Gnomeo & Julie (2011)

Neřekla bych až tak pro menší děti. Spíš Romeo a Julie s trpaslíky a snahou být vtipný. Není to moc povedený kousek. Vtipnosti se moc nedočkáte a řekla bych ani u dětí nebude patřit mezi oblíbené.

Goemon (2009)

Ač nemám tento žánr moc ráda - zaujalo mě toto dílko. No žánr - beru toto dílko jako zdařilý komics. Mě se líbilo výtvarné zpracování. Hra barev - kontrasty. Velmi zajímavé. Nepotřebuji se dívat na film okem kritika, ale okem diváka, který se chce pobavit a podívat. Děj je sice trochu moc překomplikovaný a člověk musí dávat pozor, protože stačí chvilka a nevíte proč a nač. Např. na konci se mi to stalo ... kdo to byl ? A ještě bych vzpomenula kostýmní zpracování ...moderní 16. století v Japonsku ....

Gravitace (2013)

Hodinu a půl člověk kouká na film, který nemá skoro žádný děj. Ale je naprosto úžasný. Jen tak sedět a koukat. Kochat se 3D produkcí, obrázky Země a držet palce.

Green Lantern (2011)

Máme tady zase jednoho superhrdinu. Tohohle beru - je příjemný a hezký. Ale který není, že? Super věc mít zelený prsten ... umět vyvolat obrazy ze své fantazie v zeleném provedení. A jak to vypadalo na konci - určitě se setkáme s pokračováním, žlutý prsten zlé síly nezmizel.

Gremlini (1984)

Z milé příšerky příšernou komickou příšerkou. Pamatuji si na tento film ještě, když jsem jej viděla na prvních videokazetách. A pořád se u něj bavím. Takový exhibicionista v baru - skvělá podívaná:-)

Gumídci (1985) (seriál)

Patří mezi skvělé dětské seriály. Příjemní malí skákající medvídci a jejich věčný nepřítel kníže Igor , no a Tupouni. I když - nejlepší je přeci jen Stoupa - nejchytřejší mezi tupouny.

Habermannův mlýn (2010)

Téma 2. světová válka a Benešovy dekrety spolu s odsunem Němců z českého pohraničí. Bolestná témata naší historie v tomto zajímavém filmovém zpracování. Výměna historických rolí – hodný Němec a zlí Češi – zajímavé a nestandardní. Pro mě skvěle zpracované, realistické a výbornými hereckými výkony ( M. Waschke, K. Roden, zajímavý pro mne i O. Kaiser ). Dávám čtyři hvězdičky, neboť z kina jsem odcházela právě s tím pocitem, kterým měl film navodit – je to vůbec možné ?, kdy se ze slušných lidí stává dav zvířat? Já říkám –je nutné připomenout minulost, je nutné, aby lidé nezapomněli.

Hairspray (2007)

Cože? Retromuzikál? Pro mě spíš nějaký pokus o retromuzikál s podivnou aranžmá. Ač jak tak koukám lidem tady se líbil. Mě prostě ne. Po druhé už jej nepotřebuji vidět. Na mě moc vše přehrané a přehnané.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jsem velmi spokojená. Četla jsem všechny díly postupně, jak přicházely na trh. A také postupně každým rokem šla do kina na Harryho - s dětmi. Od malého kluka po 17-ctiletého mladého kouzelníka. Díly postupně dostávají temnější atmosféru - strašidelnější a hororovější. Ale líbí se mi to. Možná i proto, že jsem zaujatá - vymyslet dětský kouzelnický svět do posledního pohyblivého obrázku, skláním klobouk, nesvedla bych to. A i když tady začínají postupně převládat těžké intelektuálské dvouhvězdičkové komentáře, já dávám čtyři hvězdičky - mínus jednu za pomalou odpoutanost od dětského kouzelnického světa, kterému by tento příběh měl patřit.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tak jak rostly děti, rostly i hrdinové. Každý rok jeden film. Postupně člověk viděl herce i hrdiny vyrůstat. Líbil se mi koncept celé jakoby ságy. Promyšlenost prostředí, kouzel - svět fantazie. Čarodějnický svět. Poslední díl byl vyvrcholením - temným a vysvětlujícím. Divák musel vidět všechny díly, aby pochopil. Mě osobně poslední díl velmi nadchl. Není v něm moc děje - spíš bych řekla, vše postupně vysvětluje a tak to má být. Snad jen jediná výtka - zakončení - vidět hrdiny po xletech - no řekla bych nic moc. Konec byl spíš shazující a legrační - i kino se smálo. Nemusel tam být.