• Fantasy

Marťan (2015)

Prostě dobrý film s dobrými herci a skvělou zápletkou. Co více říci.

Purpurový vrch (2015)

Ačkoli duchové se tam objeví jen párkrát, a naštěstí to není typická lekačka, zadržujete dech většinu filmu. Naprosto dechberoucí zpracování atmosféry - okolí, rudý sníh jako metafora, krásná hudba. Zápletka není nikterak objevná a věděla jsem hodně rychle o čem to bude, ale ani to neubírá filmu na kráse.

Wilsonov (2015)

Byla jsem na předpremiéře filmu. Jaký je film Wilsonov? Ideální film na dlouhý večer. Milé a veselé pobavení pro celou rodinu. Typický Macháček se svým opravdu typickým humorem a krásně najivní a rozpačitý Dyk, to je kombinace opravdu dobrá. Není to nic při čem se budete neustále válet smíchy, ale je tam spousta dobrých vtipů a poměrně chytlavý příběh. Rozhodně nečekejte nic složitého a něco co vám "změní život". Ale čekejte vtipný, příjemný film s dobrými herci, u kterého si odpočinete, zasmějete se... a to splnil Wilsonov na 100%. Určitě si jej jednou zase ráda pustím na DVD.

Neutečeš (2014)

Horory mám ráda, ale poslední dobou jsou všechny na jedno brdo. Ale Neutečeš je jiné, úplně jiné. Příběh je zajímavý, zpracování a ta hudba... Ale naštvalo mě, že se tam nic nevysvětlilo, nevíme proč se to děje, kdo to dělá... nic. Doufám, že bude druhý díl, kde se to vysvětlí. Mimochodem někdo se tu ptal, kde to autora napadlo a tak jsem to zjistila. Prý se mu o tom zdál sen, jako malému dítěti :-).

Interstellar (2014)

Tvůrci hodně tlačí na pilu, co se dojetí a citů týče. Chtějí vás rozbrečet za každou cenu. Naštěstí jsem se nedala :-P. Jinak je to ale velmi silný film, výborný McConaughey v hlavní roli a překvapivé rozuzlení. Je to ovšem opravdu dosti náročný film, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Po druhé už bych ho asi vidět nechtěla, ale rozhodně je to velký filmový zážitek.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Rozhodně doporučuji tento film vidět. Angelina hraje neskutečně, emotivní rozpolcenost a změny zahraje klidně jenom pohledem očí. Vždycky mě zajímalo proč vlastně sudička ze Šípkové Růženky byla tak naštvaná. A tady si to projdeme všechno, to že byla normální dokud jí nezasáhla lidská zrada. Navíc ta představa, že někde existuje svět, kde jsou si všichni rovni, kde jsou všichni šťastni a neznají nenávist, závist, zlobu.... člověka to donutí se stydět za to, že je jaký je. A možná nám neublíží si tohle uvědomit. Co mě naprosto dostalo byla ta feministická část filmu. Že by měl vše zachránit chlap? Probudit Růženku? Ženské si poradí i bez chlapů a fenoménu "pravé lásky" :-). Prostě perfektní. Jsem na vážkách jít na film znovu.

Tatínek (2004)

Úžasný dokument o úžasném muži. Nejvíc se mi líbilo jak se jeho prožitky promítali do jeho scénářů a naopak. Člověk se dozví spoustu věcí, které nevěděl a které mu jenom dokážou, že je to opravdu český velikán.

Noe (2014)

Jednou větou? Velký nudný Hollywoodský paskvil. 2,5 hodiny o ničem. Když si pustíte trailer tak to stačí, je tam vše důležité a veškerá akce z filmu. V samotném snímku se potom jenom mluví, mluví a mluví. Když pominu věci, jako že si Holywoodští scénáristi upravili a přidali spoustu věcí do původního příběhu, tak především příběh vyjde celý obráceně než v Bibli. Noe? V Bibli hodný muž, který chce všechny zachránit, člověk který se pouze obětuje pro druhé, člověk kterému nikdo nevěří a proto všichni zemřou. A ve filmu? Noe je člověk, který nenávidí lidi, člověk který nechá všechny lidi umřít aniž by ho to nějak více rozrušilo. Člověk, který je ochoten obětovat i své děti a zabít svá vnoučata. Celý film je hrozně depresivní, neskutečně zdlouhavý a zbytečně roztahaný. 3D není nic moc, kdybyste neměli brýle na očích, tak ani nepoznáte, že máte být na 3D filmu. Co bych ještě dodala na závěr je, že mi opravdu vadilo, jak silnou nenávist jsem cítila téměř celý film k hlavnímu hrdinovi. K tomu, jež má být 100% kladný a nejlepší. Na konci tvrdí, že bůh chce vyhladit lidstvo a najednou přijde jeho chráněnka s tím, že je těhotná. Pokud Noe věří v boha, tak věří, že každé počaté dítě je boží zázrak a kdyby bůh nechtěl, tak přeci nikdy neotěhotní. A jemu nedojde, že mu tím bůh říká, že chce, aby lidstvo přežilo. Tvrdošíjně se drží myšlenky, že lidstvo má vyhynout a hodlá to uplatnit i tím, že zavraždí své vnučky. Navíc celý film se drží toho, že ti "zlý" jsou ti co jedí maso, a ti hodní jsou oni, ti co jsou vegetariáni. Co je to za hloupost? V Bibli se nikde nepíše, že se nemá jíst maso. A zvířata, která Noe zachraňuje jedí asi co? Tygři aj. jedí kytičky? Vložení do děje obry z kamenů, už je maximální úlet. Asi vznikl tak, že scénáristi seděli a říkali si: "jak bychom tam nacpali postavy z pána prstenů". Ano, mají to být andělé - ale pravda je, že z mých přátel tuto zápletku téměř nikdo nepochopil.

Temný rytíř (2008)

Jednoduše... Heath Ledger v životní roli.

Ledové království (2013)

Milá pohádka s nádhernou animací. Sníh jako pravý, ledové efekty a stavby. Příjemný dějový zvrat, který jsem nečekala. Navíc mne velice potěšilo poučení: "pravou lásku nepoznáte hned na první pohled". A i přesto pravda a láska zvítězí a všechno dobře dopadne. Má to být největší filmový zážitek Disneye od dob Lvího krále. Toto je ale mnohem veselejší, krásnější a pozitivnější počin než byl Lví král.