Polom v bezvětří (1987) (seriál)

Pamatujete si někdo tento seriál? Já matně. Nevím, proč se některé české seriály a filmy opakují pořád dokola a jiné nemají šanci. Škoda. Mrknul bych se po letech.

Life on Mars (2006) (seriál) odpad!

Tak se mi zdá, že kdo viděl jako první anglickou verzi, upřednostňuje anglickou. Kdo viděl americkou jako první, tak americkou. Americké verzi, ve vašich očích, sráží body také fakt, že je to remake. Já zatím anglickou neviděl, začal jsem tou americkou. Já mám vždy u amerických verzí pocit větší filmovosti, rozmáchlosti, emocí a také prostředí mě více baví, jelikož Amerika holt vypadá jinak, než Evropa. Možná ta anglická verze je opravdu dějově lepší, ale ta malost, uprděnost, levnost, co z evropských filmů vyzařuje, mě prostě nesedí a nejsem chopen ji překonat. Když si vedle sebe položím fotky z obou LIFE ON MARS seriálů, atmosféra sedmdesátek jednoznačně teče z americké verze, anglická vypadá papundeklově. A to jsou jen fotky. Ale šanci mu určitě dám. Co se jinak týče této americké verze, líbí se mi maximálně, i když to není kdovíjaký scénáristický klenot. V čem je unikátní je právě atmosféra 70. let v USA, včetně lokací, aut, oblečení, hudby (Starsky a Hutch je ale lepší;). New York byl v 70. letech mnohem drsnější, než celá Anglie. Proto tam také drsní policajti bezvadně seknou a kontrast tehdy a dnes funguje lépe. Jinak, možná jen obrazu nemuseli dávat až takový barevný nádech, raději bych viděl vše přirozeně barevné (tak jako na zdejších fotkách ze seriálu), než tónované, ale chápu umělecké ambice mít dobový look. Zajímavé je, že verze vysílaná na Prima Cool má tento dobový look až přepálený, rozlité přepálené barvy. Ale to nějak domrvili na Primě, protože anglicky mluvený originál vypadá obrazově lépe. A Harvey Keitel snad nestárne, exceluje! Ááále co, dám plný počet - oblíbil jsem si tu partičku natolik, že i když jsem ten seriál již dokoukal, strašně moc mi budou chybět. Druhá sezóna by se vymyslet dala, stačilo by prohlásit posledních pár vesmírných minut první sezóny za sen, a jelo by se dál. Kéž by! PS: Tak, čerstvě jsem viděl anglickou verzi - první díl - tragédie! To absolutně nejde srovnat! Anglická verze vypadá, jako by ji točila děcka vhs kamerou, a ten amatérismus! Prostředí minulosti se skoro neliší od budoucnosti! Odporní nevýrazní herci, móda, auta, zvuk okolí žádný, zatímco v americkém originálu úžasné ruchy. Ani dějově nic extra. Proboha ta anglická verze vypadá jako demo oproti vypilované americké! Ani výběr soundtracku nemá na amíky. Na to se fakt nedá dívat, v porovnání s US. Je mi líto.

P.S. Miluji Tě (2007) odpad!

Hrozná blbina. Jak napomádovanej fešáček Butler poprvé potkal Swank v Irsku, choval se jako chlap, co má každou ženskou jen do postele, suverénně, drze, namachrovaně a to mu už zůstalo. A pak si celý film máme myslet, že je to slušňák nad slušňáky, sen každé ženy. Uf. Také ta idea, že někdo po smrti takto trápí pozůstalé, tomu se říká tuším stalking. Že by posmrtný stalking. :) Prostě s takovým chlapem by žádná ženská v reálu nevydržela ani den, ale ve filmu mu to zblajznete. A to se ani nebavím o ději. Tak splácanou, nudnou a sladkou blbinu jsem dlouho neviděl. Tomu říkám "film"! Bohužel na většinu žen, zdá se, stačí pár uslintaných řečiček, prvoplánová telenovel-romantika a hned tu máme jeden z neoblíbenějších filmů všech dob. Wow!

Polda z Marsu (2008) (seriál)

Láska rohatá (2009) (TV film)

Dávám nezvykle vyšší hodnocení, protože obecně české pohádky po roce 1989 jsou totální srágory. Poslední super pohádka byla S čerty nejsou žerty, Jasněnka, Třetí princ, nebo třeba Princ a Večernice. Od roku 1989 samé úlisné uslintané ptákoviny. Žádné zlo, žádné dobro, ale neslaná nemastná kaše, bez emocí (toto období začalo příšernou Nesmrtelnou tetou, pokračovalo Princeznou ze mlejna atd.) Češi kdysi uměli pohádky, dnes ale dělají příšernosti, které se nijak neliší například od těch šílených pohádek německých. A každý ví, že německá pohádka=vždycky srágora. Co chci ale říci je to, že tento kousek se alespoň snaží být chytře vtipný. Alespoň se snaží, nic víc. Proto mu dám víc, než si zaslouží, protože ční, nad tou ostatní českou pohádkovou šedí. Mimochodem hodnotím i kontaktní zvuk nasnímaný přímo na place = herci otvírají pusu tak, jak mluví a není z toho cítit následný dabing, tak, jako to třeba dělá Troška ve svých pohádkách a vůbec všichni. Málokterý autor české pohádky dnes snímá živý mluvený zvuk přímo na place. Proboha proč??? Když už, tak dabujte cizí filmy, né ty české! Zní to hrozně! Tady taky pochopili, že hudba dělá film. Také není světoborná, ale konečně ujde. Tleskám, jen ... proč to celé bylo v takových zelených nebo jakých barvách? :) Strčte si ty filtry někam, točte barevně!

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

První SK série neskutečná paráda. Bezvadná prdel, pořád se něco děje. Kam se hrabe český farmář. Druhá série slabota. Ale přesto - redneck rulez! ;)

Zajatci robotů (1989)

Kdo má rád techniku, kov, olej, stroje, industriálno, bude film milovat. Trochu chaos, ale skvělé. Triky nejsou až taková hrůza. Hlas stroje gunhed, kterým promlouvá (v angličtině), zní perfektně - hluboký. basový, robotický hlas. Také se mi docela líbí ta osmdesátková hudba v pozadí. Prostě - má to šťávu, teda vlastně olej! ;)