RetroMan

RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 15.3.2011  15:40

Vzhledem k tomu, že skandinávská kinematografie je o nějakou tu míli před naší, zvykl jsem si od ní očekávat lepší standard. Tušil jsem, že celý příběh nebude jen tak a scénárista si nechá na závěr nějaké to překvapení v podobě pošramocených na povrchu dobře vypadajících vztahů a část traumatického dětství. Nakonec se mi ten závěr ani moc nelíbil a role policistky nebyla ani důležitá.

• 8.2.2011  16:13
    Windsorský protokol (TV film) (1996)

Tento film, kdyby byl natočen ve větší produkci, by stál za to. Napínavý příběh, i když s nedotaženými zkratkami, které by film jinak mohl nabídnout. Je třeba se zamyslet nad tím, že nacističtí pohlaváři opustili Německo a v zahraničí pod jinými jmény se schovávají ve státní správě, ve vládě, ve finančních institucích, ve kterých se podílejí na uzurpátorství moci, o kterou přišli. I Oskar Schindler nebyl žádný mírotvůrce a tak není divu, že všichni přeživší držitelé moci chtějí učinit svému egu za dost.

• 8.2.2011  16:03

Jakési pokračování filmu BEZ ROZKAZU s chrabrým Kozákem Serbou. Ruští filmaři umí točit válečné filmy, k tomu jim dobře slouží bohatý zdroj válečného materiálu v podobě zbraní, uniforem, vojenských ploch a celkové atmosféry početné, leč řádně vyschlé Armiji. Rozvědčík Serba, příslušník kazašského národa na penzi, je přizván na vojenskou akci, při které Ruská Armija provádí vojenské cvičení, při kterém narazí na jednom ostrově v bažinatém mokřadu na německé dálkově řízené minové pole. Ačkoli paradesantní jednotka Ruské Armiji by totéž musela zvládnout zneškodnit také, sledujeme Serbu, jak vzpomíná na jednu ze svých četných dobrodružných válečných operací na tomto místě v roce 1944.

• 11.1.2011  16:02

Film je určen pro milovníky Youth (hudba je dobrá, ta mi nevadila), motorkářů (to já nejsem) a drog (to doufám nikdy nebudu). Kromě pár vtipů jsem od filmu čekal něco víc, než jen zběsilé honičky v rauši po lese. Začátek byl pro mě dobrý a těšil jsem se na film ve stylu NEKECEJ A PÁDLUJ, prostě takový ten výlet kluků z města do přírody, kde si zahulíme. Kluci si to užívali po svém a tak ve filmu uvidíme odkazy na různé filmy /Četa, Pláž, Bezstarostná jízda/, což se zase tak moc nepovedlo. Taky se dostalo na nějaké to ponaučení, ale když jsou kluci furt zhulení, tak bych jim ani nevěřil, že by toužili po změně.

• 28.12.2010  14:43
    Virus z ráje (TV film) (2003)

Při sledování tohoto filmu jsem si uvědomil, že se mi nechce už nikam cestovat, ani kvůli krásným plážím, svůdným děvčatům a tyrkysovému moři. Jedna slepička klovla prstíček a spustila tak lavinu smrtící epidemie. Zamrazilo mi, když hlavní představitelka Dr. Linda prohlásila, že se to může stát kdykoli a že lidstvo může vyhynout pravděpodobněji rozšířením epidemie, než válkou nebo následkem dopadu meteoritu. Ralfova láska k Bohu mu pomohla se vyléčit a získat tak sérum proti této zákeřné nemoci. A dostaly mě ty digitální helikoptéry.

• 28.12.2010  07:59

Také jsem si krásně zavzpomínal na tuto komediální perlu. Na hlavní dějovou linii jsem z dětství už zapomněl, ale ty gagy a hlášky si pamatuju dodnes, proto tak vysoké hodnocení. Ač jde o průměrnou bláznivou komedii, tak musím napsat, že zase budu na ní rád vzpomínat.

• 9.12.2010  20:02
    Velká hra (2008)

První polovina filmu je docela zajímavá, ale pak už se jen hromadí jedna nelogičnost za druhou. Nejdříve to vypadá až na 3*, pak se z nich stávají dvě* ale nemá to daleko k jedné*.

• 8.12.2010  21:43
    Mafiánský synek (1994)

Všechno špatně. Byl by to ale zřejmě nejlepší díl Joeyho seriálu Dny našeho života.

• 3.11.2010  17:33

Papaya začíná film jednou z nejlepších scén, kdy hlavní představitelka ukousne jednomu z geologů jeho nejdůležitější nástroj. Celkem se ve filmu objeví dvě kanibalské scény. Tou druhou je rituální obřad místních domorodců. Zbytek filmu je postaven na ukazování tropického bohatství Dominikánské republiky, nahoty a divného spiknutí místních domorodců proti firmě, která chce na ostrově postavit jaderný reaktor. Proto Papaya svádí a zabíjí geology, kteří přijedou na ostrov. Kromě rituálního křepčení jsou k vidění pouze dvě odlišné dívky - míšenka Melissa a blonďatá Skandinávka Sirpa Lane.

• 2.10.2010  18:44

Mladý italský architekt přijíždí na krásný tropický ostrov. Brzy je však sveden přitažlivou Janine (24-letou Laurou Gemser). O nic jiném film není. Tak jako v každém filmu s Laurou se střídají záběry krásné přírody a Laury. Zajímavostí je jen, že je to Lauřin první film. Film má mnoho společných rysů s ostatními jejími filmy ze série Černá Emmanuelle. Vlastně tento je podobný třetímu dílu - La Spiaggia del desiderio. Rozdíly jsou jen v tempu vyprávění, nižším rozpočtu a ve faktu, že Emmanuelle se jmenuje Janine. Ačkoli název filmu může naznačovat, že je v něm hodně sexu, opak je pravdou. Dokonce i scény jsou kratší, než by se dalo očekávat. Proto tento film je podle dnešních měřítek docela nudný. Ještě jedna zajímavost je ve filmu: střet katolictví a voodoo s místními rituálními tanci domorodců. Takže jediným důvodem, proč jsem si tento film pustil je, že jsem chtěl vidět první film Laury Gemser.

• 15.9.2010  19:12

Je to jeden z těch klasických filmů, ve kterých účinkovala Laura alias černá Emmanuelle v 70.-tých letech. Pokusy o zabití se mi zdáli směšné, jakoby o nic ani nešlo. Hlavní atributy filmu: příroda a Laura Gemser.

• 14.9.2010  16:16

Ačkoli český distributor zvolil název filmu, který již v kinech s lepší odezvou a vtipnou zápletkou v roce 1994 běžel, nebyl to hloupý příběh. Katheryn Winnick je okouzlující, zatímco Jeremy London mě neokouzlil ani omylem. Těšil jsem se na vzájemný propletenec vztahů a těl, ale tak cudný snímek jsem dlouho neviděl. Nikterak se mi nezamlouvala scéna, kdy rozrušená manželka vkročí do třídy svého manžela a přede všemi studenty vede trialog spolu se svou milenkou a konkurentkou. Ze zajímavého tématu se vyklubalo ponaučení, že někdo na milostný trojúhelník má žaludek a někdo nemá. Kvůli tomu si není třeba stanovovat pravidla.

• 12.9.2010  07:58
    Svatební horečka (TV film) (2008)

Film je sice průměrný, ale odpočinkový a vtáhne vás do děje. Když čekáte romantiku (nemyslím romantiku za každou cenu), dostanete romantiku. Trochu mě mrzí, že distributoři filmu chybně napíší obsah filmu. Zatímco se její spolužačky vdávají jedna za druhou, tak knižní editorka Gwen zatím nenašla toho pravého. Dostane však možnost pracovat pro známou, úspěšnou spisovatelku romantických trháků Dahlii a být jí tak po boku při psaní jejích pamětí. Dahlia byla už šestkrát vdaná a tak udílí rady Gwen a její kamarádce, jak dostat svého vysněného do šesti měsíců před oltář. Gwen však potká dva muže, nerozhodného prodavače knih a rozhodného, movitého právníka. Zvítězí rozum nebo srdce?

• 25.8.2010  08:58

Ačkoli se mi nelíbí evangelická kazatelská show a její komercionalizace, tak ukázka několika zfanatizovaných švédských bigotních věřících mé přesvědčení jen potvrdila. Hlavní představitelka, daňová expertka Rebecka, se vrací do své rodné Kiruny v době sluneční záře, aby utěšila svou sestřenici Sannu, která našla svého bratra Viktora mrtvého v kostele místní náboženské komunity s uřezanýma rukama. Automaticky se postaví na stranu její obhajoby, ale Sanna je přesto ihned zatčena a uvězněna. Rebecka tak potkává ve svém rodném městě několik postav, se kterými ji pojí společné zážitky. Od těch špatných prožitků Rebecka z Kiruny před sedmi lety utekla. Nyní se vše vrací jako bumerang. Sic jsem se místy ztrácel v přehlednosti postav, nečekaný závěr, mrazivá Kiruna i chladná atmosféra činí film shlédnutelným.

• 25.8.2010  08:38

Ve srovnání s předchozím snímkem ANI KROK ZPĚT horší film. Soudruh poručík Suchanov už není poručík, ale kapitán a i když je milý, odvážný a čestný, tak mu ta letní romance nesluší. Marina je však pohledná, což kapitánovi brání ukázat více hrdinské akce. Jeho hrdinství se přesto dočkáme v podobě rozkrytí šmelinářského kontrabandu a na závěr i vojenské akce proti Němcům, kde už je to on, jak ho známe. Bohužel v tu dobu film končí. Jaké překvapení, že nalézá i svou novomanželku Marinu na frontě. To asi ten německý důstojník neumí střílet ... (všimněte si, že při popravě se opravdu nestřílí).

• 15.7.2010  14:47

Začátek mi rozhodně neučaroval, hudba, vzpomínky na snoubenku, která odešla od oltáře bez žádných dialogů. Později film nabírá kurs směrem k rozhodnutí mezi srdcem a rozumem (zde padnou první náznaky morálního ponaučení), ale film s dopředu netušenými anděly dává filmu gradaci a napětí. Jestliže věříte na anděly, pak budete film sledovat se zatajeným dechem.

• 15.7.2010  07:02

Film, jehož schéma už jsem viděl mnohokrát. Kluk přijde z basy (škoda jen, že nemluví o tom, jak by chtěl zůstat čistý), je spontánní, potkává se svým bratrem, právníkem, který pracuje pro místního mafiána. Ten chce už několik let získat lukrativní pozemky ve městě a tak neváhá mučit, vydírat a zabíjet majitele oněch nemovitostí. Kluk udělá dojem na šéfa mafiánů svou výmluvností a jednáním (asi se to naučil v base) a tak chodí spolu se rváči vybírat peníze nebo je nutí podepsat smlouvu o prodeji. Chová se tak přátelsky, že všechny dostává na svou stranu. Podaří se mu vybudovat si důvěru u šéfa dětského krizového centra a jeho dcery a tím se zapojuje do jeho ochrany a proti plánům mafie. Film je lehce předvídatelný.

• 13.7.2010  07:53
    Bez rozkazu (2004)

Novodobý ruský válečný akční film o tom, jak Kozáci (jako chrabrý národ odporující i samotnému Stalinovi) likvidují ustupující Němce v západních Čechách (ačkoli se točilo všude možně). A tak sledujeme skupinku kozáckého bratrstva, jejich hrdinství a udatnost, jak postupně po lesích snižují počty Němců i sebe samotných až do bodu Omega.

• 12.7.2010  08:45
    Pokoj 205 (2007)

Nápad s duchem za zrcadlem není nový, stejně tak jako mrazivé zjevování ducha se skřípavými zvuky a střihem. Na to, že dánská kinematografie předvedla takový výkon, bod k dobru. Děj filmu se odehrává v několika pokojích a na chodbě, což působí klaustrofobicky a mrazivě. Hlavní představitelka se mi docela líbila a tak jsem jí fandil, ať to se svým spolužákem Rolfem (divnej typ, mě se nelíbil) zvládne, ale nikdo jí ani nepřišel poděkovat. Málo postav, předvídatelný děj, lekačky a divnej konec.

• 12.7.2010  08:36

Zpracování ucházející. Když jsem poznal, že se budu dívat na hrdinu v podání soudruha poručíka, jeho odvahu a jeho boj proti příkoří, těšil jsem se, že nebude nuda. Pak ale mé nadšení opadlo, když soudruh poručík uteče ze zajetí, kosí Němce a na 3 dny se opevní spolu se dvěma věrnými druhy ve skalní pevnosti. Jen se divím, že by je pak Němci nepopravili. Ale zrovna potřebovali na zprovoznění nového ruského děla odborníka a soudruh poručík této možnosti využil, aby spolu s kamarády znovu utekli a znovu se dali do boje.

• 11.7.2010  07:19

Lance Henriksenovi role kapitána Silvera seděla, ale co naplat, točit v interiéru plavbu lodě s houpavou kamerou a přihlouplými dialogy, to chtělo něco víc než odvahu. Překřtil bych kapitána Silvera na kapitána Morgana a pak by se to dalo snést, podobně jako ženské obsazení. Hudba byla špatná a šermířské souboje doprovázené tribal technem už mi přišly jako výsměch. Román jsem ještě nečetl, ale věřím že je plný napětí, dobrodružství a krásných scenérií. Tento film je postrádal.

• 9.7.2010  15:11

Moc pěkný mrazivý thriller o snaze zakomplexovaného mladíka obstát ve svém prvním vážném vztahu. Zřejmě se každý mladík snaží udržet si své děvče "za každou cenu". Leila Arcieri je moc krásná, a tak mi ji přišlo o to víc líto. Bylo mi ale dopředu jasný, jak to asi dopadne, protože Johnova labilita z něj úplně crčela. Myslím, že to je i dobré ponaučení pro děvčata - perfekcionismus je svinstvo.

• 7.7.2010  08:36

Pěkný thriller. Je vidět, že i za málo peněz lze udělat napínavý film od začátku do konce. Já jsem byl spokojen.

• 6.7.2010  09:20
    Ostrov příšer (TV film) (2004)

Návrat obřích oblud z klasických hororů. Lacinost výpravy a triků vás donutí se smát stejně tak i dialogům a bláznivým charakterům postav. A to je to jediné. Elektře to sluší, s tím problém nemá. Alespoň že MTV připravila koncert pro fanoušky a k tomu si ještě stihli zablbnout.

• 6.7.2010  09:14

Příběh smolaře, který se vrátí z USA bez peněz a k tomu před odletem navíc opustil svou snoubenku. Příběh o tom, jak se snaží vydřít nějakou tu libru obklopen podivnými kámoši a zaplétající se do podivných transakcí. Příběh o tom, jak dokáže zpětně ukecat svou milou, aby zrušila zasnoubení s jiným a odjela s ním do USA a otevřela si tam vlastní autoservis s pumpou. Dojemné.

• 5.7.2010  16:12

Mě tahle věcička přišla fakt povedená a svižně ubíhající, pro letní čas jako dělaná. Skvělé retro prostředí, skvělá hudba a humor na úrovni. Mohl by to být skvělý muzikál na Broadwayi pro teenagery.

• 5.7.2010  07:46

Tento film je plný napětí, místy i humoru a až na ten happyend dobře koukatelný. Oficiální text distributora je mírně zmatečný, tak tedy. Celý film se odehrává v domě rodiny, kterou obsadí teroristé, aby odsud plánovali svůj útok na amerického ministra zahraničí, kterou touto místní dánskou vesničkou projíždí. K tomu jsou nablízku i spolužáci Frederika, se kterým společně přemohou komando zabijáků. Rodiče nejsou uneseni, jsou stále doma, akorát tatínek stále spí. Prostě dobře stravitelná krimi pro děti. Alespoň se děti naučí, kde mohou vyhledávat informace a k čemu je morseovka.

• 5.7.2010  07:37
    Ohnivá řeka (TV film) (2008)

Pokud chcete vidět film s 5 lidmi, přičemž jeden z nich je náš známý Ian Ziering, máte možnost. V tomto filmu má Ian na sobě záchranářský oděv s dýchací maskou, mluví odborně o vulkanologii a k tomu se snaží vychovávat své dvě děti a usmířit se s manželkou. Tedy něco, co v Beverly Hills neuvidíte. Je k vidění, jak střílí protilavinovou střelou do vodní přehrady, první ránu netrefí, druhou musí trefit jeho syn a Ian s vyceněnými zuby potvrdí znovu synovu střelu do téhož místa. Efekty nestály za nic (postupující láva, herci před fotografií přehrady). Jednou z věcí, které jsem nerozuměl byl sopečný popílek, který tloukl na dům a na auto jako kroupy (ale jen někdy) a druhou věcí byl hrozný dabing jeho dcery Emy. Hlášky jsou úžasný, proto doporučuji koukat se na film jako na zábavný film o tom, jak jedna psychicky labilní rodina zachraňuje město před erupcí podzemní sopky. Je dobře, že ostatní lidé nejsou vidět ...

• 28.6.2010  14:37

Tak tenhle film si pamatuji z koloběhu VHS, jakých na konci osmdesátých let bylo docela hodně. Všechny si byly velmi podobné. Na začátku 90. let bylo těchto podobných filmů ve videopůjčovnách celá řada.

• 27.6.2010  17:12

Co jsem čekal, toho jsem se dočkal. Je to hezká pohádka pro děti, jen kdyby jim někdo alespoň trochu vysvětlil, co je germánská mytologie. Dalo se na to koukat v neděli odpoledne, což je tak ideální čas na podobné filmy. Film samozřejmě těží z již jednou viděného schématu příchodu mytologických postav do současnosti (se kterou si poradili až moc rychle), ve filmu jsou k vidění i úsměvné momenty a odkazy na jiné filmy (např. scéna Toma Cruise v Mission Impossible v místnosti plné dotykových senzorů). Ovšem jen nevím, jak by se na to chtěli dívat dnešní děti.