Muž který měl zemřít (2008)

Tento film je průměrný. Obsah je předvídatelný, ale mě film bavil od začátku do konce. Akorát bych hlavního hrdinu vyměnil rovnou za Armanda a mohlo to být lepší.

Muž s mečem (1992)

Mr. Lamas natočil dva filmy za cenu jednoho: THE SWORDSMAN a GLADIATOR COP z roku 1995. Oba filmy jsou stejné.

Naháči z Normandie (2018)

Nevím, jestli je film úsměvný. Ale stojí za pozornost, jejíž realitu si pravdu neumím představit v našem světě, resp. městě či vesnici. Pravděpodobně film úsměvný je, ale asi jsem se usmíval (nikoliv smál) nad jinými premisami, zejm. sociologickými. Už jsem asi znaven sledováním filmů a tento k tomu příspěl. Ale možná je vše dáno i tím, že nejsem frankofil. Např. film Holky z kalendáře mi přišel lepší.

Na útěku (2006)

Od druhé poloviny příběh o tom, jak dvě holky se octnou v kocovině na molu, bez peněz a mají potřebu se osprchovat a najíst a napít se. Tak se pokouší krást, lhát, svádět a nic z toho se jim nepovede.

Na vlastní kůži (2002)

Viděl jsem v původním znění s anglickými titulky. Pravda, titulky jsem ve filmu moc nepotřeboval, protože se v něm převážně baví o práci. Navíc francouzštinu nenávidím, Francouze jak by smet. Většina filmu se odehrává v intimním chvílích hlavní hrdinky, která nejen, že je posedlá vlastní obsesí, ale v civilu musí být exhibicionistka, protože bych pochopil, kdyby režisér chtěl po herečce, aby ve filmu vystupovala nahá. Ale jak se sama herečka-režisérka donutila svléknout, to už moc nechápu (navíc taková paráda to zase nebyla, nejvíc mi náladu kazil její zažloutlý předkus). Dobrá je scéna při pracovní večeři, ale jinak si myslím, že večeři bych si k tomuto filmu ani nedával.

Návrat bílého tesáka (1974)

Pokračování příběhů statečného, nebojácného a inteligentního vlka (vlčáka) Bílého tesáka, obětavé sestry Evangeliny, zastánců spravedlnosti spisovatele Jasona Scotta (Franco Nero) a jeho přítele důlního inspektora Kurta proti vychytralému plánu Krasavce Smithe alias Charlese Fortha na využívání zlatokopecké horečky pro svoji lačnou kapsu. V pozadí kanadské scenérie a uplakánek Bill, kterému nakonec spadne jeden dosud nevlastněný důl do klína. Není nouze o napětí, akci, humor (i když scéna při rvačce v saloonu a při partičce pokeru je hodně suchopárná), romanci a dobrodružství, ve které nakonec zvítězí dobro nad zlem. Orel se nažral a vlčák zůstal celej.

Nebezpečný Caribik (1987)

Tak tenhle film si pamatuji z koloběhu VHS, jakých na konci osmdesátých let bylo docela hodně. Všechny si byly velmi podobné. Na začátku 90. let bylo těchto podobných filmů ve videopůjčovnách celá řada.

Nebezpečný svědek (2001)

Tři a půl. Pro mě velmi milé překvapení, nečekal jsem tak dobrý film. Slušně natočené, akční děj, po celou dobu napětí. Být to v lepší produkci a se známějšími herci, tak by to mohlo být za 4*. Stephen Baldwin byl výborný.

Necronomicon - Geträumte Sünden (1968)

Taková snová fantazie s pseudopsychointelektuálnimi hrami mezi mužem a jeho sukubou. Pojem succubus označuje ženského démona, v podstatě upíra, který muže během jejich spánku okrádá o jejich sílu. Modelka Janine Reynaud zde jednu takovou hraje jako Lorna, striptérka a herečka v S&M nočním klubu, ze které se vyklube psychopatický zabiják. Její činy a celkové nasnímání filmu je však snové, fantazijní. Film podkresluje většinou jazz nebo piáno, k vidění jsou zajímavé a netradiční scény, slovní hry, poezie, drogy, erotika, např. mezi plastovými manekýnami. Film jsem viděl v anglickém znění s ruským rychlodabingem. Za pozornost stojí, že hlavním výtvarníkem filmu byl Karl Lagerfeld. České titulky zde http://uloz.to/xHs2xpT/succubus-necronomicon-dreamt-sin-1968-cz-titulky-by-retroman-srt

Nejstarší žijící konfederační vdova vypráví vše (1994) (TV film)

3,5 * Dlouho jsem otálel pustit si tento film, protože nejsem fanouškem 1. předlouhých filmových vyprávění a 2. historických, kostýmních a válečných výprav s puškami a bodáky. Po úporném začátku, kdy jsem shlédl právě všechny tyto hlavní nepohody jsem se vžil do mladičké a krásné Lucy a jejího vztahu ke kapitánovi tak vroucně, že jsem nevěřil sám sobě. Poutavý, jemný příběh, který vyvažuje chvíle štěstí s chvílemi rodinných neštěstí napsal život sám a Diane Lane mohu poděkovat za příjemně ztrávených 170 minut.