Jeníček a Mařenka: Soumrak čarodějnic (2013) odpad!

Škoda, že nejde jít s hodnocením do mínusu. Tohle je jako co? V tom filmu není vůbec nic. Jeden nesmysl za druhým, jedna nudná scéna za druhou, hudební doprovod za kterej by se styděla i TV Šlágr, neskutečně slabí herci. Opakování stejnejch záběrů ( fakt že jo, ale ty prostřihy na křižovatku, na ulici, na měsíc - byly totožné a navíc netuším, proč tam vůbec byly). Netuším, proč vůbec tohle vzniklo. -100%

Malý Herkules (2009) odpad!

Ani nevím, co jsem od toho čekal. Zvládnul jsem 25 minut, pak už by mi asi mozek vylezl ven ušima. Otřesné efekty, otřesní herci, zvuk k zblití, otřesnej dabing. Strašná sračka, ale asi bych si vzpomněl na ještě horší zážitky s filmem ( napadá mne třeba Grotesque.. )

Souhvězdí Novy (2000) (pořad) odpad!

Naprosté peklo. Aspoň ten jeden díl, kterej jsem viděl. V jediné scénce stokrát dokola omletá jedna myšlenka, jeden dělá nechápavýho a má to bejt vtipný.. Ještě že to je už historie, ale bohužel to opakujou.

Ruská ruleta (1994) (pořad) odpad!

V době svého vzniku mne to minulo a nyní jsem byl nucen sledovat jeden díl. Nevím, možná ty ostatní jsou dobré, když tady čtu ta hodnocení, ale tenhle teda fakt ne. Humor založený na neustálých vulgaritách, tak rychlé mluvě, že jí téměř není rozumět a stálém opakování jedné věty ( protože druhý dělá, jako že jí nerozumí ), mi přijde vrcholně idiotský a trapný. Nechutná záležitost, ze který se mi dělalo fyzicky špatně a chtělo se mi zvracet.

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Nechápu, co se tady komu líbí na tý hodině a půl totální nudy. Ale asi jsem divnej.

Grotesque (2009) odpad!

No, nějak nechápu, proč to je zařazeno mezi horory. U nich přeci jen čekám napětí, překvapení.. Ale tohle? Děj žádný, dialogy trapné, herecké výkony - ty se ani očekávat nedají, zařadil bych mezi slaboduchý dokumenty z jatek. Docela upřímně lituju ty, kdo v tomto vidí nějaký hlubší smysl, žádný tam není. a to je asi tak všechno, víc slov si tenhle filmařský odpad nezaslouží.

Romeo a Julie (1996)

Bohužel pro mne naprosto nestravitelné, vypnul jsem to po půl hodině. Prostě mi nejde překousnout stylisticky shakespearovský text zasazený do současnějších reálií. Režisér předvedl, co se v něm skrývá za poklad, na filmu je ale příliš vidět malý rozpočet a pozdější díla, na která už Luhrmann měl výrazně více peněz jsou úžasná, toto z úcty k němu hvězdičkovat nebudu.

Tři bratři (2014)

Nedovedu tohle hodnotit. Místama úchvatná podívaná, ale daleko častěji hodně silně trapná věc. Násilně naroubované verše na texty, kterým se asi musí chechtat děcka ve školce, jak je to trapný. Typické svěrákovské melodie, ale tak nějak bez šťávy, nudné. Děj - neuvěřitelná splácanina čtyř pohádek, natočená místy vážně, místy jako parodie, místy jako horor, místy jako groteska. Nechápu, nerozumím a je mi líto Svěráka, že dopadl takhle. Na druhou stranu, pohádka natřískaná těmi nej českými herci, kteří se fakt snaží..

...a bude hůř (2007)

Srdce a vzpomínky mi nedovolí hodnotit. Pelcova kniha je kultem mýho dospívání. V šestnácti letech jsem Olinovi i jeho kumpánům záviděl jejich "svobodu". Teď už jsem dospělej. A až dneska jsem našel odvahu si film pustit, bál jsem se obrovskýho zklamání. I když kniha je naprosto nezfilmovatelná, tvůrci dostali na plátno naprostý maximum, který tam dostat šlo. Film zdaleka nedosahuje kvalit předlohy, ale to ani nemohl. Ta syrovost a atmosféra knížky prostě napodobit nejdou. Dobrou volbou jsou neherci i černobílý formát. Postavy jsou přibližně takový, jaký jsem si představoval, kromě Špíny, ten mi nesedí. Petr Nikolaev šel s pokusem zfilmovat Pelcův román hlavou proti zdi a samozřejmě ji neprorazil, ale malý důlek v ní udělal. A nesmírně si jeho počinu vážím.

Extrémní případy (2012) (pořad)

Platí to samé co u Súdne siene. Jen je to vyhrocenější, vtipnější a některý šmejdi by zasloužili seřezat. Cikán bojující o mobil, blázen který chce opravdický tank, ale i stará paní nasilím vystěhovaná na ulici...). Neherci nehrajou, ale má to nápad, má to pointu, je to fajn. Jen nekoukat na víc dílů najednou, to byste asi televizi vyhodili z okna.Hodnotit nelze Něco mezi 100% a odpadem.