Tatonkovy příběhy (2010) (seriál)

Pravidelně sledováno v rámci ranního bloku na Déčku s mojí ratolestí. Animace je dost hrozná a postava Tatonky je víceméně zbytečná, přidána spíše pro efekt. Chybí jakákoliv výraznější sympatická postava. Jinak ale v rámci své kategorie ok, děti to zhltnou a má to přidanou naučnou hodnotu.

Taxikář (1976)

Já si pořád říkal, kdy to přijde, ale pocit z vyvrcholení celého filmu byl tak silný, že se na horší hodnocení nezmůžu. Náhlé osvícení mě zastihlo nepřipraveného stejně jako u filmu Unbreakable. A to to nebylo ani zdaleka tak efektní.

Temný rytíř (2008)

Zatím 4* s pocitem, že se mi první díl líbil víc. Ještě to přehodnotím a napíšu. Druhé shlédnutí mě bohužel utvrzuje v nižším hodnocení než první díl. Temný rytíř je film přehodnocený jako větrník s tolik krémem, že se vám z něj udělá nanic, s docela dobrou, ale nerafinovanou poentou, kterou vám cpe celou dobu nemilosrdně do chřtánu. Herci jsou výborní - hlavně Heath, ale Maggie je divná. Top 37. film všech dob ani omylem.

Tenká červená linie (1998)

Výborný. Na pět * to sice není, ale rozhodně působivé. Nicméně viz oficiální info: George Clooney v hlavní roli? To jako ten půlminutový projev na konci filmu?

Tenkrát na Západě (1968)

Já mám třeba osobně raději jinej kousek - Hodný Zlý a Ošklivý. Plnému hodnocení se asi ani tady nevyhneme :) Ona to totiž je a není typická Leonovka. Co to je typická Leonovka tu asi rozebírat nemusím. Záběry na oči, drsní chlapi atd... Ale tady? Ženský charakter? Kde se tu vzal? Tohle Sergio NIKDY dřív ani později neudělal. Každopádně tady se mu to povedlo a na výbornou. Možná proto je tento film tak moc oblíbený mezi ženami, které často jiné westerny nesnesou. A bez hudby by to asi také nefungovalo.

Teta (1987) (seriál)

Marnost nad marnost Juraji. Tenhle seriál se skutečně nepovedl. Chápu že na tu dobu se na to koukalo docela dobře, ale kdyby něco takového někdo natočil dnes, tak ho kritici roztrhají zaživa, protože je tam tolik režijních i scénáristických chyb, že by se za ně nemusel stydět ani Uwe Boll :)

Těžká váha (2005)

Příběh boxera, který se vrací do ringu hnán touhou uživit svoji rodinu, což mu dodává nadlidskou odvahu a odhodlání. Po Million Dolar Baby rozhodně to nejlepší, co jsem v tomhle žánru viděl a tolik to nenamáhá slzové váčky :) Skvělá hudba vám připomene hodně Shawshank a American Beauty, takže bych to tipoval na Newmana, ale potvrzený to nemám.

The Hobbit (1977) (TV film)

Ale notak, vždyť to není tak špatný film. Za zmínku stojí věrnost předloze, kde ač jsou vynechány některé pasáže, zůstává hlavně pohádkou pro děti, čímž také Hobit byl (dokud si Tolkien neuvědomil co vlastně napsal a stvořil). Než Peter Jackson natočil megalomanského (a amerického) Pána prstenů, znal jsem Hobita atd. pouze z knížek a rozhlasových her, a tento skromný animák dlouhý jen něco přes hodinu poměrně věrně vystihuje atmosféru předlohy. Takže se nenechte odradit nízkým hodnocením. Pokud máte rádi pohádky a nemusíte mít z těchhle filmů nutně těžké spaní (i když malé děti by z některých scén mít mohly), tak rozhodně shlédněte.

The Yukon Assignment (2018)

Jsem vlastně rád, že jsem to viděl. Ten vizuál i střih je na poloamatérský snímek skvělý a já každý dokument o Yukonu, nebo Aljašce nasávám jako houba. Nemohl jsem se ale zbavit pocitu, že ač o sobě tvrdí, jaký je dobrodruh, mnoho rozhodnutí bylo neskutečně naivní a mohlo se jim šeredně vymstít. Ale co, nakonec všichni jsme lidé. Koukáte a jste fakt rádi, že to dobře dopadlo, oba přežili a vrátili se ve zdraví domů do jejich velké malé británie :-)

Tintinova dobrodružství (2011)

Já Tintina neměl nikdy rád. Prostě se mi nelíbil ten jeho kulatý kukuč :) Ale tohle má spád, ducha a Spielbergova režije je přece jen zárukou kvality. Prostě pohodový nedělní odpočinek. Běžte raději na 2D projekci.