Dopis z cely smrti (1998) odpad!

Nápad vytvořit film z vězeňského prostředí nemá obvykle chybu. Na pošetce byl nápis "Opravdový psycho thriller" Jediný opravdový psycho, co jsem měl možnost vidět, je sám Autor. Když jsem v titulkách četl jméno Bret Michaels téměř v každé kolonce: produkce, scénář, režie, střih, hudba a hlavní role, tušil jsem co mě asi čeká. V ostatních rolích účinkovali jeho přátelé, příbuzní a štáb. Pro příznivce hard rocku a Bretovy hudby to bude ke koukání a to v jeho snímku vystoupili Charlie Sheen (20s scéna při zatýkání) a Martin Sheen (2min role otce na návštěvě v cele). Jako promo ke svému novému albu to Bret nemohl udělat lépe.

Divoký kočky (2001)

Dvě * jsou za pohled na obě představitelky (zejména na G. Turner a za její rozkošnou naivitu) a námět. O baseballových kartičkách nic nevím, ale taky je to loupež, akorát že bych asi za 20.000 dolarů nikoho nezabil, kdežto Steven zabil 3 lidi.

Dlouho hledaný syn (2006) (TV film)

Pěkný námět, ačkoli nereálný. Ten film má mnoho chyb, ale když jsem se nechal vtáhnout do děje a pocitů matky, hledajíc svého syna, tak jsem si u filmu příjemně odpočinul.

Divoká řeka (2005)

Pěkný film pro mladé skauty a skautky). Příběh mladého chlapce, který přitahuje problémy (už jako malý zabil svého otce v autě, když ho nechal řídit). Problémy v basketbalovém družstvu ho diskvalifikují i v životě a ve škole, což chlapec nelibě nese a tak si připevní piercing, nalakuje si nehty na černo a postaví kohouta jako svůj vzdor vůči společnosti. V autě pak sejme poštovní schránku, což je prý federální zločin a šerif (jeho dědeček) mu dá na výběr, buď sjede řeku nebo půjde do basy. Na vodě, doprovázen audionahrávkami rad a životních příběhů od svého dědečka (vždycky rada seděla na to, co on přesně dělá), zažije nějaké to dobrodružství, přemůže 2 zloduchy, kteří omylem unesou jeho milovanou dívku (ani nevím proč). Hlavní je že, za těch pár mil na vodě se úplně změní, dívka se do něj zamiluje a všichni jsou na něj hrdí.

Divoká jízda (2007) odpad!

Amatérsky natočený snímek se špatným závěrem. Role středoškolského učitele jako naoko správného bojácného chlápka se vymkla kontrole. Nějaká oceněná hudba, to je sice pěkný, ale chtěl bych vidět, na kterém nezávislém festivalu film exhiboval.

Britannic (2000) (TV film)

Příjemný napínavý film, i když s dopředu tušeným dějem. Zklamala mě spíše zde napsaná hodnocení. Viděl jsem různý kraviny, ale čas u tohohle filmu mi příjemně utekl.

Bouře (2005)

Tenhle film je pro mě překvapením. Film plný napětí, akce a fantasy. Morální ponaučení: Nepůsobit jiným lidem utrpení.

Boj o Jeruzalém (2006)

Výborný film, který by podle mého názoru mohl být promítán pro školy. Neboť se v blízkovýchodních konfliktech téměř nikdo nevyzná (možná ani původní obyvatelé), tak tento film přináší ucelené informace bez házení viny z Židů na Palestince a obráceně. Výbuchy jsou samozřejmě laciné, ale o ně nejde, jde o historicko-dokumentární roli. Vztah mezi dvěma přáteli na obou stranách barikád přesně ukázal, jak tento spor může skončit. Zajímavý je postoj členských států OSN k vyhlášení Izraele, kdy každý hlasující stát si přihřívá polívčičku a aby nezklamal své chlebodárce, volí jako oni. Potažmo pak intervence USA a SSSR při vyjednávání o příměří. Vzhledem k tomu, že vztah mezi Izraelem a USA není jako vztah matky a syna, ale spíše jako učitele a žáka, tak se mi jednání a činy Židů nezdály tak košer. Ve filmu mi připadalo, že činy Židů jsou vždy oprávněné, ale co když to tak úplně není pravda? Možná to pramení díky obavám z militantních muslimů.

Pevnost (2008)

Zelená prý uklidňuje, tak co provádí s lidskou psychikou khaki? Tenhle film mi připomněl některé díly JAGu nebo Námořní vyšetřovací služby. Vražedná a podezřívavá psychóza se vrací i z války v poušti domů, do rodiny. Film odkazuje na skutečnou událost, kterých se stalo několik po návratu z války. Nejde o akční válečný film, ale film odehrávající se v a v okolí vojenské základny. Vojenská šikana jako výcvik a společné pitky vojáků na jedné straně, na druhé odhodlání a odvaha.

Anakonda (2008)

Ač zajímavý námět, pak by se v lepší produkci mohl stát shlédnutelným. Proč Anakonda? Těžko říct. Tento snímek jsem v polovině hrací doby začal brát jako parodii, protože snad není myšlen vážně. Dialogy nestojí za nic. Něco mi unikalo, ale asi nejsem sám. Když už je pomsta uvalena na skupinu, proč to odnáší i někdo jiný? A o samotném závěru jen pomlčet - asi došla škvára. Jedna* za námět a parodii. DMX se totálně ztrapnil.