Revolver (2005)

Co to, proboha, bylo? Jsem tak blbá a musim si to pustit znova, nebo tady někomu hráblo a nedává to smysl ani za mák? Nebo herák? Příběh hodnotit nelze, ten snad jen formu a aspoň ta stála za to. Skvělá kamera, střih i použitá muzika, černej humor a starej dobrej Statham. Ale ten je obsah. No ale tady je to jedno.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Adept na kvalitních 5 hvězdiček, nebejt žánrový roztříštěnosti a zbytečnýho množství příběhů. Stačilo by jen naznačit, dotahování a vysvětlování každýho motivu chování a jednání do detailu je rušivý, odvádí pozornost od kvalitní kostry a odrazí se i na výsledný stopáži. Jděte se před filmem pořádně vyčurat, i když je to docela jízda a pomalu si těch slabejch tří hodin nevšimnete. A slabší povahy nejezte:)

P.S. Miluji Tě (2007)

Zas jedna z těch romantickejch komedií, kterejm se obyčejně obloukem vyhejbám. Tak zase dlouho budu. Akorát teď mám dilema. Jestli platí to, co o týhle cukrový vatě napsal Shadwell ("Women cried. Men slept"), tak mi říkejte Herma Froditová. Ukrutně jsem se nudila, ale jedno oko nezůstalo suchý.

Výkřik ve tmě (1988)

Meryl tyhle role sedí jak prdel na hrnec. Příběh je to otřesnej a zdrcující, obzvlášť vhledem k tomu, že je podle skutečnosti. Pěkně to se mnou zacvičilo.

Čínská čtvrť (1974)

Velmi elegantní, výborná gangsterka, která nemá úplně svižné tempo, ale graduje geniálně a má strhující závěr, při kterém mrazí v zádech.

Užívej si, co to jde (2009)

Woody se vrátil! Hallelujah! Výtečná taškařice, kde Woody opět dokazuje, že nezáleží na tom, kdo jste a co děláte, protože štěstí je celý váš život v rukou náhody. Jo a Bůh je gay.

Život Davida Galea (2003)

Osobně se mě to až do finále nějak nedokázalo dotknout. Téma je to sice zajímavý a jedno z nejkontroverznějších vůbec, ale pro mě trochu nepřenosný, ač na trest smrti pomerně vyhraněnej názor mám. Ani Spaceyho osud mě extra nedojímal. Co mě ale rozsekalo byl výkon Laury Linney.