Karate tiger 4: Král kickboxerů (1990)

Vlastně průměrný akční martial art film obohacený o xicht (mo)mentálně narušenýho Billyho "Tae-Bo" Blankse a vynikajícího Keithe Cooka v roli mistra Pranga. Ve své době jedno z nejlepších bojových vystoupení v kleci. Dublérů ubylo a tak výborně sestříhané akční souboje se vidí málokdy. Film, kde je důležitá akce a žádný zbytečný žvatlání (např. s Molly). Mimochodem i zajímavý námět ohledně natáčení snuff filmů. Takže ÜBUNG MACHT DEN MEISTER - výborná věc. Proto musím dát za 4*. P.S. Jen těch některých nesmyslných triků bylo škoda (jen tak pro zasmání).

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Nezapomenutelná klasika s pořadovým číslem 1 v mé sbírce. Jeden z nejlepších instruktážních video-filmů v oblasti martial arts. Podívejte se na Van Damma, když byl hladový a před svou kariérou. A dnes? Moc se mi líbila proměna hlavního hrdiny z roztěkaného poseroutky v sebevědomého a vyrovnaného muže.

Ren zhe wu di (1982)

Velmi slušná porce soubojů z ranku kung-fu filmů osmdesátých let, která ovšem ve srovnání s ostatní produkcí tamější éry a tamějšího regionu nezapadá do marasu šaolinských gigantů a pozvedá úroveň blíže k ninjutsu. Film zároveň funguje jako instruktáž o nadpřirozených schopností, záškodných akcí a taktikách ninjů. Nebýt mistrů ve sportovní gymnastice a jejich trampolín a zpětnému snímání skoků, tak mi ani nevadilo interiérové pojetí akčních scén. Stejně tak, jak se hlavní hrdina vrátí ke svému mistru Yangovi, který shodou okolností už má další své tři žáky, přičemž každý z nich by se mohl směle rovnat obrovské přesile ninjů byť i jen jednoho elementu a závěrečný souboj čtyř bratrů proti Mistru Kembuchimu korunuje dílo. Jo a je tam vlastně ještě kunoichi.

Singapore sling: O anthropos pou agapise ena ptoma (1990)

Dekadentně sugestivní obraz schizofrenní ženské duše podaný tím nejoriginálnějším a přitom nejzvrácenějším způsobem, jaký jsem kdy viděl. Za některé vizuální scény bych předal Oskara. Velmi nečekaný snímek.

Nekonečná spravedlnost (2006)

Výborný film, který je zaměřen na rozplétání důvodů a provedení útoků z 11. září 2001. Již nesledujeme výkony charakterních a odvážných hasičů nebo mužů na palubě uneseného Boeingu, ale jednoho odvážného židovského novináře a jeho investigativní práci. Bylo skvělý vidět, jak americká mašinérie si za svůj problém může vlastně sama svou neokoloniální politikou, nečistými obchody a touhou po světovém míru. Při bližším pohledu na islámský teror také brzy zjistíte, že muslimský Džihád je podobný tomu americkému. Film také ukazuje, že Usáma s kalašnikovem v pákistánské jeskyni jen stěží mohl zorganizovat tak masivní operaci, a že tak za celou akcí stojí někdo jiný. Tak jako Waqar Islam. I běžný pěšák může nosit jméno svého padlého vůdce a tak dál šířit jeho misii. Muslimské celosvětové bratrstvo roste a kapitalismus se hroutí.

Pouštní bouře (1999)

Po tomhle skvělým filmu plnýho napětí, akce a humoru přidávám Jima Wynorskiho mezi své oblíbené (a taky jsem mu sem sehnal obrázek). Tohle má koule a je to zároveň k popukání.

Torrente 4: Smrtící krize (2011)

Torrente je úžasně zvrhlej (ex)polda v celé sérii. Po prvním shlédnutí jsem moc nechápal, ale ty gagy a hlášky mi nedaly spát. Musel jsem to vidět ještě jednou a dal jsem si záležet. Stálo to za to. V každém díle má za partnera ještě většího blba, než je on sám, na kterým se ma(so)chisticky vyřádí. Politicky nekorektní smršť oplzlých hlášek nemá chybu. Ačkoli v každém díle hlavní část filmu ztrácí svou sílu, tak Santiago Segura v každém svém dalším výstupu všechno dožene. Skvělé úvodní titulky a závěrečná akademie. Milé překvapení. Kdyby neměl Sacha Baron Cohen dostatek peněz a žil ve Španělsku, kdo ví?

Fidel (2002) (TV film)

Životopisný film o vzestupu Fidela Castra a jeho bratra k moci. Svým odvážným útokem na kasárna v Santiagu de Cuba s malým počtem svých stoupenců započala éra jednoho z nejkontroverznějších diktátorů na světě. Po svém propuštění z vězení uspořádal výcvik své guerilly v Mexiku za pomoci svého nového věrného přítele Ernesta "Che" Guevary a jeho věrné spolupracovnice Celie. Přemýšlel jsem, co pomohlo Fidelovi k moci. Určitě to byla jeho inteligence a do nekonečna opakující se fráze o získávání svobody, lepším řádu, podpoře školství a zdravotnictví. Jako zanícený fanatik se rozhodl do džungle Sierra Maestra povolat nejznámějšího amerického novináře, kterému lhal o skutečném počtu jeho armády. Tak jako za vlády pro Američany loajálního generála Battisty, se stejně tak soudruh Castro obrátil na Sovětský svaz se žádostí o pomoc. Vzhledem k tomu, že řada latinskoamerických zemí byla a je fakticky pod nadvládou americké CIA, která v tomto regionu rozhoduje o vládě, juntě či pučích, je těžké vydobýt pro zemi svobodu, vybudovat demokracii a zajistit samozásobitelské hospodaření. Revoluce požírá své děti a nejinak je tomu na Cuba Libre. Viva la Revolution.