Absolventka (2009)

Podivná roztomiloučká komedie, kterou za chvíli zapomenete.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Nemám vězeňské filmy moc ráda, připadá mi stále stejná tématika – hodní a zlí, souboj mezi vězni a nebo souboj mezi strážnými a vězni. Na tenhle snímek jsem se podívala spíše ze zvědavosti. Ovšem mohu říci, že zvědavost se osvědčila. Výborný film – zaujal mě. Přechod z role strážného k roli vězně. Zajímavý, v tempu, syrový, pro mne černobílý. Snad jen za mne pouze výtka pro snahu ukázat přeci jen trochu sladkobolného nitra hlavního vraha a násilníka.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Považuji první a třetí díl za velmi dobré, velmi. Konečné rozuzlení je příjemné, sice ne nečekané - pomalu vyprávěny příběh dívky a jednoho novináře, kteří se snaží prokázat pravdu. Prokázat - to je to správné slovo, něco tvrdíš, ale kdo bude věřit dívce vypadají jako černá pankerka - tedy jinak než obyčejně - se zvláštní minulostí v psychiatrické klinice a s vroubkem dvounásobného pokusu o vraždu vlastního otce ? Věřil - jeden novinář. Příběh - prokazování pravdy ...

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Většina dalších pokračování úspěšných kousků není velkým přínosem. Jenže tady bych dala výjimku. Vždy se objeví nějaká nová postavička, nové gagy... a tak je to i v tomto kousku. Malí dinosauříci a jejich náhradní máma v podání stálého smolaře a hlavního hrdiny lenochoda Sida zároveň. Mamut, tygr a lenochod opět zažívají svá dobrodružství. Zábavné a milé zároveň.

Dorian Gray (2009)

Knižní předloha - Oscar Wilde - je pro mě krásná, promyšlená, záživná a strašidelná. Film se o to trochu snažil, ale něco mu chybělo. Snad až moc velká snaha o umělecké zpracování, mnoho soulože a nahých těl. Nějak se to zvrtlo. I když musím uznat, že kvůli Colinu Firthovi se klidně podívám znovu. Ale to je pouze má pozice fanynky tohoto herce.

G-FORCE (2009)

Bavilo mě toto dílko. Vycvičená morčata jako zvláštní agenti a k tomu jeden křeček, jehož máma byla fretka?? Že by slušný "guláš"? Ne, podívejte se - slušně vymyšlený jednoduchý příběh jak pro děti , tak i pro zasmání dospělých.

Goemon (2009)

Ač nemám tento žánr moc ráda - zaujalo mě toto dílko. No žánr - beru toto dílko jako zdařilý komics. Mě se líbilo výtvarné zpracování. Hra barev - kontrasty. Velmi zajímavé. Nepotřebuji se dívat na film okem kritika, ale okem diváka, který se chce pobavit a podívat. Děj je sice trochu moc překomplikovaný a člověk musí dávat pozor, protože stačí chvilka a nevíte proč a nač. Např. na konci se mi to stalo ... kdo to byl ? A ještě bych vzpomenula kostýmní zpracování ...moderní 16. století v Japonsku ....

KR 13 (2009)

Podivný film, hnaný do krajnosti. Předvídatelný až hrubý. Nelíbil se mi. Měla jsem pocit, že přebírá základní myšlenku filmu Kostka - projdi danou fází a přežiješ. Projdeš vším a co zbyde - nic - jsi zase na začátku.

Květinářka (2009) (TV film) odpad!

Pánejo - květinový film. Abych pravdu řekla, jediné pěkné na tomto filmu byly květinové výzdoby. A taky to, že jsem to do konce nezvládla. Takže ani nevím jestli žili šťastně až na věky.

Květ pouště (2009)

Sugestivní film - téma "ženská obřízka". Nic víc možná není co dodat, denně čteme zprávy z Afriky , ze zemí, kde lidé ještě nejsou lidmi. Lidmi možná ne - spíše, kde lidský život nemá velkou cenu. Je třeba více reportáží, sugestivních filmů, možná by si pak člověk více vážil sebe, kde žije, co má.