• Rodinný

M*A*S*H (1972) (seriál)

Válečná klasika, u které se celá rodina válí smíchy. Miluju jejich nadčasové vtipy, ale i vážné chvilky. Oblíbené postavy: Hawkeye, Margaret, Charles Winchester, Klinger, B.J.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Malá Rory a někdy ještě menší Lorelai. Miluju jejich tlacháni u kávy, kterou mě naučili milovat, a Roryinou chuť se vzdělávat, díky které se s ní ztotožňuju. Oblíbené postavy: Rory, Lorelai, Luke, Michel, Max Medina

Přátelé (1994) (seriál)

Klasika, na níž jsem doslova vyrostla, je stále v mém srdci a když si najdu chvíli, ráda se podívám znovu. Pokaždé se zasměju a pokažené záběry v originále mě dohánějí až k slzám. Přátelé miluju vás! Oblíbené postavy: Rachel, Joe, Monica, Chandler, Phoebe, Ross

Zápisník jedné lásky (2004)

Neuvěřitelně silný příběh, který byl pojat naprosto zvláštně a bezkonkurenčně. Možná i proto mě tolik oslovil. Nenaplněné lásky, které rozdělil čas popřípadě rodiče, jsou u mě naprostou tutovkou, kterou nedokážu hodnotit objektivně, a tady ani nechci. Úžasná Rachel McAdams, neodolatelný Ryan Gosling a nečekaný konec = nová láska na obzoru.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Přenádherný New York, dojemný příběh a krásná Audrey navrch vždy zaručuje pěknou podívanou. U tohoto snímku dvojnásob díky Georgi Peppardovi. Miluju úvodní scénu - snídani u Tiffanyho - a zpívání v okně originálně nazpívanou Audrey. Naivita, která dojme, a hollywoodský happyend. Ano, chci to vidět znovu!

My Fair Lady (1964)

Skvělá předloha, skvělé písně, skvělá Audrey (i když přezpívaná). Jak málo stáčí k pěkné podívané! Snímek mě opravdu zaujal, nádherné kostýmy a chytlavé melodie, které si musím neustále pobrukovat. Skvělé kulisy a báječná angličtina, kterou je hřích předabovat. Dle mého názoru nejlepší muzikál všech dob!

Deník Bridget Jonesové (2001)

Dle mého názoru je to nejlepší role Renée Zellweger, kterou zvládla na výbornou. Miluju její trable v lásce i v pracovním životě, zasměju se nad jejími úlety a charismatický Colin Firth a Hugh Grant mě okouzlí i po sté. Myslím, že každá žena si aspoň někdy připadá jako Bridget, a jestli ne, tak to ani není žena, ale superbytost. Klasika, kterou dokážu snést i s dabingem.

Láska nebeská (2003)

Klasika, která mě vždy zaručeně potěší. Navíc vánoční tématiku ve filmech vyhledávám, převážně před svátky, a tenhle film je prostě tím nejlepším, co kdy britská filmografie vytvořila. :-) Neuvěřitelně skvělé a hvězdné obsazení, skvělá hudba a příběh, který dojme i pobaví. I já k tomuto filmu chovám láskou nebeskou.

Moulin Rouge (2001)

Ačkoliv jsem film viděla s dabingem, tak jsem si ho nehorázně užila. Skvělé písničky a dialogy, které chytnou za srdce. Prakticky poslední půl hodinu jsem celou probrečela a ještě dlouho po závěrečných titulcích jsem nemohla přestat nevěřícně zírat a slzy pořád tekly. Ve filmu mě zaujala do té doby ne příliš oblíbená Nicole Kidman no a Ewan jen potvrdil účast v mé rozsáhlé topce. Úžasný film, perfektní hudba, skvělé kulisy a dojemný příběh navrch - to je pro mě pět hvězdiček.

Pýcha a předsudek (2005)

Ráda bych dala více hvezdiček, protože jako fanatik do Austenové jsem se na shlédnutí toho snímku nehorázně těšila a byla přesvědčena o jeho kvalitách. Bohužel mě film zklamal. K nízkému hodnocení definitivně přispěl ne příliš vydařený český dabing (můžu si za to ale sama, protože jsem na to koukala v televizi), ale také fakt, že z Matthewa MacFadyena nevyzařovalo takové charisma jako třeba z Colina Firtha z BBC série. Navíc, jakkoliv byl Keiřin výkon úchvatný a uvěřila jsem jí každé slovo, ta chemie mezi hlavními představiteli nefungovala, tak jak by měla. Nehodnotit hudbu, skvělé dialogy a monumentální scenérii, bylo by to ještě o hvězdičku míň.