• Krátkometrážní

Spyz (2003) odpad!

Z Bonda si nikdo srandu dělat nebude! :o) A pokud ano, tak ale vkusně a ne jako tato ubohá (velmi nevtipná) amatérská blbost.

Červený Bedrník - Renomé (2000) (epizoda)

Renomé je důležité v každém století, a proto i Červený Bedrník si svoji reputaci v posledním díle opravdu nezkazí. I když jak to tak bývá, tak za vším hledej ženu:o)). Cynický šlechtic z Anglie vyválčil na závěr této dobré dobrodružno-historické série pěkné 4 hvězdy.

Červený Bedrník - Přátelé a nepřátelé (2000) (epizoda)

Pátý díl spadá motivem do takového lehce akademického ražení, ale jinak děj obsahuje mnoho zvratů a dobrodružných scén. Dokonce se bude hledat zrádce v řadách francouzského odboje! Bedrník alespoň většinu akcí opepří anglickým humorem, jak jsme u něho zvyklí. Vtípek ohledně malíře Turnera je brilantní!:o))

Červený Bedrník - Nuda (2000) (epizoda)

Čtvrtý díl Bedrníka je o něco slabší než většina dílů této série a má i dost smutný příběh z pohledu hlavní postavy. Ale i tak se Červený Bedrník znovu vydá do Francie, aby tam osvobodil "nevinné" Francouze, hlavně teda jednu mladou slečnu:o)). Sice málo akce, ale i tak slabší 4.

Letní láska (2006)

Parodie na westernový žánr z pohledu uměleckého? Proč by sakra ne, si většina lidí řekne. Ale mě to tedy vůbec nezaujalo. Z artového snažení bych alespoň pochválil kameru, ale to bude tak vše. Postavy se často chovají neuvěřitelně nelogicky, dialogy nemají většinou smysl (Roden a Kilmer věděli proč raději nemluví:D) a děj není též žádná sláva. Jedna hvězda za skvělého Rodena a zajímavou roli Vala Kilmera. Summer Love se snaží ukázat všechno "cliche" z westerného prostředí za pomoci nového tzv. uměleckého vnímání, ale bohužel tento výsledek vyzněl naprosto do prázdna. PS: Roden se do westernu neuvěřitelně hodí! Kéž by dostal nabídku z Hollywoodu.

Foo Fighters: Back and Forth (2011)

Od první kazety po sedmé řadové album Foo Fighters. Skvělý dokument, který prozradí mnoho zajímavých věcí z pozadí kapely a to nejen ohledně její hudby. Potěší odbočky k Nirvaně a Queens of the Stone Age. Dave Grohl je pan muzikant! PS: Vychutnejte si i video po závěrečných titulkách!:o)

Góóól! II (2007)

Nehorázný propad kvality oproti prvnímu dílu. Samé cliche, kopírování jedničky, nelogické scény a k tomu obrovská reklama na Real Madrid. Fotbal dokonce ustoupil do pozadí. A příběhově to je ještě větší pohádka než předchozí díl. Nejlepší na celém filmu je David Beckham! 40 %.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Očekával jsem velký hit, ale nakonec jsem dostal pouze lehce nadprůměrnou kriminálku, jež čerpá ze slušné knižní předlohy. Samozřejmě neříkám, že je to chyba, ale několik kriminálek v podobném duchu se dá najít. Severská atmosféra a herci drží film nad průměrem. Režie a scénář často až moc podle hollywoodské šablony - velmi překvapivé! I když nejsem úplně celkově spokojen, tak musím závěrem říci, že jako sever umí, to se musí nechat:)). Slabší 4 hvězdy. PS: Americký přepis je o třídu lepší, dokonce se i častěji drží knižní předlohy! (a nemyslím si, že hlavní důvod je vyšší rozpočet)

Tři mušketýři (2011)

Tři mušketýři...tato kniha se snad bude převádět na filmové plátno věčně:o)). Má nejoblíbenější verze je z roku 1973/4. I když se musím přiznat, tak mě i dost baví typicky hollywoodská verze z roku 1993. Tento díl se blíží stylově právě k té americké z devadesátých let a je nehorázně zábavný, ale samozřejmě to nemá skoro nic společného s knihou Alexandra Dumase st. Anderson to natočil prostě jako letní výplach, berte či ne. Určitou kvalitu to sice má, ale jedná se spíše o povrchní zábavu. Herecký výběr mušketýrů je dobrý (zábavný Stevenson, charismatický Evans a zádumčivý MacFadyen), i Lerman docela překvapil. Škoda málo využitého Mikkelsena. Některé scény s Milady de Winter byly až extra přehnané a do raného novověku bych je nikdy nezařadil:), ano víc mě iritovaly než třeba vzducholodě. Pěkné cameo Tila Schweigera. 60 %.

Válka Bohů (2011)

Starověk je v poslední době v kurzu. Válka Bohů je zábavná (baví, nenudí!), což jsem nečekal a dost mě to překvapilo (trailer a zdejší hodnocení nelákalo), ale kdo očekává, že řecké báje budou konečně správně natočeny, tak to je samozřejmě krok vedle, neboť z řeckých bájí si film bere opravdu jen to, co se mu hodí do krámu (někdy zůstává pouze u jmén). Z herců je skvělý Luke Evans jako Zeus a záporák Rourke má správné charisma. Lepší než Souboj Titánů (2010). Krvavé epické béčko!