Teg

okres Praha
tak různě

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 27.7.2019  23:34

Předvídatelné, zábavné, výchovné. Plný počet. Díky.

• 31.3.2018  20:05
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Sory jako Lorelai bych za máti fakt nechtěl jak už tu někde zaznělo. Vlastně každý v tom seriálu je nějak pošahaný. Ale hlavně proto je to taková zábava. Jinak asi nejlépe napsané dialogy ze všech seriálů a že jich je!

• 18.3.2018  10:52

Audiovizuál absolutně hodný své předlohy. Že dnes vzniká takový film je jistě s podivem.

• 21.11.2017  18:15
    Duna (1984)

Geniální dílko, které ovšem vzniklo pouze pro ty, kdo Herbertovu předlohu četli a smýšlějí o ní určitým způsobem. Obecně si nemyslím, že je vůbec vhodné točit byť jeden díl Duny jako celovečerák. Je to zkrátka mimo mísu a vhodnější by byla spíše minisérie. Na filmu je to hodně znát, kdy po rozvláčném úvodu přichází poměrně zkratkovité shrnutí dalšího děje, které nemůže nikoho, kdo nečetl knihu, uspokojit. Možná to změní nějaký další celovečerní film, ale už to nebude ta pravá Duna, protože přijdou kompromisy a bude z toho blockbuster. Každopádně Lynch zaslouží metál za to, že dokázal určitým způsobem popřít svoje tvůrčí sklony na úkor toho aby udělal Dunu jinou. Zda takovou jakou by ji chtěl Herbert se můžeme dohadovat, ale já myslím že ano. Duna totiž vždy byla trochu zvláštní a strach přece zabíjí duši.

• 5.11.2017  14:46

Bral bych ještě více osmdesátek a méně moderního klišé. I tak ale super.

• 5.9.2017  08:35

Ok. Pojďme to zhodnotit jako celek. V prvé řadě je nutno akceptovat, že toto není Twin Peaks jak ho známe, nebo jak bychom ho chtěli mít. Sám Lynch přiznává, že původní TP, především druhá série není to, co chtěl točit a tak nyní rozjíždí uplně jiné housle. Třetí řada je bezpochyby naprosto unikátní počin a to především díky faktu že nic podobného za posledních x let nevzniklo a nejspíše už ani nevznikne. Nikdo jiný si prostě nemohl a nemůže dovolit kašlat na zažité klišé, produkci, diváky, prostě všechno a natočit něco takového. Hodnocení tedy bude vždy subjektivní a pocitové tak jako celá třetí řada. Buď na vás fantaskní úlety snové reality z hlubin Lynchova podvědomí nějak působí, nebo ne a pak se nedivím negativním komentářům. Osobně se stotožňuji s názorem Kamila Fily. Je to čistý, krásný surrealismus. Ať se vám to líbí nebo ne.

• 5.9.2017  08:19

Ooooukej.

• 24.5.2017  07:28
    Co dokáže lež (TV film) (2016)

Pochopitelně. Ruská propaganda neexistuje, Vladimír Putin je hodný pán, který o vánocích rozdává dětem dárky a o nic nestojí víc, než světový mír a silnou evropu. Ukrajina je semeniště nacismu, které je potřeba rozvrátit. Evropská unie i USA je židovské spiknutí s cílem zotročit celou zemi a většina čechů s láskou vzpomíná na doby, kdy široká ruská duše zahrnovala vše až po Berlín láskou a blahobytem... Bože.

• 2.4.2017  22:12

Řemeslně dobře zvládnutý dokument, který mě formou biografie přesvědčil, že jsem naprostý analphabet, protože neznám Bustera Keatona a jeho filmy (myšleno upřímě). Každopádně od toho nejdou odtrhnout oči, což znamená plný počet.

• 7.3.2017  12:06
    Pustina (TV seriál) (2016)

Na poměry České kotliny naprostá pecka, která nemá obdoby. Produkce HBO a tlak na kvalitu je tu hodně znát. K dokonalosti tomu chybí režijní stabilita, kdy jsou hodně znát skoky mezi díly Zachariáše a Nellis. Scénář by mohl být ještě o chlup lépe vychytán, ale to jsou detaily, protože to co celou sérii táhne je pochmurná atmosféra, která vás prostě dostane a bude se vás držet ještě dlouho po uběhnutí závěrečných titulků. Každopádně je potřeba se zamyslet nad tím, jak je možné, že takto kvalitní tvorba musí vzniknout pod taktovkou cizinců.

• 21.6.2015  09:29

Další důkaz toho, jak jde s minimem prostředků, po většinu času jen s dvěma herci sedícími u jednoho stolu, natočit poutavý příběh. Závěrečné poučení už trochu čekáte, ale nesouhlasím úplně s tím, že zahradník oplývá nějakými zásadními moudry. Naopak, občas mi přijde, že se dost plete, ale o tom ten příběh je. Setkání úspěšného malíře z Paříže a venkovského "balíka" kteří byli kdysi přáteli a znovu se jimi stanou.

• 10.2.2015  11:29

Na dnešní vkus trochu přímočaré, ale tak technicky vyumělkované a co se týče práce s napětím, nemůžu říct ani popel. Svoje hodnocení si zaslouží beze zbytku.

• 4.1.2015  21:41
    Tři bratři (2014)

Když tu čtu všechny ty přemoudřelé kritiky musím se pousmát. Já byl v kině plném dětí ... těm se to líbilo - a dokonce velmi. Vyznačovalo se to např nekoordinovaným tancem a zpěvem (evidentně na tom některé nebyly poprvé). Až odroste jedna generace, ještě se k té pohádce rádi o vánocích vrátíme. Takže souhlas s FF, ať žije česká Princezna nevěsta.

• 13.12.2014  22:22
    Noc nevěsty (1967)

Bylo by těžké se rozepsat a přitom neplácat nesmysly. Film je to výborný a hlavně obdivuji všechny, kteří v něm mají jasno. Já ne. Záleží na úhlu pohledu a vše dnes může vyznívat jinak, než před padesáti lety.

• 26.3.2013  08:29
    Gepard (1963)

Je to tedy opravdu dlouhý film. To ano. Ne že by celou dobu bavil, ale nedokážete od něj odtrhnout oči a říkáte si, co přijde? No a pak přijde konec a ten vás dostane...

• 26.3.2013  08:23

Filmy s tak silným příběhem se dnes už netočí... škoda.

• 7.12.2012  09:00

Perfektní. Mám rád tyhle netradiční westerny, jako třeba Jeremiah Johnson. Velice sugestivní a přesvědčivé. Zvlášť první polovina.

• 30.10.2012  12:27

Rozhodně nejlepší z hraných Asterixů. Herci tu ještě opravdu hrají a kulisy nevypadají jako z obyváku. Za silně nadprůměrný český dabing přidávám pátou hvězdu.

• 18.10.2012  20:08

Původně jsem se tomu hodně vyhýbal, ale teď nelituji. Jestli je na něčem vidět opravdu poctivá práce a láska k řemeslu, tak je to tahle čistokrevná disneyovka. A vůbec nejlepší scéna je, jak veverky zametají ocasama :)

• 25.6.2012  17:19

Já mám třeba osobně raději jinej kousek - Hodný Zlý a Ošklivý. Plnému hodnocení se asi ani tady nevyhneme :) Ona to totiž je a není typická Leonovka. Co to je typická Leonovka tu asi rozebírat nemusím. Záběry na oči, drsní chlapi atd... Ale tady? Ženský charakter? Kde se tu vzal? Tohle Sergio NIKDY dřív ani později neudělal. Každopádně tady se mu to povedlo a na výbornou. Možná proto je tento film tak moc oblíbený mezi ženami, které často jiné westerny nesnesou. A bez hudby by to asi také nefungovalo.

• 12.8.2011  07:44

Rozhodně to není tak kulervoucí, jako některá díla pana Miyazakiho. Poctivá režie, zvláště pak hudba a animace se přesto i v tak jednoduchém příběhu odmění podívanou, kterou by neměl minout žádný fanda japonské animace. Každopádně moje úcta patří za hospodaření s časem. Po shlédnutí jsem pořád nechápal, kam se při tak zdánlivě primitivním příběhu podělo těch devadesát minut? Přitom jsem se ani vteřinu nenudil ... pořád bylo na co koukat.

• 31.8.2010  10:40
    Počátek (2010)

Je to asi slušná záležitost, ale počítám, že na pátou hvězdičku se proklube jen při zhlédnutí v kině :) Do té doby nemůžete plně ocenit monstrózní finále v zasněženém bunkru s hudbou Hanse Zimmera :)

• 19.8.2010  21:18

Hoho, chcete ukrást čtrnáct tisíc zlatých prutů z banky za německou linií? Žádný problém, chacha! Potřebujete jen pološílenou jednotku rezavých šermenů s bláznivým velitelem, vojenskou kapelu, zkorumpovanýho německýho oficíra co s tigerem vystřelí díru do dveří banky a Kellyho! Ani nepamatuju, kdy jsem se naposledy bavil tak dobře, jako když vyjel Sutherland s tankama ze železničního tunelu a za tónu gold old classics of america to začal šít do němců, baráků, vagónů ...

• 11.8.2010  00:20

Těžko popisovat, jaký pocit se mi po skouknutí usadil v hlavě. Prostě mistrně servírovaná dávka dramatu, napětí a výborné hudby!! Trestuhodně opomíjený film. Když jen pomyslím, že čekal u mě doma 4 roky než jsem se na něj podíval...

• 27.6.2010  18:59

Tak toto je snad nejhezčí film, ktrerej jsem za uplynulej rok viděl. Nabyt pozitivy až do konce. Podobné pocity jsem měl jen u sledování Miyazakiho. Jedním slovem krása.

• 19.6.2010  09:25

Originální, zábavné, ruské :) Ač je bohatýrský koník evidentně kopie Šrekova oslíka, zbytek vtípků nikde jinde nenajdete :) a to se počítá

• 23.4.2010  09:24

Naprostá emotivní pecka, pocta všem vypravěčům. Když se sice snažím vzpomenout, o čem to vlastně bylo, nenacházím stěžejní a přímější příběhovou linku, jak jsme u ostatních filmů zvyklí, ale dojem z jednotlivých scén byl dechberoucí. S animáky od Miyazakiho se to asi moc srovnávat nedá. Pro děti je to možná až moc poetické, náročné a místy i děsivé, ale propracovanost scén a zaujetí, s kterým je budete sledovat, je asi něco co bychom mohli nazvat společným elementem těchto filmů. Nejde se nezmínit také o mystickém hudebním doprovodu od Bruna Coulaise, který přesně zapadá mezi ostatní kousky tohoto výjimečného skladatele. Doporučuji.

• 19.4.2010  08:47

Drsná, syrová záležitost. Pokud doufáte, že se budete kochat Tibetskými exteriéry, tak na to rovnou zapomeňte. Zbude jen lítost.

• 22.3.2010  17:44

Co je nakonec špatného, na zfilmování tak nesmrtelné klasiky, která má mnoho co říct i dnes. Jenom si nepřestávám říkat, že kdyby Zemeckis neplýtval penězi za drahou animaci, která nakonec až zase tak dobře nevypadá, mohl by natočit hraný film nesporně vyšších kvalit. Kromě zmíněné animace ale nemůžu vytknout zhola nic, a to že si nevybral originální příběh na kvalitě snímku, ani na výsledném dojmu nijak neubírá. Pokud příští vánoce dostanete konečně rozum a uděláte místo sledování televize pořádné promítání s rodinou, tak Vánoční Koledou od Zemeckise nic nepokazíte. A kdo ví. Třeba doustanou děti chuť přečíst si originál.

• 12.3.2010  10:44

POZOR SPOILER!!! Následující část textu vyzrazuje zápletku!! Film se odehrává ve dvou příběhových rovinách, které jsou chytře propojené, taže si můžeme vybrat která z nich je ta správná. To otevírá prostor pro spekulace a diskuze a to je u podobných filmů určitě dobře. Vysvětlení první varianty: Detektiv pátrající na ostrově je jeden z pacientů a celé je to jeden experiment a pokus jej vyléčit. Alternativou je lobotomie. varianta 1 konec a: Experiment se nezdaří, pacient se znovu vrátí do své smyčky. Je tedy předán k vykonání léčby. varianta 1 konec b: Experiment se zdaří. Pacient si uvědomí své činy a s vědomím, že s tímto nemůže žít dobrovolně se předá k vykonání léčby. Proč se přiklánět k první variantě? Příběh prozrazuje, že někteří z vyslýchaných jsou nastrčení aktéři. Hrdinovo jméno a jméno arcipadoucha je přesmyčka. Hrdina sám je oslovován v bloku c jako Laeddis. Samotné prozření v majáku a vysvětlení hrdinovy minulosti. Vysvětlení druhé varianty: Detektiv je opravdu policejní vyšetřovatel. Když začne na veřejnosti "čmuchat" okolo podezřelých experimentů, dostane se pod drobnohled místních činitelů. Je mu nabídnut případ, a dostane nastrčeného společníka. Na ostrově je postupně zdrogován a je mu podsouvána myšlenka šílenství. Když na konci přijme nastrčenou variantu, stačí si uvědomit, že si s jeho myslí je zahráváno. Přijme dobrovolně lobotomii, aby se vyhnul životu ve spárech šílenství. Proč se přiklánět k druhé variantě? Veškeré přeludy, mající nás masměrovat k první variantě vyjdou nejprve z úst někoho z personálu a až po tom, co hrdina pozře místní cigarety, prášky aj. Jako zásadní prvek lze považovat maják. Včetně výmluvného posledního záběru i přes tvrzení všech, že v majáku se nic neděje. Hrdina je v jeskyni na útesu a přeludem své ženy varován aby do majáku nechodil, že si tam pohrají s jeho myslí. Opravdu nám film ukazuje vše, co se tam stalo? Osoba uprchlé doktorky je příliš komplexní na to, aby si ji vymyslel. Její existence je v závěru doktorem odbyta až podezřelým způsobem. V samotném závěru, kdy hrdina pronese onu větu, která nastrčenému parťákovi prozradí, že si jde pro "smrt" dobrovolně, ten zareaguje naprosto iracionálně. Osloví ho "Teddye". Z výrazu jeho tváře lze vyčíst, že nejde o hru.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14