Predátoři (2010)

Čekala jsem víc, o hodně ví. Začátek byl slibný, neznámé místo pár zlých hochů a lovci. Kdo koho uhoní a kdo koho uloví. Pak bohužel se to začne vše nějak divně zamotávat, ztrácet a sklouzávat do béčkového filmu, ze kterého už není návratu. Volné pokračování filmu Predátor tak s filmem predátor nemá nic společného. Jen zmínku o divném monstru,které kdysi bylo na zemi.... no nakonec pro mne velmi rozporuplný film, který už netoužím vidět víc.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Výpravná podívaná, ale nevím proč, pořád jsem si říkala, že už jsem to někde viděla. Velmi podobné jiným dobrodružným fantasy příběhům (Piráti z Karibiku byli aspoň i vtipní). Mám tenhle žánr ráda, ale od filmu v současné době žádám nějaké překvapení, novinku.

Prostřeno! (2010) (pořad)

jednoduchý exkurz do jednoduchosti člověka .....

Rallye smrti 2 (2010)

Nevím proč, ale mě se to celkem líbilo. Dvojka nebyla tak brutální, lépe se na ní dívalo a taky leccos osvětlovala z jedničky. Nehraje si na nic světoborného ale pouze hledá si diváka, který si jen tak sedne a pobaví se.

Rande v Římě (2010)

Celkem milá komedie, ale až moc romantická. Trochu pohádka - mince odebrané z fontány zaviní zamilovanost a zmatky. Takže film spíš pro koukání na nedělní odpoledne místo pohádky o Popelce. Milá hlavní hrdinka, usměvavý a zamilovaný mládenec a 4 další po uši zamilovaní a očarovaní nápadníci.

Red (2010)

Tak tohle byla komedie podle mého gusta. Velmi nadsazená, velmi příjemná a se skvělými herci. Morgan Freeman ani John Malkovich opět nezklamali. A Bruce Willis s jeho akčními drsňáky samozřejmě taky. A velmi šarmantní Helen Mirren se samopalem. Stojí za pohled a pobavení.

Repo Men (2010)

A máme tady budoucnost - orgány již nejsou dárcovské, ale kupcovské - kupte si plíce, srdce .. ale zaplaťte. Nemůžete platit? Vezmeme si je zpět, koho zajímá, zda své zpětvzetí zaplatíte životem. Taková je společnost - lehce nabyl lehce pozbyl. No a máme tady na druhé straně hrdinu, není kladný ani záporný, jen se dostal do neřešitelné situace a najednou z cynika se stává malý klaďas, který i tak si snaží uchránit svou kůži. A abych nezapomněla, takový film a bez lásky? I ta se tu samozřejmě nachází, náš klaďasneklaďas zachraňuje duši a tělo krásné ztracenkyni. A pak ještě nejlepší přítel, který ovšem není žádný klaďas, ale vychytralý a vyprahlý ničema. Prostě takový jeden velký guláš, pěkně smíchaný - ale musím říci, že dobře namíchaný a hlavně skvěle sehraný .....

Resident Evil: Afterlife (2010)

A co dál? Jen další díl o boji s nemrtvými bez konce... opět jsou tu potíže. Ale filmově se mi to líbilo, zábavná střílečka, kupodivu střílečka a pranice bez zbytečného obrovského množství krve a vnitřností, což celkem oceňuji. A tak dávám 3 hvězdičky.

Rodinka (2010)

Jak už jsem vícekrát psala - pokračování po xletech nemám ráda. Toto je důkaz - absolutně nezdařilé. Jednoduché, hloupoučké, snažící se sice navázat na původní atmosféru seriálu, ale bohužel, pouze se snaží. Mám pocit, že se tomuto filmu nepodařilo nic. Řada skvělých českých herců nezachránila jednoduchý nicneříkající "děj" a nijaký humor.

Saltová (2010)

Jeden, dva, tři - my jsme braťja ... pořád to samé - naprosto úžasná sexy špionka, která schytá nespočítaně a pořád je svěží i bez použití Rexony. Chce to nápad, chce to myšlenku - bohužel Salt ji nemá.