Secrets of Sex (1970)

Obzvláště dobré to není. Pokud se vám, jako mě, líbí vintage pin-up girls se 70.let, tak to bude lepší. Na celém epizodním večeru jsou nejlepší děvčata. Nejlepší epizoda byla nepochybně o tajné agentce. Jedna z epizod vypráví také o jednom páru, kterému se místo dítěte narodí monstrum (tady se jenom mluví). Zahajovací ceremoniál vyprávění a hlavně jeho finální část je na filmu to nejlepší. Jedna kapitola se také věnuje homosexuálnímu vztahu. Moc nedoporučuju, protože německé majstrštyky s jejich reportážemi mi přijdou krapet lepší.

Le Philosophie dans le boudoir (1971)

Dekadentní bakchanálie, při kterých nevadí živá zvířata, roztírání jídla po těle a vylévání pití. Na zámek přijíždí mladík, který chce přemluvit svou milou, aby opustila doupě neřesti. Dobré kostýmy, masky a make-up, který zakrývá zbytečně moc z těch nahých ženských těl. Mladík se nestačí divit, co všichni návštěvníci zámku nevymyslí za perverzity. Bohužel jsem se o filosofii ložnice moc nedověděl, jejich angličtina byla až moc dobrá. Závěr: Nějaké to bičování ke konci. Dokonce bych řekl, že pohledů na bimbáska je snad více než na ženský klín. V hlavní roli mladík, který je snad až tak krásný, že to musí být gay. Jedna vražda. Spousta přemlouvání. Procházky v lese. Hudba vlezlá.

Living Death (2006)

Výborný thriller, který ačkoli natočen televizním stylem (jako povídka z CreepShow) je napínavý od začátku do konce. Zajímavé téma, asi nereálné, ale všechny atributy napětí a očekávání u mě fungovaly.

Khun krabii hiiroh (2004)

Tenhle thajský nářez se skvělou hudbou, lacinými triky, vtipnými gore efekty a dobrými hláškami u mě vyhrává o dost více než Wild Zero. Podle názvu jsem nejdříve tipoval nějakou parodii na Stars Wars, ale jde o virus SARS, který dělá z mrtvých lidí krvelačné zombie. Hrdina Khun Krabi je vyslán otcem unesené dívky do mrakodrapu, kde ji drží gangsteři. Gang se skládá ze samých přitroublých blbů v čele se svým šéfem, který za výkony svých svěřenců rozhodně nezaostává. Khun je ve všem nejlepší, gentleman každým coulem, čistý a neposkvrněný. Jeho mistr je jeho protikladem a tuto dokonalou dvojici doplňuje unesená dívka Liu a dr. Diana, která chce vyzkoušet svá antiséra. V mrakodrapu je však časovaná bomba. I když skvělou zbraní je laserový meč Jediho, takový dálkový ovladač taky není k zahození :).

Scrapbook (2000)

Scrapbook, podobně jako Srpski film, nedokážu ohodnotit. Tento nezávislý horror šokuje mučením, ponižováním, explicitními sexuálními scénami. Film je amatérsky natočený, jedná se o první snímek tohoto produkčního týmu v čele se svou ústřední herečkou. Přečtěte si rozhovor s ní http://www.obscurehorror.com/emilyhaackinterview.html.. U těchto filmů a jemu podobných se ptám, jestli budou mít hlavní protagonisté připravenou korektní odpověď pro své potomky a nejbližší okolí. Film je natočen podle skutečných událostí. Scrapbook balancuje na hranici brutálního SM porna.

Avere vent'anni (1978)

Film připomíná Řecké fíky, taková ta lechtivá letní romantika o dovádění a užívání si nezávazné erotiky. Občas se najdou i humorné scénky (hlášky vedoucího komunity Nazariota, výslech policejního komisaře), najdou se i zajímavé anarchisticko-liberální názory (TV štáb na natáčení v komunitě). Dalo se na to koukat. Ten film by měl především varovat před nezávazným životem a nestydatou provokací. Očekával jsem tedy ten konec a bylo mu učiněno zadost.

Eugenie de Sade (1974)

Rozhodně lepší počin než předchozí Francova verze z r. 1970. Obzvláště když Eugenie vytvoří se svým otčímem Albertem mileneckou dvojici. Po nádherných vraždách fotomodelky a stopařky se bohužel Eugenie zamiluje do své další oběti, a z toho jsem už předpokládal, jak film skončí. Mimochodem jsem si všiml, že Tanner (Franco) má ve své kanceláři na stěně mapu Československa.

T.N.T. Jackson (1974)

Kdyby byla druhá polovina filmu stejně napínavá a akční jako první, dal bych 4*. Ve druhé půli jsem se ztratil a unikal mi děj. Ačkoli některé bojové scény byly natočeny dvojníky a nad některými technikami mi zůstal rozum stát, celkově to ušlo (zlomenina v lokti na začátku, probodnutí břicha rukou v závěru). Překvapil mě výkon Stana Shawa, který vypadal nejvíc cool. Nezapomenu na souboj s nahou Jeannie Bell ve zhasínaném pokoji (černá není ve tmě vidět).

Damien's Seed (1996)

Toto levné soft-porno s prvky mystiky lze určit pro sobotní deštivé večery. Ve filmu vystupují tři muži, z toho dva jsou v akci. Hlavní hrdina, soukromý detektiv, si to rozdává s každou ženskou, která se na obrazovce mihne. Ani Jacqueline Lovell nezůstává pozadu (známější pod svým porno pseudonymem Sara St. James). Je zajímavé sledovat, jak mladé začínající herečky berou role v erotických filmech, aby se proslavily. Např. Leslie Zemeckis, manželka Roberta Zemeckise (režisér Návratů do budoucnosti ad.) se dnes živí i jako scénáristka a režisérka. Kam až někoho může tělo vynést?

Maid in Sweden (1971)

Film neoplývá ničím výjimečným, jen krásným tělem a nevinným obličejem hlavní představitelky. Inga přijede do města za svou sestrou a se svým nevinným, naivním výrazem sbírá své první milostné zkušenosti. Samozřejmě, že i s milým své sestry. I když má Christina někdy výraz jako Nastěnka z Mrazíka, dokáže se chovat jako pěkná mrcha. Hudební doprovod byl ucházející, Christininy naivní rozhovory a pohledy na podlahu - kdo by si nepřál takovouhle holku.