Spock

Spock

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 7.7.2009  21:37
    Harakiri (1962)

Smysl hodnot poznáme až v krajní situaci. Hrdina může „prohrát“ svůj život, ale jeho důstojnost mu zůstane. Cynismus vítězů jen dokresluje jejich smysl pro „čest“, mrtví členové klanu přece zemřeli na nemoc a ne v boji, kdo film viděl pochopí. Mohu jen doporučit. .

• 10.2.2009  21:40

Zajímavě pojaté sci-fi, tak trochu o konci civilizace. Dlouho jsem se na něj těšil, ale nakonec jsem spíše zklamaný. První polovina slibovala zajímavý rozjezd. Osamělý člověk prochází různými psychickým stavy od bezradnosti, přes euforii ke skepsi a beznaději. Hlavně návštěva kostela s brokovnicí měla něco do sebe. Postupem času jsem se ovšem začal jaksi nudit, a nudil se až do konce, který mě ale překvapil, nový svět čekající na člověka.

• 9.2.2009  23:52
    The Blob (1958)

Je to poměrně vtipný mix sci-fi, hororu a komedie, ve které pro mě jako diváka vítězí nadsázka. Zodpovědní teenageři hledají monstrum ze slizu, nedůvěřivá policie a jeden malý klučina s atrapou pistole ho chtějí následně zlikvidovat. Film skvěle zapadá do své doby.

• 8.2.2009  21:15

Film v mých očích nedosahuje kvalit originálu, ale svým základním poselstvím se mu vyrovnává. Poselství není originální, přesto donutí k zamyšlení, tím byl u mě splněn hlavní záměr, proč jsem ho chtěl vidět.

• 29.1.2009  23:22
    Quatermass 2 (1957)

Skvělé sci-fi, které si diváka získá svoji atmosférou. Místy to má opravu velmi dobrý spád, hlavně útok nespokojených obyvatel vesnice na základnu mě dost mile překvapil. K dokonalosti filmu v mých očích chybí lepší scénář a méně naivity u některých scén.

• 29.1.2009  14:37

Jedno z nejlepších sci-fi 50. let, co jsem měl možnost vidět. Zajímavý příběh o mimozemské invazi na naši planetu. Mimozemšťané začnou díky implantátům ovládat obyvatele nedalekého města Vše je od počátku viděno z pohledu malého chlapce a to dodává filmu na obrátkách, milující otec se mění v bezcitného vykonavatele vůle mimozemšťanu stejně jako jeho matka. Velmi dobrá je scéna na policejní stanici. Bohužel zřejmě nebylo dost peněz a to je v druhé části filmu citelně znát.

• 27.1.2009  22:33

Hrozivá vize reality, která naštěstí nikdy nenastala a snad ani nikdy nenastane. Velmi obdivuji tvůrce za odvahu vytvořit ve svojí době tak provokativní film. Jaké rozhodnutí je správné a jaké špatné, kdo zaplatí za chybu, kterou způsobil zabezpečovací systém, kdo unese tu vinu, kdo za to selhání může, kdo … Dá se na tyto otázky odpovědět? Jednoduchý výměnný obchod rozhodne o osudu světa, ale miliony lidí "zmizí", ještě že je selhání vyloučeno…

• 23.1.2009  17:04

Konec světa způsobený jadernými zkouškami je blízko, klimatické změny přivádějí lidstvo na pokraj existenční propasti. Není se čemu divit planeta, je vychýlená ze své zemské osy. Pomalu se rozvíjející příběh dostává ke konci opravdu solidní grády, závěrečná scéna s odpočítáváním, křížem a dvěma výtisky novin, je velmi explicitně řečeným apelem a mementem, které překračuje propast času i do dnešní doby a nutí diváka k zamyšlení. Velmi jsem na filmu ocenil i vedlejší dějovou linii milostného vztahu, která nepostrádala dost humorných momentů. Díky ní se také podařilo ústřední příběh tak trochu odlehčit, pokud ovšem jako diváci hledáte pořádnou depresivní apokalyptickou podívanou, tak vám doporučuji, Fail-Safe 1964, remake z roku 2000, je také velmi dobrý. Dále pak pro silné nátury britský Threads z roku 1984 a nebo ještě z americké produkce Day After, The z roku 1983.

• 22.1.2009  14:18
    Kronos (1957)

Námět tohoto sci-fi není vůbec špatný. Souhlasím s tím, že je trochu více konverzační, ale to podle mě není vůbec na škodu. Navíc do filmu pronikají i humorné prvky, které jsou pro mě příjemným překvapením, a připadnou „sterilitu“ a nudnost filmu nabourávají, viz. scéna s jídlem v mexické chatrči. Dále mi pořád vrtalo hlavou, jaká že to mimozemská entita ovládá jednoho z vědců, pochopíte při sledování filmu. Připadalo mi to jako velmi dobrý nápad.

• 5.1.2009  22:30

Film o konci světa a nové etapě existence lidstva. Nezní to trochu divně nebo fádně, možná ano, ale jde jen o to, do jakého obalu tuto tématiku zabalíme. V tomto případě se autoři inspirovali dost biblickým odkazem, neříkám, že je to špatně nebo dobře. Vzhledem k době vzniku filmu a dle mého i originálnosti tématu, kterým se zabývá, museli řece jenom někde čerpat inspiraci. Vůbec bych proto neodsuzoval prokazatelnou naivitu některých scén, chybějící „syrovost“ přicházejícího konce světa nebo snad míchání milostných záležitostí mezi členy záchranného týmu do děje. Film byl zřejmě do jisté míry prvním svého druhu, pokud ne opravte mě prosím, a proto před sebou měli tvůrci zelenou louku, na které mohli stavět, co uznali za vhodné. Snažil jsem se respektovat dobu vzniku filmu a nebýt příliš anachronický, jistě propadám tak hodně subjektivismu, ale to mi je celkem jedno. Triky jistě nejsou v některých okamžicích příliš přesvědčivé, ale pro mě nejsou tím prioritním prvkem. Samotný film považuji za zajímavé dobrodružství skvěle zapadající do produkce 50. let 20. století.

• 3.1.2009  17:06
    Them! (1954)

Jaderné zkoušky daly vzniknout v představách filmových tvůrců mnoha bizardním tvorům. Mezi nejslavnější „zástupce“ řadím podle svého názoru tyto přerostlé mravence. Poměrně sofistikovaný příběh, ve kterém nejde jenom o to najít a zničit, ale i trochu více popsat a prostudovat nová stvoření. Jako hodně pozitivní prvek jsem vnímal roli dětí v tomto filmu, které se objevily na jeho začátku a konci, stejně tak jako pomalé gradování a nejistota toho, kdo že to vydává ty podivné zvuky na poušti. Nejdůležitější je pro mě ale fakt, že jsem konečně viděl „zvířecí mutanty“, kteří vypadali seriózně a šel z nich tak trochu strach.

• 2.1.2009  10:39

Mise vesmírné rakety končí její havárií a jediný přeživší člen posádky se nezdá být úplně v pořádku. Na pozadí těchto událostí se rozbíhá zajímavý a promyšlený příběh, který snese po herecké a obsahové stránce vyšší kritéria. Osobně bych vyzvedl zejména výkon palubního technika, který přežil havárii. Pomalu gradované napětí a nejasnost směřování příběhu jsou bezesporu velké klady celého filmu. Musím jít ovšem s hodnocením dolů zejména kvůli konci, ten se podle mě nepovedl, byl na můj vkus příliš uspěchaný a fádní, stejně jako výsledný produkt mutace a jeho ztvárnění.

• 2.1.2009  09:16

Jsem ve své podstatě z filmu hodně zklamaný. Na příběhu šlo vidět, že je psaný horkou jehlou a občas jsem kroutil hlavou nad nelogičností některých scén. Chtělo by to také větší míru napětí a monstra, která by nebyla k smíchu a divák se jich mohl alespoň trochu bát.

• 27.12.2008  00:12

Námětově zajímavý mix hororu a sci-fi, který má něco do sebe. Jedná se tedy spíše o „kecací“ záležitost, kde triky jsou až na druhém místě, což mi ale nevadí. Na druhé straně ale musím ocenit interiér lodi i ztvárnění planety. Všudypřítomná vulkanická činnost a mlha byla fajn a dobře dokreslovala ponurost místa. Herecké výkony mě tedy nepřekvapily, ale vzhledem k charakteru celého filmu se dle mého názoru dají akceptovat. S trochou nadhledu má celý děj filmu i smysl a není to žádná naivní slátanina.

• 29.11.2008  13:26
    Spriggan (1998)

Dějový spletenec mnoha žánrů, který mohl ve výsledku dopadnout mnohem hůře. Ne že by mi sedmnáctiletý super agent přirostl nějak k srdci, jeho francouzský kolegy mi přišel o dost sympatičtější, ale zase tak zlé to nebylo ani s číslem 43. Když se začal na konci rozebírat jeho soukromý život, tak mě to trochu překvapilo. Nakonec uvidíte sami pokud se na film podíváte. Souhlasím ale s ostatními v tom, že kvalita animace hodnocení filmu dost pomohla.

• 28.11.2008  22:14
    Appleseed (1988)

Když je slabá grafika i příběh tak nic nepomůže. Čekal bych, že celkové skóre vylepší alespoň hudební stránka, ale ta je podle mě velmi špatná a k filmu se vůbec nehodí. Novější verze boduje více i u mě a překvapivě nejen svým grafickým ztvárněním.

• 28.11.2008  19:51

Tak je to tady, viděl jsme další anime a nebylo špatné, ale musím zřejmě zpřísnit kritéria hodnocení, protože se mi poslední dobou zdá, že vidím samé průměrné kousky a kde nic tu nic veskrze inovativního nebo překvapivého. Hezké grafické zpracování, dejme tomu, ale tohle mě osloví jen tak na půl. Plytký příběh, který se poskládal z čeho se dalo, pár efektivních scén ale nic více. Tohle mi nemůže stačit, stejně jako závěrečné finále, tak průhledné. Samozřejmě se všem na konci podává „limonáda“, ale to už je poslední tečka. Byl to pro mě boj, ale dávám „jen“ 2 hvězdy.

• 17.10.2008  10:03

Pátou hvězdičku dávám za trestance, který vyhodil detonátor od náloží z trajektu do moře. Nakonec je i Dark Knight pozitivní a vsází na lidskou solidaritu a dobrotu, která obstojí i tváři tvář šílenství chaosu.

• 11.9.2008  15:24
    Hoši no koe (2003)

Myslím si, že kritika přemíry sentimentu v tomto příběhu není na místě. Díky němu má příběh svůj velmi silný náboj. Láska mezi lidmi nezná hranice, ten kdo opravdu miluje si v sobě nese stopu toho druhého. Ať jsi kdekoli, hlas mého srdce k tobě dolehne ve zprávě, kterou ti posílám, přes propast času k tobě promluví moje láska.

• 10.9.2008  10:11

Moje první setkání s tímto fantazy světem nedopadlo zase tak špatně. Díky poměrně dobrému příběhu se dala strávit i výtvarná stránka filmu. Animace se mi nelíbila a snižuje pro mě výrazně kvality filmu, kdyby na ní tvůrci zkusili zapracovat a taky trochu vylepšili ztvárnění postav a bojové scény, mohl to být opravdu velmi dobrý film. Kombinovat kreslenou animaci s animovanou nepovažuji také za šťastné. Do dalšího dílu by to chtělo větší rozpočet.

• 8.9.2008  20:13

Dvě extrémní střílečky na začátku a na konci zarámovaly velmi dobře zvládnutý film. Mezi nimi se odehrává celkem zajímavý příběh těch, co přežili první střílečku. :-) Zajímavé charaktery a události, řešené někdy s humorem a nadhledem mě pobavily. Hodně se mi líbila i vrstevnatost příběhu, kde nebyl dominantní jen moment určitě pomsty, ale snad i otázka boje lidí za svobodu, viz. mexický člen bandy. Díky podobným souběžným zápletkám, je film o dost zajímavější.

• 14.8.2008  00:07

Italská produkce mě opět nezklamala. Souhlasím s tím, že příběh je pro mě jako diváka o ničem a stejně tak bych mohl spekulovat nad originalitou některých použitých nápadů a scén, ale hudební a řekněme i akční provedení filmu, je pro mě uspokojivé. Hlavní hrdina je borec, který nakonec nakráčí do závěrečné řežby jako by zrovna vykosil pár banditů v nějakém westernu. Ten schovaný pancíř už taky není nic nového, stačí se podívat na Eastwooda ve filmu Pro hrst dolarů. Každopádně mě tahle a jiné podobné reminiscence potěšily. Když k tomu přidám zajímavou hudbu a taky „umělecky“ natočenou milostnou scénu v něčem, co mi připomíná tak trochu malý skleník , musím být spokojen.

• 24.7.2008  10:52
    Warriors (1979)

Příběh je u tohoto filmu vedlejší, děj se šine svojí přímočarou cestou s předvídatelným závěrem. Jindy by mohla tato skutečnost divákovi film znechutit, ale tady to nevadí. Hlavní kapitál je úplně někde jinde, stylová atmosféra a solidní akce. Nejvíce mě pobavila vizáž některých gangu a samozvaná kamaráda warrioru, která hledá akci a vzrušení.

• 17.7.2008  00:35

Je to krásný film. Může to na první pohled vypadat jako pořádná „limonáda“ s předvídatelným koncem, ale provedení a myšlenka mě opravdu oslovily.

• 12.6.2008  22:44

Pro mě velká nafouklá bublina, která je umě stylizovaná do podoby velkolepého výpravného příběhu. Jednu hvězdičku bych nejraději věnoval tvůrcům vizuálních efektů, „herci“ a „příběh“ jsou přinejmenším k pousmání.

• 12.6.2008  22:43

Jsem nadšený skoro vším. Carlito je typ gangstera, hrdiny, který se mi velmi líbí. Skoro napravený recidivista, kterého ulice nakonec stejně dostane. Velmi dobrá kamera, některé záběry jsem si pouštěl několikrát, a charismatický Al Pacino táhnou film jasně k nejvyššímu hodnocení. Jen tak na okraj bych ještě zmínil Carlitovu pomstu na svém právnickém kamarádíčkovi, říká hodně o tom, jaký je Carlito člověk.

• 5.5.2008  19:52
    Den poté (TV film) (1983)

Mám rád postapokalyptické filmy za to, co divákovi ukazují, protože lidé potřebují neustále ukazovat čeho jsou sami schopni a konečně se začít bát sami sebe. Day After nabízí, spolu s britským filmem podobného ražení, Threads, vizi světa, kterého se asi nikdo z nás nechce dožít a snad se ho nedožijí ani naši potomci.

• 23.3.2008  11:20

Mírumilovná planeta je ohrožována bezohledným vesmírným tyranem, který plení vše, co mu přijde do cesty. Tentokrát dostal zálusk na bezbrannou farmářskou planetu, její obyvatelé se ale nevzdávají a hodlají se bránit. Po chvilce sledování, musí být každému divákovi jasné, že Hvězdné války a Sedm statečných tento film velmi inspirovali. Hrdinové brání ve svých vesmírných korábech bezbrannou planetu a nakonec, ji překvapivě ubrání. Osobně oceňuji zejména provedení jednotlivých hrdinů, rozdílné typy, kde má zastoupení i ženský element, což je oproti předlohám změna, sympatická bojovnice a vědkyně, nenechají nikoho na pochybách, že patří to týmu. Bohužel musím říci, že jsme čekal od filmu více, vesmírné bitky mě příliš nenadchly a to mělo být to nejzajímavější, na co jsme se před puštěním filmu těšil.

• 4.3.2008  00:36
    Vlákna (TV film) (1984)

Nejděsivější film, který jsem poslední době viděl. Plíživá hrůza a beznaděj se člověku vkrádá až do morků kostí. Tohle se skutečně mohlo a co je horší, ještě může stát? Lze žít ve strachu z toho, že zemřeme, ale není pro dnešního člověka horší žít ve strachu z toho, že přežije a bude žít v post-apokalyptickém světě. Umírající troska, která se pohybuje mezi ostatními troskami, sen který se nesmí nikdy naplnit. Tvůrci vytvořili skutečně mrazivý film, který by měl být promítán povinně všem a to nejenom těm, co rozhodují o „mačkání knoflíků“. Velmi dobrá je i jeho propracovanost, kdy autoři mysleli např. i na degeneraci řeči u nové generace lidí. Možná si po vzhlédnutí tohoto filmu začnou někteří lidé vážit toho co mají a budou to chránit.

• 11.2.2008  13:21

Existuje naděje v životě člověka nebo přijde okamžik, kdy je všechno ztraceno a nestojí už za nic žít? Osud člověka divákovi ukazuje, že se dají překonat všechny obtíže, kterými je lidský život stižen, to se mi na filmu libí asi ze všeho nejvíce, totiž apel na obyčejného člověka, snaha mu ukázat, že život nekončí ale jde dál. Připadalo mi to jako oslava běžného ruského občana, který svojí vitalitou dokáže čelit všemu a nezlomí se. Neřekl bych ovšem, že je to stylizace poplatná době, spíše v tom vidím určitý obraz povahy ruských lidí, čelit svému osudu. Díky dobrému zobrazení psychologie hlavního hrdiny se tak můžeme seznámit s tím jací byli a třeba i jsou obyčejní lidé ztracení v ohromných dálkách Ruska.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12