, len mi je trochu ľúto, lebo by pravdepodobne stačilo obsadiť o niečo talentovanejšiu a sympatickejšiu herečku než Juliette Lewis.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Chápem, že Blue Valentine nieje pre každého, ale aj tak ma prekvapujú také nízke hodnotenia. Blue Valentine je veľmi realisticky, povedala by som až naturalisticky zobrazený vzťah medzi dvoma zamilovanými ľuďmi, ktorí na začiatku veria, že sú si súdení, no v priebehu pár rokov zisťujú, že už spolu ďalej nedokážu fungovať. Film vyvracia teóriu lásky na prvý pohľad a vraví, že aj keď sa láska dvoch ľudí spočiatku javí nezničiteľná, bez toho aby jeden z dvojice spravil hocakú vážnu chybu, môže táto láska skončiť v troskách. Nieje to príbeh výnimočný, ale práve naopak - dotýka sa takmer každého mileneckého či manželského páru. Jeden z kľúčových momentov je scéna, kde sa Cindy pýta starej mamy: "Ale ako môžeš veriť svojim citom, keď môžu jedného dňa len tak zmiznúť?" Taký je život. Spôsob usporiadania jednotlivých flashbackov dodal filmu šťavu a originalitu, krásne sa prelínajú so súčasnosťou a odpovedajú ale zároveň jej aj kladú nové otázky.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

3* sú veľa. 2 a pol max. Tak dlhýýýýý film, načo toľko postáv a pokusy o sentimentalitu, keď aj hláškami si film robil srandu sám zo seba a byť ich viac, mohla to byť slušná paródia na pirátov z karibiku. Jack sa síce nezaprel, ale mal dostať viac priestoru. Akčné scény - veľa, zmätočné, veľa postáv a z toho jeden veľký chaos takže napätie mizivé. Pokusy scenáristu o zakrytie predvídateľnosti deja boli fakt úbohé. Škoda, dalo sa vyťažiť oveľa viac. Bohatá produkcia a veľkolepá výprava možno ohúria amerického tínedžera (no offence), ale nám ostatným treba viac. Inak v 3D teda nič moc. V polke filmu som si dala zo zvedavosti na moment dole okuliare a jediné, na čom som videla 3D efekt boli titulky.

Všemocný (2011)

Čakala som ďaleko viac, ale myslím, že moje hodnotenie by sa nezmenilo ani keby som čakala ďaleko menej. Limitless mohol byť oveľa revolučnejší a coolovejší než napokon bol, a to aj čo sa týka scenára, tak strihu a kamery a o efektoch nehovoriac - padajúce písenka z neba keď cooper píše - fakt originálne... zbytočne opakujúce sa zábery, zbytočne veľa konfliktov, vlastne až na soundtrack a bradleyho výkon celkom zbytočný film... a ten voiceover počas celého filmu + hudba v každaom zábere - chcelo by to menej pózerstva a väčšieho filmového ducha. Skrátka dvojhodinový trailer

Šílená / Krásný (2001)

Otrasná nuda zmiešaná s amaterizmom. Jediný dôvod pre čo som to dopozerala do konca boli herecké výkony, najma Kirsten. 1,5 hviezdy.

Wimbledon (2004)

Fajn humor, ten Sugarbabes soundtrack si mohli odpustiť...

127 hodin (2010)

Od scenára po herecký výkon atď, všetko u mňa ako diváka splnilo svoj účel. Nemám o čom pochybovať, katarzia ako sa patrí, 5 hviezd ako vyšitých! K takej veľkej spokojnosti z filmu určite zasa raz prispieva moja minimálna znalosť príbehu pred uzretím - do poslednej chvíle som dúfala, že ruku ušetrí.