• Fantasy

Křídla Vánoc (2013)

Nádherný film, který ve mě zanechal tak nepopsatelný dojem, že jej opravdu nelze popsat. Příjemný, nenáročný příběh, který ale pohladí srdce a vyvolá nutkání přemýšlet o životě.

Lásky čas (2013)

Milá romantická komedie, která se na začátku tváří jako obyčejná komedie, ale na konci zanechá hlubší duševní dojem o tom, jak si užívat obyčejného života.

Don Jon (2013)

Rozhodně doporučuji jako partnerský film. O chybách mužů ale i žen. Film, který se tváří jako komedie ale má poměrně velkou hloubku.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Tohle je prostě dobrý film. Mám ráda filmy, kde fandím více "padouchovi" než "hrdinovi" a nakonec to vlastně dopadne dobře pro oba. Sice když to vezmete do hloubky tak je vám Franka líto, protože prožil smutné dětství - resp. dospívání a vlastně se snaží chovat slušně. Ale nadruhou stranu oceníte, jak je jako zločinec naprosto geniální a jak má prostě všechno na háku. Ale každopádně se výborně pobavíte a opět oceníte kvality Leonarda Dicapria a Toma Hankse.

Jasmíniny slzy (2013)

Opravdu zajímavý film. Nejspíš životní role Cate Blanchett - hraje opravdu úžasně, ten smutek a deprese na vás dokonale přenese. Navíc je opravdu zajímavé, že se celý film rozhodujete zda Cate nenávidět nebo litovat... a nakonec ji spíše pohrdáte. Je to hodně silný ale hodně smutný a depresivní film. Žádná oddychovka na letní večer, ale film o kterém budete ještě dlouho přemýšlet.

Nespoutaný Django (2012)

Jsou vlastně jenom 2 věci, které mi na tomto filmu vadí. 1) Někdo mi řekl, že postavu Djanga měl hrát Will Smith. Od té doby jsem se nemohla odpoutat od toho, že by to bylo lepší kdyby tam hrál Will Smith. 2) Základní příběh Djanga, který hledá svou milou a pak se hrozivě pomstí a všechno dopadne dobře, je opravdu obyčejný a ohraný. Od Tarantina bych čekala něco zajímavějšího. Jinak je to ale velice dobrý, zajímavý a zábavný film. Příběh Christopha Waltze je skvělý a zábavný a Christoph hraje naprosto skvěle. Obecně jsou v tomto filmu vynikající herci a samozřejmě se musím zmínit o Leonardu DiCapriovi, který opravdu dokáže zahrát toho největšího slizouna dokonale. Vše je podtrženo perfektní hudbou.

Mama (2013)

Moc jsem od tohoto filmu neočekávala, ale byla jsem příjemně překvapena. Sice příběh je vyjasněn velice brzo, ihned víme že se o holčičky někdo stará v chatě, a jakmile je najdou tak řeknou příběh o Mamě. Což mne trochu zklamalo, čekala jsem že budeme déle řešit příběh, že se dozvíme proč byla Mama v blázinci, proč jí vzali dítě - a proč vůbec na začátku zavraždí muž svou ženu, přítele a chce zabít i své dcery. Tyto informace mi v příběhu chyběli a čekala jsem že se na konci dozvíme nějakou pořádnou zápletku, něco co obrátí příběh naruby, pořád jsem čekala že třeba najdeme živé dítě Mamy. Překvapení se nekonalo, to mne zklamalo. Bylo tam pár lekacích momentů, které opravdu nemám ráda. Jinak ale celá atmosféra filmu byla zajímavá a poutavá. Ale nemohu říci že bych se nějak výrazně bála.

Konečná (2013)

Akční filmy nepatří mezi můj oblíbený žánr. I přesto jsem se u tohoto filmu celkem bavila. Arnold se předvedl tak jak ho všichni známe, pobavila mě spousta vtipných hlášek a nakonec všechno dobře dopadlo. Docela příjemné odreagování.

Zrození šampióna (2009)

Asi každý z nás by chtěl takto zasáhnout do života někoho jiného. Ale co si budeme nalhávat, já bych si dvoumetrového černocha doma na gauči neubytovala. Moc pěkný film, a konečně ukázal Sandu jako herečku nejen komedií a nebezpečných rychlostí.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Velice zajímavý film s atmosférou, která vás vtáhne. Opravdu mě zaujalo hlavně šílenství hlavního hrdiny, které je sice velice něžně pojaté, ale i tak jej cítíte z každého jeho pohledu. Konec mi přišel trochu přitažený za vlasy, ale i tak velice dobrý film.