• Krátkometrážní

$#*! My Dad Says (2010) (seriál)

Lehce nadprůměrný sitcom, který staví na "charismatické" postavě důchodce Eda, jenž má opravdu zvláštní zvyky:)). Seriál se dočkal pouze 1 série, tak těch 18 dílů opravdu doporučuji zkusit, neboť Ed je fakt správný mrzout. Ostatní postavy jsou v seriálu pouze do počtu (i když to asi nebyla původní myšlenka autorů), proto se to ani nemohlo stát výborným sitcomem. Shatner ale válí! Shotgun time!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Začne to parádním úvodem, kdy se pere hudba s obrazovým obsahem (Reznor versus Fincher), poté přijde na řadu atmosferická detektivka (spíše ponurá americkým stylem než typicky seversky, ale to nevidím jako chybu), jež stojí na zajímavém scénáři a když k tomu připočteme dobré herce, tak obdržíme velmi kvalitní snímek. Rooney Mara si právě nastartovala pořádnou kariéru :o)).

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Sherlock Holmes II navazuje v duchu na předchozí díl. Charismatická dvojka Watson-Holmes zase září a jejich rozprávky mají správný šmrnc. Vizuál a vybrané lokace v Evropě musím velmi pochválit. Co nejvíce Ritchie změnil od prvního dílu, je úplný přechod do akčního "zpomalovácího" žánru, kde režisér dokazuje, že na toto by si mohl dát patent! Příznám se, že příběh mě extra neoslovil (v prvním díle se mi líbil více), ale zase se musí nechat, že Moriarty nebyl zahrán špatně. Komediální vsuvky opravdu pobavily a z vedlejších postav kraluje Stephen Fry. Uměleckou čtyřku (Ritchie, Zimmer, Downey a Law) mám opravdu rád, tak ještě zůstávám u slabších 5.

Moneyball (2011)

První hodina tohoto sportovního dramatu mě naprosto pohltila, druhá půlka už neměla takovou sílu (ani sám nevím proč), velká škoda. Baseball jde naprosto mimo mě, ale i tak mě film oslovil a opravdu dvě hodiny pěkně zabavil. Samozřejmě film stojí hlavně na Pittovi, který zahrál velmi dobře - třeba z toho bude i nějaká cena :o)). Já bych mu to přál. Pěkné 4 hvězdičky, 80 %.

ČT Live - Chinaski (2007) (koncert)

Záznam z turné "07" kapely Chinaski proběhl 27. 11. 2007 (Liberec, Tipsport aréna) a 6. 12. 2007 (Praha, T-Mobile aréna). V roce 2008 dokonce vyšlo DVD+CD z tohoto turné s názvem "Když Chinaski tak naživo", obsahuje 19 songů (CD i DVD) a pár dokumentů. Hlavní písní tohoto období by se dala označit pecka Zadarmo:o)).

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Překvapivě velmi příjemný romantický film, jenž hlavně klade důraz na hudbu. Hudební průmysl je znánorněn dosti vtipně - nejenom kapela Pop!, Fletcher ale i další věci. Hugh Grant není žádný můj oblíbenec, ale tato role mu seděla. Mezi Barrymore a Grantem určitá chemie fungovala. Písně ve filmu nebyly vůbec špatné:)). Napsat pořádný hit není žádná sranda...

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Brad Bird navázal na J. J. Abramse a vytvořil skvělé akční pokračování, které kombinuje špionážní "old school" s vymazlenými moderními technologiemi. Představte si mix Mission Impossible I a III = a dostanete Ghost Protocol. Jak jsem se bál, že by se Jeremy Renner do týmu nemusel vůbec hodit, tak tam naopak sedl maximálně. Týmová interakce je bravurní. Sekvence v Dubaji se řadí k akční události roku! Celkově je film plný dobře zvládnuté akce, zábavných hlášek, milých odkazů na starší díly (camea Rhamese a Monaghanové potěšila, plus Pavla Kříže - neuvěřitelné, jak se může herec seriálu Ulice dostat k MI:IV :o)?). BMW podporuje správné filmy! Ethan Hunt (Cruise) odmítá stárnout, takže by se mohl objevit i v dalším díle jako hlavní agent IMF. Snad se tak i stane... Film roku 2011.

Vyměřený čas (2011)

Utopie mládí v přímém přenosu. Zajímavý nápad sice ve filmu obsahuje několik cliche, ale z celkového pohledu to vůbec nevadí. Naopak to přineslo pár pěkných aspektů do Sci-Fi vod. Též musím upozornit na povedený vtípek ve stylu "Bonnie and Clyde". Justin Timberlake znovu dokazuje, že není vůbec špatný herec! Fajn hudba a režie, herecká sebranka též v pohodě, takže ještě za slabších 5 hvězd.

Konspirátor (2010)

1865 - soudní drama, které kromě určitého popisu historie nám může metaforicky říct i něco k dnešnímu politickému systému, neboť jednotlivec nikdy nemůže "vyhrát". James McAvoy zase jednou září, Redford svírá režijní otěže též velmi jistě a k tomu ještě tolik známých herců ve vedlejších rolích. Historie jednou nedostala od Hollywoodu na frak:o).

Čistá čtvrť (2011)

Velmi povedená pocta noirovce. Ekologické narážky jsou zvlášť vtipné. Silné 4.