Kluci nepláčou (1999)

To je ale hnusnej film. Hilary Swank je ve svojí roli tak přesvědčivá, že se mi místy zvedal kufr. Tolik let jsem chtěla tenhle snímek vidět a teď z něj mám v puse jak v polepšovně. Je neuvěřitelný, jak moc lidi dokážou ve svý nevzdělanosti a tuposti bejt krutý.

Pokrevní bratři (1999)

První půlka je originální nářez, ve druhý půli už si řikáte, kde že jste to už viděli a dokonce se místama začnete nudit. V těhle slabejch chvilkách je čas porovnávat se všema těma tarantinovskejma a ritchieovskejma šlágrama. Pokrevní bratři z toho i přes velkou porci vlastního ksichtu vítězně nevyjdou. Je ale třeba vydržet až do konce, páč ten vás dostane do kolen. Něco tak uvěřitelnýho a hlavně pravdivýho mě už dlouho nedonutilo k zamyšlení. Dafoe je samozřejmě génius a bráchové jsou jako buranové sexy.

V Číně jedí psy (1999)

Tohle mě teda absolutně minulo. Film to není špatnej, jen je mi hrozně nesympatickej, i když uznávám, že pár hodně dobrej fórů tam rozhodně bylo. Ty zbylý ale byly přes čáru.

Vše o mé matce (1999)

Klenot a nejlepší Almodóvarův film. Těžko si představit, že by natočil něco ještě lepšího. Ale i kdyby se to už nepovedlo, vlastně to vůbec nevadí, jen ať je z něj kult. Z obou.

Kult hákového kříže (1998)

Přestože musím souhlasit s všeobecným míněním, že druhá půle filmu je jen čirá naivita, nemůžu jinak, než za pět. Strhlo mě to, dostalo a nepustilo.

Velké naděje (1998)

Vizuální lahůdka, kterou místy kazí utahanej i když paradoxně překombinovanej děj. Gwyneth pro mě nikdy nebude symbolem femme fatale, ale tady se našly sexy momenty.

Vyjednavač (1998)

Nevim čim to je, ale vždycky když vidim Jacksona, cukaj mi koutky. Tenhle chlap vopravdu neumí hrát. Leda by vždycky parodoval sám sebe. Vyjednavače jsem už určitě zhruba před sto lety viděla, což ale není důvod toho, proč jsem si to nepamatovala. Špatný "poldové" (použil někdy někdo v reálu tohle slovo?), jeden kladnej drsňák, průser na interních záležitostech, vražda parťáka, milující manželka. To všechno je, až na geniálního Spaceyho, obsahem každýho druhýho filmu z policejního prostředí.

Divoká stvoření (1997)

Velké zklamání. Tři hvězdičky a to jen z úcty k Johnu Cleesovi, Michalovi Palinovi a partě roztomilejch zvířátek.