The East (2013)

"Kdyby The East opravdu existovali, byly by to pravděpodobně banky, které by se měly nejvíce třást strachy. Vidět nějakého bankéře a jeho ženu, jak jim zabavují dům a nechávají je vystěhovat by bylo rozhodně osvěžující. - Zal Batmanglij

jOBS (2013)

"Takovéto filmy nikdy nenatočíte správně. Jakmile se zavřely dveře a začala jednání, nebyli jsme tam, nevíme kdo řekl co. Samozřejmě, že existuje spousta věcí, které natočit správně můžete a snažíte se o to, ale nakonec si stejně uvědomíte, že je to jen vaše interpretace těch událostí. Jestli jsme to ale trefili, na to bych se Steva Jobse asi nedokázal zeptat. I když Piráti ze Sillicon Valley se mu líbily, tak snad by si užil i tohle." - Ashton Kutcher

Red 2 (2013)

"V tomhle filmu je spousta nájemných zabijáků a já vím, že Bruce tvrdil, že bych ho byla schopna odprásknout na zakázku za 20 babek, ale ve skutečnosti by to bylo za 35." - Helen Mirren

Elysium (2013)

"Když si uvědomíte ten propastný rozdíl mezi Západem a například Afrikou, zjistíte, že všichni lidé ze západních zemí by žili na Elysiu. A fakt, že můžeme o tomhle hovořit, vám dokazuje, že Elysium není jen obyčejný popcornový akční film, ale že má ještě navíc duši a snaží se něco decentně sdělit bez toho, aby vám to musel neustále předhazovat před obličej." - Matt Damon

Uvnitř mé hlavy (2013)

"Přišlo mi to jako skvělý příběh, kterým se dá prozkoumat žánr hororu. Nikdy bych nenatočil něco s příšerami nebo paranormálními jevy. To mi nepřijde nijak strašidelné, když víme, že to není skutečné a cítíme se v bezpečí. Pokud ale sledujete něco, co podněcuje vaše mentální hranice, jste z toho vystrašení, může vás v podstatě děsit vlastní mysl." - Sebestián Silva

The Lifeguard (2013)

"Popravdě jsem byla obrovsky nadšená, když jsem poprvé četla scénář a začala si uvědomovat, že by se moje postava nemusela během celého filmu ani jednou usmát. Z mojí neustále rozjařené přítomnosti v každém filmu už se mi totiž začínalo dělat nevolno." - Kristen Bell

Jasmíniny slzy (2013)

"Položit si v polovině svého života otázku 'Kým vlastně jsem?' je celkem strašidelné. Někdo možná řekne, že je Jasmine bláhová a pošetilá, ale možná je taky ze všech těch postav jediná, kdo hledí realitě zpříma do tváře." - Cate Blanchett

Prince Avalanche (2013)

"Přišlo mi jako kdybychom natáčeli studentský film. Vlastně mi celkově přijde jako by mi bylo pořád 22 a teprve začínám, ale ve skutečnosti už začínáte svůj desátý film, technologie a média se kompletně mění, tak se radši snažím těmi mladými lidmi s čerstvou perspektivou obklopovat, abych neskončil jako nějakej starej páprda, kterej všechno ví a všude byl." - David Gordon Green

Zpráva o Europě (2013)

"Během práce na filmu jsem zjistil, že je ve vědecké komunitě spousta lidí, kteří mají samozřejmě rádi vědecko-fantastické filmy, ale často jsou frustrovaní z toho, jak se některé snímky odklání od toho vědeckého prvku, jen aby se to hodilo příběhové části, což bývá často velice lákavé. Jste pak zklamaní, když sledujete film, který porušuje vlastní pravidla, zákony vědy nebo vůbec nedává nějaký základní smysl. V tomhle smyslu to pro mě to byla velká zodpovědnost, a proto jsme mluvili s takovými třiceti vědci, většinou odborníky na podmořský život. Moc vás to potěší, když pak za vámi po promítání na festivalu v Los Angeles přijde Steve Vance z JPL a řekne, že celý Europa tým z NASA film absolutně zbožňuje." - Sebastián Cordero

Velmistr (2013)

"Filmařinu přirovnávám k objevování světa. Existují lidé, kteří navštíví nějaké místo poprvé jako Kryštof Kolumbus, a těm říkáme 'dobrodruzi'. Ti, kteří to místo navštíví po nich, jsou už jen obyčejní 'turisté'. A já turistou být rozhodně nechci. - Kar-wai Wong