Pedro Morales

okres Brno
Nepřítel happy-endů

<< předchozí 1 2 3
    • 24.3.2014  17:04

Během závěrečných titulků jsem tomu spokojeně práskl čtyři hvězdy, pár hodin poté si uvědomuju čím dál tím víc nedostatků, především jak Noam Murro takřka ve všem selhává v porovnání se Snyderem. Sullivan Stapleton, ač se snaží seč může, zkrátka moc charismatu nepobral a celý film si vystačí všehovšudy se dvěma výrazy, buď jako smutné opuštěné štěnátko žadoní ostatní o pomoc a pořád dokola opakuje pár frází o řecké samostatnosti a boji proti tyranii, nebo naštvaně a nasupeně seká do Peršanů a propichuje Evu Green. Choreografie soubojů je výborná a vše je perfektně přehledné, ale jestli jsem měl v předchozím filmu dojem, že šlo z velké hlavně o tohle, teď mi přijde, že souboje sloužily spíš jen jako prostředek k tomu do každýho druhýho střihu vecpat megacákanec digitální krve. Ale co už, nečekal jsem ani lekci z historie, ani sondu do duše válečníka, ale jednoduchou a plytkou, ale efektní starověkou rubačku. A té se mi dostalo.

• 3.12.2014  15:50

Marně přemýšlím, kdy naposledy mně závěr filmu tak moc zkazil dosavadní spokojenost. Až do závěrečné bitvy je Fury solidní válečný film, špinavý, syrový, a takový, že si říkáte, jo takhle nějak to tehdy opravdu mohlo vypadat. Možná nedosahující kvalit Bratrstva neohrožených či Vojína Ryana, ale rozhodně se jim blížící. Jenže pak přijde závěrečná bitva a výsledný dojem se u mě pohybuje někde na úrovni taktických schopností ve filmu zobrazené jednotky SS, protože takovou bitva by pro její absurdnost nemohla být snad ani v Postradatelných. Základní a jediný způsob útoku na nepojízdný tank je opakované nabíhání si na něj z jediného směru, odkud může po útočnících střílet, základní metoda užití panzerfaustu je pálit z patnácti metrů, bez míření, jako kovboj od boku. Občas je ještě potřeba proložit to trochou patosu a citáty z bible a výslednej dojem hotovej. Do závěrečné bitvy silné čtyři, konec s bídou dvě. Ve výsledku tři a to jsem ještě byl docela hodnej.

• 28.2.2013  12:57

Nezlobte se na mě, ale i přes zdejší záplavu superlativů a vynášení do nebes, mně se první díl líbil víc. Jasně, bylo to správně nekompromisní, brutální a stylové a jedna perfektní scéna střídala druhou. A v tom byl pro mě možná ten kámen úrazu, ony se ty perfektní scény střídaly až moc rychle a nějaký děj se tak jaksi ztrácel mezi všemi těmi jednotlivými akčními lahůdkami.

• 14.1.2013  23:22

Zklamání. Špionážní dvě hodiny jsou po většinu času sice poměrně napínavé, avšak ke konci se to celé začíná stávat bezúčelně natahované a snad až přílš úmorné. U některých scén jsem se nemohl ubránit dost silnému pocitu, že jsou při celkově přestřelené stopáži ve filmu naprosto totálně zbytečné. Finální zásah proti UBL pak podle mě naprosto postrádal jakékoliv napětí a místo toho, abych seděl přikován na židli a ani nedýchal, jak tu někteří v komentářích popisují, tak jsem spíše útrpně doufal, že to co nejdřív skončí. Závěrečná scéna, při níž má zřejmě přijít ten pořádný emocionální zásah, tak pod dojmy všeho předchozího jen tak vyšumí do prázdna. A to nemluvím o roztřepané ruční kameře, které já osobně taky zrovna moc nemůžu přijít na chuť. Vyzdvihnout však musím perfektní casting a Jessicu Chastain s Jasonem Clarkem obvzlášť, oba byli ve svých rolích ohromní.

• 16.10.2012  14:32

Celou dobu jsem se nemohl ubránit pocitu, že tomu prostě někde něco chybí a možná to budou právě i ony vnitřní monology Bruce Waynea, které podle zdejších komentářů jsou docela významnou součástí původního comicsu. Jinak ale nemám co vytknout. Naprosto úžasná animace společně s dechberoucím hudebním doprovodem vytváří perfektně temnou atmosféru pro vyprávění příběhu o návratu stárnoucího a nežádaného (anti)hrdiny a jeho boji nejen s padouchy ovládajícími město. Tleskám a nedočkavě vyhlížím pokračování.

• 14.1.2013  14:17

Obtížně se mi hledá něco, co bych tomu vytkl. Jacksonovi se podařilo zachovat ten úchvatný a dechberoucí pocit Středozemě, jaký známe už z jeho Pána Prstenů, zároveň se mu však (namátkou např. scénou s trpaslíky a nádobím, nebo králem skřetů) podařilo do filmu dostat ten odlehčenější a pohádkovější nádech, jaký má knižní Hobit. Od první scény v Hobitíně až po velkolepé finále film prakticky nemá slabší chvilku, mnohé scény jsou vskutku geniální (hádanky ve tmě všemu jasně kralují), casting je skvělý, hudba výborná a nesčetněkrát zmiňované kamerové digitální orgie jsou skutečně bombastické. Ač tedy moje obavy, že na tři pořádné filmy v původní předloze prostě dost materiálu není, stále nebyly úplně zažehnány, po prvním díle trilogie nadšeně tleskám a těším se za rok na Šmaka.

• 19.2.2013  00:23

Pár holek z fakulty mi podvečer napsalo, "hele, Pedro, jdem do letního kina, dávají jakousi komedii, máme hodně rumu, pojď s náma." Ta kocovina, kterou jsem celej další den měl, byla o poznání zábavnější a méně útrpná, než těch večerních 108 minut s Marií Poledňákovou.

• 19.2.2013  00:15
    Poslední základna (TV seriál) (2012)

Ono objektivně to není vůbec špatné. Zajímavá zápletka, široká plejáda nejrůznějích zajímavých postav a když na to přijde, tak i solidní míra a akce a napětí. Ale prostě tomu chybí něco, co by mě přinutilo u toho vydržet delší dobu.

• 26.2.2013  23:58

Totální úlet, ale chechtal jsem se od začátku až do konce.

• 28.12.2012  13:41

Shia LeBeouf, kterého nemám rád, hraje jako o život a já mu nemám co vytknout. Tom Hardy, kterého mám rád, tak ani nehraje, akorát pořád dělá obličeje, huhlá, mručí a občas něco zamumlá a jeho postava je přitom naprosto dokonalá a já si ji od prvního okamžiku neskutečně oblíbil. Guy Pearce jako hlavní záporák představuje přesně ten typ, který nemám ve filmech moc rád, ale tady mě naprosto dostal. I všichni ostatní herci jsou ve svých rolích perfektní a jako divákovi mi i na nich skutečně záleželo. V úžasném vizuálním zpracování se odehrává příběh, který si celou dobu tak nějak, snad až nenápadně, plyne, aby jednou za čas znenadání někoho podřízli a vy jste vdycky valili oči co se to sakra stalo. Vše směřuje do úžasného finále, kdy mě definitivně ovládl pocit, že jsem viděl jeden z nejlepších filmů roku 2012.

• 18.2.2013  23:57

No dobře, už to možná bylo, co se všech těch efektů týče, trochu přestřelený, ale pořád to stálo za to. A trik s opičákem na štaflích je podle mě ze všeho, co se doteď v Gymkhana videích objevilo, nejlepší.

• 30.12.2011  16:26
    Ironclad (2011)

Na zajímavém a poměrně neokoukaném námětu postavená béčková rubačka, průměrná snad ve všech myslitelných ohledech, Akorát krve a usekaných končetin bylo naprůměrně. 120 minut však uteklo překvapivě rychle a nemůžu říct, že bych se nebavil.

• 6.11.2012  13:18
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Když pominu úvodní znělku, na kterou jsem si musel chvíli zvykat, tak mi Suits sedí líp, než Harveymu jeho na míru šité obleky. Skvěle napsané dialogy, úžasné postavy (miluju Donnu) a herci, kteří se pro své role snad narodili. Suits vás chytnou a nepustí, ať už se jedná o první řadu, kdy bez nějaké hlavní dějové linky sledujeme, jak na pozadí jednotlivých kauz probíhají vzájemné interakce a vyvíjí se vztahy mezi postavami, nebo o řadu druhou, jejímž ústředním motivem je boj o moc ve firmě.

• 22.3.2013  17:42

Ne že bych byl příznivce nějakého moralizování a bědování nad vším tím hnusným násilím ve filmech, ale tady mi to prostě nedá. Hlavní motivací jedné z hrdinek byla smrt manžela, obyčejného policisty, který přišel ve službě o život. Tak by mě jen zajímalo, kolik dalších podobných manželek obyčejných policistů zůstalo po té závěrečné šílené honičce taky bez manžela. Ale jinak, film jako celek, proč ne. Je to akční, přetékající testosteronem, s od první minuty očekávatelným sluníčkovým happy-endem a především, je to rychlé a zběsilé. Vytuněný auta se prohání po Riu, The Rock si dává o držky s Vinem Diselem a půlka města skončí v troskách a já bych pěkně kecal, kdybych tvrdil že jsem si to neužil.

• 4.2.2012  22:06

Skvěle natočené akční scény a... a to je vlastně všechno. Scénář je prošpikován nelogičnostmi odshora dolů a akční scény jsou možná natočeny skvěle, ale rambo styl, kterým parta Francouzů s nekonečnými zásobníky a bez jakéhokoliv krytí vystřílí polovinu všech Tálibánců v Pákistánu, na mě v jinak seriózně se tvářícím snímku působí výsměch inteligenci diváka. Stejně tak většina okamžiků, které ve mě měli vyvolat nějaké emoce, mě nechala naprosto chladným. Čistě pocitově tomu hodím tři hvězdy, ačkoliv když nad tím jen trošku zapřemýšlím, není mi moc jasné za co. Jdu si pustit Černýho jestřába.

• 19.2.2013  00:09

X-Meni patří k mé nejoblíbenější filmové sérii od Marvela a First Class stojí jenoznačně na vrcholu této celkově povedené série. McAvoy a Fassbender jsou absolutní castingová výhra a já si nemohl pomoct, ale snad z každé vteřiny, kdy ti dva byli spolu na plátně, na mě úplně dýchala osudovost jejich vzájemného vztahu. Ale i všichni ostatní herci, scénář, kamera, vlastně cokoliv si vymyslíte, v tomto filmu je to na výbornou.

• 26.10.2012  17:46

Sice ne dokonalé, ale po chvilce rozmýšlení (rozuměj vydýchávání se a vstřebávání té mohutné dávky adrenalinu) nakonec těch pět hvězd dám. Jediné dvě výtky směřují k takovému lehce nevýraznému, až nijakému konci, a k ultimátní závěrečné bitce, u níž jsem se ke konci nemohl ubránit dojmu, že je přecejen až trochu moc zdlouhavá a recykluje vše už v předešlých minutách viděné. Jinak se ale jedná o totální meganářez, plný zběsile natočené a sestříhané, ale přitom dokonale přehledné, intenzivní a enormně brutální akce s neskutečnou a nápaditou choreografií.

• 19.2.2013  00:17
    Bez soucitu (2010)

Předpokládám, že podobnou vázu plnou koksu, jakou sebou ústřední dvojka během filmu tahá, si před a během natáčení dali scénáristi, kameramani, střihači a nakonec i sám režisér. Jiný vysvětlení pro tenhle šílenej (a šíleně debilní) film fakt nemám.

• 3.1.2011  17:07

Příběh je na tom zhruba stejně, jako scénáře filmů, jimž Stallone tímto svým režijním počinem chtěl vzdát hold - je to děsná blbost. Jenže o ten tady opravdu nejde. Parádní herecké složení (jako mnoho dalších mě dostala především scéna v kostele - Sly, Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger) a výkony a spousta opravdu skvělé a oku lahodící akce, ať už se jedná o přestřelky, nebo o pěstní souboje, plné různých opravdu parádních prvků. Stallone na stará kolena ukazuje, že nebude až tak špatný režisér. Na jednu stranu byla škoda, že vedlější postavy nebyly více rozpracované, aby o nich člověk věděl alespoň něco, jenže na druhou stranu by tím zřejmě utrpělo takhle poměrně svižně nastavené tempo a většina by tu teď nadávala, jak se pořád jen žvaní a málo se střílí. Dlouho sem váhal jestli za 4 nebo 5, ale scéna v kostele a rychlopalná brokovnice mi nakonec nedali jinou možnost.

• 28.12.2012  13:58

Chvíli to trvalo, než si ke mě film našel cestu, zpočátku na mě působil tak nějak chladně a odtažitě. Někdy od druhé poloviny už mě měl pevně ve své moci, i když svým způsobem chladně na mě působila Králova řeč po celou dobu. Všichni herci byli úžasní, mám pocit jako by jim ty role snad musely být šity na míru. Colin Firth a Geoffrey Rush táhnou film neskutečným způsobem, ale nikdo z dalších nezůstává nijak pozadu, H. B. Carter jsem si zamiloval snad v první minutě a s každým dalším záběrem mě dostával ještě víc a víc. Závěrečná řeč je svým způsobem skutečně monumentální, ale nemůžu si pomoct, nejlepší scéna podle mě stejně byla, když ke konci filmu přišla Myrtle domů dřív než měla.

• 28.12.2012  13:47
    Luther (TV seriál) (2010)

Tenhle detektivní seriál vlastně vůbec není o detektivní práci a o vyšetřování zločinů. Je o Johnu Lutherovi. O tom, jak se každý den snaží vyrovnat sám se sebou, se svým životem, minulostí. O tom, jak se u to spíše nedaří než daří. Kriminální zápletky jsou však i přesto poměrně originální a dokáží člověka zaujmout. Neskutečně temná atmosférická pecka, kdy po téměř každém díle zůstanete sedět v křesle s otevřenou pusou.

• 5.1.2012  22:41
    Přepadení (2010)

Film už dávno skončil a srdce mi stále buší jako o závod. V dokonalém vizuálním hávu se schovává snímek s pekelně hustou atmosférou, který, i přestože na akci dojde až v posledních několika minutách, vám po celou dobu nedovolí ani vydechnout, natožpak se snad podívat na hodinky či zapřemýšlet, co že to máte v plánu zítra večer.. A závěrečný přepad letadla? Ač trvá relativně krátce a místem kde k přestřelce došlo se jednalo o dost specifickou záležitost, podle mě je to jedna z nejintenzivnějších akčních scén poslední doby, krčil jsem se celou dobu v křesle co to šlo, abych náhodou jednu taky nekoupil. SPOILER ALERT! A pro ty z vás, kterým se zásah GIGN zdál jako celkem nepovedený či snad málem zpackaný - všichni rukojmí přežili, všichni zasahující policisté přežili, všichni teroristé mrtví. Já bych teda řekl hell of a good job

• 9.1.2011  22:09
    Restrepo (2010)

Jedním slovem: Strhující. Bez zbytečného patosu, či vnucování divákovi nějakého pohledu na válku v Afghánistánu. Pouze sestříhané záběry z ročního pobytu jedné vojenské jednotky v afghánském údolí Korangal a z rozhovorů s účastníky mise po jejich návratu domů. K tomuto také směřuje jediná moje výtka, v dokumentu totiž nebylo, nebo jsem to alespoň nepostřehl, nijak upřesněno o jakou jednotku se jedná a proč vlastně jsou tam, kde jsou. Dokument zobrazuje různorodé trávení volného času na základně, bojové operace, jednání s místními, či nutnost všech přítomných vyrovnat se se smrtí svých spolubojovníků a skuteční lidé a skutečné emoce dokáží nejen vyrovnat, ale také překonat dojem a emoce vyvolané většinou jiných válečných filmů.

• 8.12.2010  10:42

Velmi těžce se mi to hodnotí, jakožto životopisný film, na který sem do kina šel, to rozhodně neobstálo. To a velmi zdlouhavý závěr jsou ovšem jediné dvě věci, které bych tomuto dílu vytkl. Režisér při svém debutu odvedl opravdu skvělou práci, herci všichni předvádí naprosto úžasný výkon. Hrozně se mi líbil ksicht, ve většině filmů mi nějaký vnitřní hlasy hrdinů a podobný věci hrozně vadí a když se na plátně po několika minutách za malým Sergem objevila kráčející hlava, začal sem se bát na co sem to do kina vlastně šel. Režisér s tímto prvkem ale pracuje tak dobře, že jsem si na něj velmi rychle nejen zvykl, ale dokonce sem si jej vychutnával. A některé scény jsou opravdovou lahůdkou (hlavně scéna s BB, piánem a prostěradlem. MImochodem zkuste si vygooglit reálnou podobu Serge nebo třeba Jane Birkin, ta podoba je neuvěřitelná ;)

• 1.2.2011  23:11
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Od prvních, dějově velmi plytkých a ve stylu 300 až otravně komiksově přestylizovaných epizod, se seriál postupně stále více soustředí na příběh a my tak (naštěstí) místo hektolitrů otravné digitální krve, podivných efektů a až přespříliš často využívaných zpomalených záběrů můžeme sledovat, jak se vyvíjí perfektní příběh, všichni aktéři se různě podvádí, lží si, kují pikle a osnují vraždy, zrady a podvody. Vše tak neúprosně směřuje k úžasnému vyvrcholení, v podobě naprosto dokonalé závěrečné epizody. Těžko lze v prostředí plném smrti a lží o některé z postav říct, že je vyloženě kladná, přesto si je pravděpodobně zamilujete. Herecké výkony jsou většinou skvělé (John Hannah snad musel v minulém životě být samotným Batiatem), občas trochu slabší (Lucy Lawless a Viva Bianca). Vše je doplněno opravdu strhující hudbou a já už se nemůžu dočkat druhé řady.

• 14.6.2012  12:50

Troufám si tvrdit, že tento dokument ukazuje, proč se válku v Afghánistánu nedá prakticky vyhrát, mnohem lépe, než cokoliv jiného co jsem dosud na dané téma viděl. Necelých 90 minut se skládá z rozhovorů s velitelem celé operace, s několika vojáky a s pár místními, společně se záběry přímo z přestřelek a z každodenních činností a starostí vojáků v bojové zóně. Emocionálně asi slabší než třeba Restrepo, ale zato mnohem více vypovídající o celkovém kontextu tamní situace.

• 4.3.2013  22:01
    Zaslaná pošta (TV film) (2010)

Filmová podoba mé snad nejoblíbenějí knížky od Terry Pratchetta? Těšil jsem se neskutečně, tři hodiny uběhly jako voda a já mám přes celý obličej blažený úsměv a až na pár maličkostí si nedokážu představit, jak se to dalo udělat líp. Hlavně slečna Srdénková (zamiloval jsem se jak do její knižní verze, tak i teď při sledování filmu), představoval jsem si ji přesně takhle a její scény společně s Vlahošem Rosretem jsou k nezaplacení.

• 29.10.2012  21:59
    NCIS: Los Angeles (TV seriál) (2009)

Úvodní titulková sekvence vystihuje tenhle seriál lépe, než cokoliv jiného - za doprovodu nevýrazné a bezpohlavní elektronické hudby vidíme všechny hlavní hrdiny drsně se tvářit a střílet z pistole, vybouchne tam auto, LL Cool J si s uncool frajerským výrazem nasadí sako a otravná šéfka sedí nad retro čajovou soupravou. Rádoby efektní, avšak otravná a místy neskutečně trapná kriminálka, svým názvem urážející původní NCIS, připomínající spíše nepodařenou béčkovou variaci na nějaké špionážní seriály.

• 16.10.2011  00:16
    Ruslan (2009)

Když se to tak vezme, tak to vlastně byla celkem sranda - mizerná kamera, šíleně sestříhaný akční scény a jejich dost špatná choreografie, herci k uzoufání hrozní, scénář o ruské mafii a pomstě tak neoriginální jak to jen jde a navrch naprosto se nehodící východoslovanské rytmy hrající při některých akčních scénách. Objektivně nemůžu dát víc než tu jednu hvězdu, ale sakra, bylo to přesně to, co od seagalovek čekat a proč se na ně stejně všichni nakonec díváme.

• 24.2.2013  11:20

Ach jo, tolik věcí je tady špatně, a jak já se na tenhle film přitom těšil. Jednoznačným kámenem úrazu je scénář, je hloupý, na mnoha místech (i v rámci comicsových intencí) zcela nelogický a co chvíli vám spíš než překvapení nad zajímavými zvraty přichystá bolení hlavy. Ve filmu se objeví jak Logan přišel ke svému jménu, kožené bundě, motorce, adamantiové kostře, ale každá z těch věcí je (hlavně) scénáristicky hrozně odfláknutá a pitomá... Jasně, kromě té kostry jsou to jen takový třešničky a na dortu a mohl bych být rád, že se to ve filmu vůbec objevilo. Ale když už mi film chce sdělit, jak Logan získal svoji bundu a motorku, tak ať u toho nemusím obracet oči v sloup. A scéna s adamantiovou kostrou, na kterou jsem očekával jako na jeden z největších momentů filmu? Stála za hovno, co víc k tomu dodat. A když už dojde na nějakou akci a člověk na chvíli nemusí řešit pitomost scénáře, dostane se mu mizerných triků a prapodivné klipovité režie. SPOILER: A nezlobte se na mě, ale finále prostě MĚL být souboj mezi Loganem a Victorem, ne mezi těm dvěma a podivným supermutantem.

<< předchozí 1 2 3