Nymfomanka, část I. (2013)

Bude to epos srovnatelný s Hobitem, akorát tady bude podstatně víc pytlíků a „Šmakových zornic“. Každopádně 50 odstínů může jít fňukat do kouta, protože má v porovnání s Trierem, který na Rosenbergově škále skandálnosti jede s materiálem tak maximálně Rychlý prachy, o poznání menšího piňdoura. O pár chlupů lepší než Stud nebo Klip. Stojí za to jít na to do kina? Rozhodně stojí a i bez viagry, "porno s příběhem" totiž nikdy nebylo tak zábavné, nešťastné a plné Bacha. Definování filmového orgasmu ale až k pětihodinové verzi, coitus interruptus nepreferuju.

Rivalové (2013)

"Niki Lauda je hodně upřímný člověk, který se nevyhýbá konfliktům a všechno vám řekne rovnou do očí, což je věc, která vás občas vyvede z míry, ale kterou mu hodně závidím. Když mi poprvé volal, řekl mi: 'Vypadá, to tedy, že se budeme muset sejít osobně. Přijeď tedy do Vídně, ale vezmi si jen malé zavazadlo pro případ, že bychom si nesedli a já tě poslal obratem do prdele." - Daniel Brühl

Gravitace (2013)

"Byla to výborná zkušenost i přes všechny nepřízně osudu, kterým jsme čelili, ale v žádném případě bych už nikdy nic podobného neudělal. Natočím teď jakýkoliv film, ve kterém lidi jen chodí, sedí nebo leží. Je mi to fuk." - Alfonso Cuarón

Zpráva o Europě (2013)

"Během práce na filmu jsem zjistil, že je ve vědecké komunitě spousta lidí, kteří mají samozřejmě rádi vědecko-fantastické filmy, ale často jsou frustrovaní z toho, jak se některé snímky odklání od toho vědeckého prvku, jen aby se to hodilo příběhové části, což bývá často velice lákavé. Jste pak zklamaní, když sledujete film, který porušuje vlastní pravidla, zákony vědy nebo vůbec nedává nějaký základní smysl. V tomhle smyslu to pro mě to byla velká zodpovědnost, a proto jsme mluvili s takovými třiceti vědci, většinou odborníky na podmořský život. Moc vás to potěší, když pak za vámi po promítání na festivalu v Los Angeles přijde Steve Vance z JPL a řekne, že celý Europa tým z NASA film absolutně zbožňuje." - Sebastián Cordero

West of Memphis (2012)

"Nějakou dobu trvalo, než jsme se s Amy nějak naladili na tu správnou vlnu. Když mi psala nebo ve vězení navštěvovala, mluvila o filosofickém podtextu celého filmu a já si říkal, co o tom takhle naparáděná holčička z bohatý rodiny může vědět, vždyť ona nemůže pochopit celý ten svět, ze kterého já pocházím, tu chudobu a brutalitu. Když jsem ale po propuštění viděl jeden z prvních sestřihů, zmocnila se mě obrovská úleva, protože jsem zjistil, že ona ten svět skutečně chápe a že se jí ho podařilo do posledního detailu zachytit na film." - Damian Eccols

Domek z karet (2013) (seriál)

"Lidé mají rádi seriály hlavně z toho důvodu, že je mohou sledovat kdy chtějí. Často slýcháte, že někdo zůstane přes víkend doma, aby naráz zhlédl celou sérii Breaking Bad, Dextera nebo Hry o trůny. Snažili jsme se tímhle seriálem dokázat, že se umí filmový a televizní průmysl poučit z chyb, ze kterých se nedokázal poučit průmysl hudební. Když dáte lidem to, co chtějí, dáte jim to kdy to chtějí, ve formě, jakou požadují a za rozumnou cenu, koupí si to a nikdo nic krást nebude." - Kevin Spacey

Za borovicovým hájem (2012)

"Někteří kritici se mě ptali, zda jsem viděl film Babel a nenechal se jím náhodou inspirovat. Babel jsem viděl a líbil se mi, jenže tenhle film má být o dědictví, rodové linii, a proto má být lineární, v životě se nevracíme zpátky. Zajímala mě na tom ta myšlenka pohybu vpřed, evoluce, která sahá až ke knihám Jacka Londona. Je skutečně velká výzva spojit tři filmy do jednoho fungujícího celku, ale o to mi právě šlo. Když jsem promýšlel, s jakým filmem bych měl navázat na Blue Valentine, tenhle mi přišel dostatečně riskantní. Riskantní triptych po formální stránce a předávání pochodně po strukturální stránce, které rozebírá ozvěny našich činů napříč generacemi." - Derek Cianfrance

Antiviral (2012)

"Jestli googlím sám sebe? To je pěkně pitomá otázka. Na internet můžu jít jen když jsem na hotelu a navíc jsme to s ním všichni tak posrali, že je lepší držet se od toho dál a dát radši přednost knihám. Prostě věcem, který přežijou zkoušku časem. Dejte tomu pět, deset let a uvidíte. S výjimkou tohohle filmu teda." - Caleb Landry Jones

Podvodník (2012)

"Z větší části jsem jeho příběh pochopil v momentě, kdy jsem s Frédéricem dělal rozhovor a přistihl se, že určitým způsobem přijímám tu jeho verzi a vlastně ho považuji za oběť. A právě tohle jsem chtěl zprostředkovat i divákům. Nechat se jím manipulovat a podlehnout té jeho schopnosti prodat vám tu neuvěřitelnou lež. - Bart Layton

Pí a jeho život (2012)

"Propaguje se to jako příběh, který vás donutí věřit v Boha, ale myslím, že na to nikdo nenaletí. Vlastně je to o myšlenkách týkajících se víry a příběhů. Já vypravěč příběhů jsem, natáčím filmy, takže to skutečně změnilo podstatu toho, co dělám, iluzí, které vytvářím, jak ovlivňují naše životy, jak je přejímáme za skutečné, jak jsou pro nás občas důležitější než samotná realita. To je pro mě tou pravdou." - Ang Lee