RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 13.5.2012  15:50
    Donato a dcera (TV film) (1993)

Podprůměrná krimi s mým oblíbeným Charlesem Bronsonem, který v roli detektiva Donata pátrá spolu se svou dcerou, která mu je nadřízenou, po stopách psychopatického vraha jeptišek. Na celém filmu jsou nejlepší vstupy vraždícího maniaka a naopak rozbor rodinné situace u Donatových je na celém snímku to nejhorší. Charles si už konečně zahrál roli dědečka, což celému příběhu dodává punc nostalgie a vzpomínek na jednoho z největších drsňáků filmové historie. Jakoby tento film nahrával vzniku poslední Bronsonovy série Rodina policajtů.

• 8.4.2012  16:27

Pohádkově laděný samurajský film ze středověkého Japonska (16. století), kterému vévodily souboje klanů o nadvládu nad celou zemí. V hlavní roli je čajová konvička, nápoj lásky a výměna dvou useknutých hlav. Vše má na svědomí čaroděj a jeho věštba, jemuž je při ruce pětice nesmrtelných mnichů ("Víš kolikrát jsem tě už musel oživovat?"). Tak jako v každé pohádce, je i zde milostná zápletka mezi Hiroyuki Sanadou a jeho milovanou dívkou Kagaribi, která však podle pravidel patří někomu jinému. Což teprve, když si vymění hlavu s jinou dívkou Ukyodayu. Ale srdce zůstává na pravém místě a láska tak opět přemůže zlé démony, které musí Hiroyuki několikrát porazit a zabít. Proč jsou v hudbě použity elektrické kytary???

• 8.4.2012  07:53

Před 15, 20 lety nevinná zábava, na kterou jsem si vzpomněl, protože jsem ji také kdysi měl ve sbírce VHS. Po dnešním shlédnutí abstrahuji od pubertální naivity, oproštěn od sentimentálních vzpomínek jsem se rozhodl dát dvě a půl. Celé mi to přišlo nějak divné. Nad některými postavami jsem zlomil hůl už tenkrát. Pominu-li smysl filmu, tak se mi nejvíc líbila Chibova dcera, militantní George, agent 00711 a trochu i ten nešika. Ještě jsem si vzpomněl na záběry z nudistické kolonie.

• 7.4.2012  15:59

Žánr ninja provází Godfreye Ho celou jeho kariéru. Otázkou zůstává, zda pro dobro nebo pro zlost diváků. Některé scény bojových soubojů nejsou tak špatné, zejména ty beze zbraní a s těmi nadpřirozenými nebo nadlidskými úkazy, ale co naplat, když i dobré akce jsou obaleny a vylouhovány v nudných pasážích sósu bez příchutě. Godfrey má smůlu a divák s ním.

• 7.4.2012  15:49

Ne úplně tak špatný film, docela se mi líbil. Už jsem si zvykl na létající ninjy, mizející ninjy, ale tady se objevují i nové triky. Líbilo se mi i prostředí a vizuální stránka filmu. Nelíbil se mi však někdy střih, zpomalené, ale jakoby rozmazané záběry. I na zvukovou složku akčních šarvátkových filmů jsem si zvykl, ale co mi do uší bylo, že se kolikrát ani meče nesetkaly, ale řinčelo to jako ve slévárně druhotných kovů. Dvě a půl.

• 7.4.2012  07:28

Můj oblíbený ninja Sho Kosugi ve špatném filmu. Teroristé unesou na Filipínách autobus s dětmi (mezi kterými jsou i Kosugiho oba synové) a jako výkupné žádají propuštění jejich přátel z vězení. Do akce je povolána zvláštní jednotka v čele se Shoem a machistickým Brentem Huffem (GWENDOLINE) a dvěma sličnými děvami. Záporáci jsou úžasní: německý nácek na kriplkáře, černá amazonka (Božská relikvie?) a nezdolný Ind se svým idiotským smíchem. Soubojů je málo, pokud vynechám ukázky ze cvičení Shoa se svým mistrem, tak souboje se dočkáme až v závěru. Bohužel se odehrává v potemnělé jeskyni, takže toho moc k vidění není.

• 1.4.2012  16:36
    Red Force 6 (1991)

Série Red Force, nebo ať už jí distributor nazval jakkoli (Yes, Madam nebo In the Line of Duty), představuje další akční hongkongskou podívanou s mnoha souboji, kaskadérskými výkony, honičkami, přestřelkami a detonacemi. Nejlepší díl série je se Cynthií Rothrock a Michelle Yeoh a jejich finální souboj na konci prvního dílu (podle producentů druhého dílu) je jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Pořadí od nejlepšího je pro mě: 1 nebo 2, 4, 5, 3 nebo 6. Trojka nenabízí moc akcí a vadilo mi použití stejných jmen hrdinů z dvojky a když už ani tohle hlava nebere, tak se objeví herec Michael Wong, který v předchozím díle zemře. Šestka se snaží o více humoru, který čerpá z rozdílu mezi Hongkongčany, Tchajwancem a kontinentálním Číňanem s rudou knížkou. V šestce se mi nelíbil střih akcí a některé scény nebyly precizně zvládnuté. Čtyřku bych ohodnotil 3 a 1/2, pětku slabší trojkou. Celá série je lepší než Ultra Force. Výběr neboli náhrada Cynthie Khan za Michelle Yeoh se povedl a obě jsou skvělé.

• 31.3.2012  08:05

Celá série Ultra Force se vyznačuje vynikající bojovou choreografií, vynikajícími kaskadérskými kousky, prolínáním zpomalených záběrů se zrychlenými, kmitavými pohyby všech hlavních aktérů, akce následuje za akcí, střelbou ze všech dostupných zbraní a honičky v autech. Na druhé straně úroveň dialogů a hlavní zápletka není v podstatě důležitá. Vždy jde o nějakou osobní pomstu a zároveň o výkon policejní práce, kterou mají na starosti dvě až tři odvážná děvčata.

• 10.3.2012  17:01

Po celkem zdařilé jedničce plné akce, kde měl na starosti bojovou choreografii Go Ohara přišla nudná dvojka. Dokoukal jsem jí jen proto, že jsem se chtěl dozvědět, jak to celé dopadne. V obou dílech je výborná hudba a krásný Japonky, zejm. Eri Otoguro v kovbojským klobouku a spodním prádle se dvěma katanami. Ve dvojce už moc akcí není, více se mluví a chodí po krajině. A propos krajina, ta mi nejvíce vadila na obou dílech. Souboje na louce u lesa nebo v opuštěné továrně, chtělo by to město. Těch digitálních krvavých efektů je ve dvojce tolik, že mě to už přestalo bavit. V jedničce se mi líbily, ve dvojce je jich přehršel. Film podle konzolové hry http://www.youtube.com/watch?v=92HfnSqW_ts. Zombie ve dvojce jsou pružnější a akčnější, takže se umí prát, uhýbají a skáčou.

• 4.3.2012  10:38
    Osou! (1978)

Zpočátku slibně rozjetý film o mladé policistce Kumiko řešící každý den dopravní přestupky. Následná scéna prvního znásilnění je nejlepší na celém filmu. Decentně natočené erotické scény (celkem dvě nahé obyčejné Japonky) nezvyšují atraktivitu filmu, stejně tak ani brutální scény znásilňování. Bohužel se scény znásilňování několikrát opakují, až to přestává být zajímavé. Také jsem nepochopil, jak se ve filmu chovají řidiči k dopravní policistce, ani nepřestanou souložit, pokřikují na ní, osahávají ji apod. V poslední třetině jsem čekal zásadní zvrat. Ten skutečně přišel, ale já jsem jen kroutil hlavou. Chápu, že film je krom jiného o hledání vlastní sexuální identity. Chápu, že i policista nebo policistka jsou lidé se svými intimními zážitky a vášněmi, ale ten konec mě naprosto unavil.

• 2.3.2012  15:02

Ekoteror aneb indiánská vzpoura proti dobyvatelům. U mě spíš za 2 a půl hvězdy. Dalo se na to koukat, ale některé pasáže mě vyloženě nudily. Ohledně triků, ty na tu lacinou výpravu byly docela dobrý (inspirace Kruhem je nabíledni). O co tedy jde: Sean, který má indiánské předky, se vydá na výpravu spolu se dvěma kumpány po stopách dědečkova deníčku. V deníku je legenda o stromu s pohřebištěm a jeho strážném duchu, který, jak se zdá, je zodpovědný za zmizení několika návštěvníků lesa. V deníku Seanův dědeček popisuje příběh o lásce mezi Satinkou a šamanovým synem, kterou přerušila tragédie v podobě třech imperátorských kolonistů. Posvátný strom zachránil Satinku, ale za odměnu použil jejího ducha k pomstě na všech těch, co les poškozují. http://www.mauroborrelli.com/satinka/satinka_home.htm. Morální ponaučení je toto - nezahazujte v lesích vajgly, respektujte indiánskou (domorodou) půdu a tradice, neberte drogy a mluvte slušně.

• 2.3.2012  14:40

Obzvláště dobré to není. Pokud se vám, jako mě, líbí vintage pin-up girls se 70.let, tak to bude lepší. Na celém epizodním večeru jsou nejlepší děvčata. Nejlepší epizoda byla nepochybně o tajné agentce. Jedna z epizod vypráví také o jednom páru, kterému se místo dítěte narodí monstrum (tady se jenom mluví). Zahajovací ceremoniál vyprávění a hlavně jeho finální část je na filmu to nejlepší. Jedna kapitola se také věnuje homosexuálnímu vztahu. Moc nedoporučuju, protože německé majstrštyky s jejich reportážemi mi přijdou krapet lepší.

• 26.2.2012  17:01

Film neoplývá ničím výjimečným, jen krásným tělem a nevinným obličejem hlavní představitelky. Inga přijede do města za svou sestrou a se svým nevinným, naivním výrazem sbírá své první milostné zkušenosti. Samozřejmě, že i s milým své sestry. I když má Christina někdy výraz jako Nastěnka z Mrazíka, dokáže se chovat jako pěkná mrcha. Hudební doprovod byl ucházející, Christininy naivní rozhovory a pohledy na podlahu - kdo by si nepřál takovouhle holku.

• 26.2.2012  16:45

Krimi revenge z brazilské produkce není tak špatný. Režisér si zároveň zahrál hlavní roli Pedra. Film není natočený nějak zvlášť dobře, ani herci nejsou nijak výjimeční. To, co strhlo mou pozornost byla syrovost scén znásilnění a zejména hudební doprovod. Škoda, že druhá polovina filmu není tak dobrá jako první a o závěru ani nemluvě. Dvě a půl *.

• 25.2.2012  16:01

Čtvrtý díl mých oblíbených šprtů neměl podle mého názoru ani vzniknout. Nejlepší byla určitě jednička. Po ní se mi nejvíc líbila trojka. Dvojka byla slabší, nejvíc to pokazil ten tank na konci. O čtyřce bych ani nemluvil, myslím, že jsem se ani nezasmál, i když pokusy o vtipy zde byly.

• 25.2.2012  15:46

Film odehrávající se v jednom domě plný sexuálních scén. Příběh sexem posedlého manželského páru, kde každý se miluje s každým. Z mileneckého lesbicko-heterosexuálního čtyřúhelníku (1 muž a 3 ženy) likvidují dvě samice alfa postupně ostatní členy, až přežije jen nový pár. O děj tady moc nejde, neboť celý film je postaven na tom, ukazovat nahá ženská těla stále dokola, až i toto omrzí.

• 23.2.2012  18:50

Mě to docela překvapilo. Ve stejný den jsem viděl i Amazon Jail a tento film mi připadal lepší. Žánrově klasické schéma, ale víc mi sedlo obsazení. V Amazon Jail bylo hodně hloupostí, neříkám, že v tomhle nejsou, ale dalo se to snést. Psychopatický sadistický ředitel věznice a jeho pomocníci, ať již Serafino Profumo nebo Anna Maria Panaro. Ale pro mě bylo nejlepší sledovat nádhernou Cintii Lodetti. Ten doktor-zachránce mě zpočátku iritoval svým chlastáním, ale pomocná ruka se od něj dala čekat. Hlavně pozor na hady.

• 23.2.2012  10:47
    Eugenie (1970)

Ještěže Marie Lijledahl je pěkná holka - jedna *. Druhá * za krásné prostředí, ke třetí * mi něco chybělo. Nejvíce napětí jsem zažil, když Eugenie nevěděla, zda-li se ty orgie a SM praktiky odehrávají ve skutečnosti nebo ve snu. Ráno, když se probudila, neměla ani šrám. Atmosféra na hranici snu a reality byla dobře zinscenovaná. Škoda, že hlavních postav bylo málo na tak velký dům, ale pak na sabat se vynořilo několik pirátů, ani nevím odkud se vzali. Černošský sluha Augustin mi tou svou hrou na kytaru lezl na nervy a čekal jsem víc od němé služky (doufal jsem, že všechno bude řídit ona :).

• 23.2.2012  10:38

První polovina filmu nenabízí kromě stereotypu nic neobvyklého. Tábor zajatkyň sloužící pro potěchu movitých klientů uprostřed amazonské džungle sálá dusnou, nejen tropickou, atmosférou. Jsme svědky mejdanů, rozporů mezi zajatkyněmi, ale i láskou (nebo spíše chtíče) mezi jednou zajatkyní a řidičem. Nejhůře na mě působil pár majitelů "nevěstince", který mi byl značně nesympatický. Po dramatickém útěku plných přehmatů ze strany filmového štábu se dívky ocitají v džungli, koupou se, vaří vajíčka, nechávají se uštknout hadem. Ve druhé polovině se začíná něco dít. Objeví je skupina dělníků, kteří zde pro jednoho byznysmena rýžují zlato. Dělníci a místní domorodci, vedení homosexuálním zlatobaronem a jeho ještě více homosexuálním sluhou (nejzábavnější scény filmu), se také rádi nabaží dívčích těl. Druhá půle filmu je asi tak třikrát lepší, než ta první.

• 19.2.2012  08:37
    The Defilers (1965)

Partička mladých, bohatých, krásných a neklidných si vyjede k moři. Skotačení ve vodě se protáhne do večera, rozdělají oheň, popíjejí a probouzí své vášně. Do města přiletí mladá naivní blondýna, kterou dva mladíci unesou a uvězní ve sklepě, kde ji využívají jako svou sexuální otrokyni. Holka se vzpírá, ale nakonec podlehne. Film pro znalce tohoto žánru. Bohužel angličtina na mě byla docela rychlá a konec si už ani nepamatuji. Ještěže film má jen hodinu.

• 19.2.2012  08:16

Klasický nunsexploitied se vším všudy. Mohu však říct, že jsem se docela sledováním filmu nudil. Ani erotické ani mučící scény nedosahovaly takové úrovně, abych film sledoval. Slabší dvě *.

• 17.2.2012  14:45

Jižanská pohostinnost je v celku příjemná, jak se o tom přesvědčí mladý muž se třemi dívkami v této road-movie. V této komedii je dostatek nahoty a erotických póz. Humor mi přišel takový sucharský, "kameňácký", kterak si dělat srandu z jižanských buranů.

• 16.2.2012  08:28

Nevinná Christina Lindberg (ve filmu 23-letá) hraje mladičkou nymfomanku, která si to neváhá rozdat s kýmkoli a kdekoli. V rodině fungoval klasický švédský model výchovy, že děti si dělají, co chtějí. Protože se mi Christina líbí, v několika okamžicích jsem jí nesnášel a tiše záviděl. Ačkoli k muži neprojevila žádné city, použila jen své tělo k jeho uspokojení. Konec happy, ale kde že je ta profesionální etika, to nevím. Také by mě zajímalo, zda-li se kompulzivní chování dá odstranit? Myslím, že ne.

• 15.2.2012  08:07

Jednoznačně nejlepší je výtvarná stránka díla a přesvědčivě dobře zachycené pohnutky několika postav. Slečna "O" bez úsměvu a její trávení času v nevěstinci. Klaus Kinski se svou milenkou pozoruje svou nevěstku při práci. Čínskému mladíkovi, který se zamiluje do slečny "O", se konečně splní jeho očekávání. Nejvíc mi vadí, že Číňany hrají Japonci.

• 13.2.2012  17:02

Příběh o Justine a její sestře Juliettte jako dělaný pro odpolední televizi nebo výchovný film pro mládež. Hned v úvodu filmu jsem se zarazil a nepoznával jsem autora. Franco v tomto filmu využíval nádherných kostýmů, dekorací a výpravy, až jsem se divil, zda-li to točil skutečně on. Ačkoli scény v domech natočil v jednom několikrát jinak nasvíceném a postaveném interiéru ve studiu. Bohužel tyto atributy filmu jsou tím nejlepším, co jsem viděl. Herci nezáživní: Klaus Kinski hraje roli vypravěče-spisovatele, kterému se asi 2x zdají erotické představy. Na plátně je velmi málo a mluví jen sám k sobě. Jack Palance v roli vyšinutého bratra Antonina moc přehrával, až se mi znelíbil. Osmnáctiletá Romina Power byla vybrána pro roli Justine díky svému mladickému vzhledu, nikoli pro svůj talent. Jedna scéna mě pobavila, totiž homosexuální šlechtic, který se zalekl, že si spletl Justine s chlapcem a poté jeho plán otrávit manželku.

• 11.2.2012  16:11

Jess Franco natočil a řádně si užil film, který by lépe seděl na něj samotného. Kněz na své křižácké výpravě se pokouší zbavovat svět lehkých holek v jednom pařížském klubu. Na to, že film natočil Franco, se jedná o malý úspěch, protože jeho role kněze mu dokonale padne. Jedná se vlastně o kriminálku. Policie pátrá po masovém vrahovi, který vraždí rituálním způsobem, jako by se snažil vymítat ďábla z těl hříšnic. Svůj příběh také sepíše a odevzdá místnímu nakladateli lechtivých časopisů. Zajímavostí filmu je, že postava kněze pochází z Československa odkud utekl do Německa, kde řádil podobným způsobem.

• 11.2.2012  15:43

Nejslabší díl o černé Emanuelle, který je podobný filmům Lloyda Simandla s tím rozdílem, že Simandl by to asi natočil lépe, i s lepším výběrem krásných žen. Scény mučení a týrání jsou drsné, nahoty poměrně poskrovnu. Děj je jednoduše předvídatelný. Zkrátka jsou lepší filmy z prostředí ženských věznic.

• 10.2.2012  16:38

I přes nízkou kvalitu filmového materiálu a špatnou kameru lze snímek vidět. Mladá židovka je za zabití důstojníka SS uvězněna do tábora/bordelu č. 27, kde je několikrát znásilňována. Tábor slouží k potěše vojákům wehrmachtu. Jednoho dne si přijde kapitán von Stein vybrat další dívku ke svým hrátkám. Za její opovážlivost si vybere Hanu a je mile překvapen, jak to dobře umí s bičem, což vyhovuje jeho choutkám. Zamilují se do sebe a kapitán změní Haninu totožnost na Lolu tak, aby více odpovídala árijským požadavkům. Zůstane Hana Hanou nebo se změní v Lolu? První, co mě napadlo, je nereálnost děje, ale budiž. Jedná se o sexploitation film s hard-core záběry. Pro fanoušky nazixploitation povinná "četba".

• 9.2.2012  09:49
    Orgasmo nero (1982)

Film působí hlavně kontrastem exotiky s evropským myšlením. V exteriérech na plážích Dominikánské republiky černé tělo na bílém písku svíjící se v orgasmických křečích vynikne a zaujme. Rituál snědení srdce svého mrtvého otce, bratra nebo manžela také patří mezi zvyky domorodých kmenů. Ústředním tématem filmu je znovuobjevení potence hlavní představitelky. A to se podařilo.

• 9.2.2012  09:19
    Eva nera (1976)

Celkově by se dalo říci, že film je až na několik pasáží nudný. Erotické scény brzy končí nebo ani nezačnou. Ještě, že Eva má větší zájem o děvčata, než o muže. K nejlepším erotickým scénám patří scéna ve sprše se svou pohlednou kamarádkou a show dvou Číňanek v ženském klubu. Nechápu, proč americký titul láká diváky na Emanuellu v Japonsku, když hlavní postava se jmenuje Eva, příběh se odehrává v Hongkongu a na konci filmu Evu uštkne mamba, čímž by celá série o černé Emanuelle skončila. Ke kladům filmu patří herpetologicky zanícený Jack Palance a jeho lehce vyšinutý filmový bratr Gabriele Tinti (manžel Laury Gemser). Mezi zápory bych vyjmenoval zejména hudbu, zvuk a uspávající ženský vokál, který spolu s nízkou kvalitou filmového materiálu na celkovém dojmu nepřidává.