Povědomí strachu (2022) (TV film)

Protože už jsem zase dlouho nic nenapsal, pustil jsem se do shlédnutí tohoto klenotu. Pokaždé když jsem náhodou narazil na studio MarVista, nikdy se mi nepodařilo u filmu vydržet do konce. Většinou po 10 minutách jsem film přepnul. U tohohle díla jsem vydržel sledovat "děj" do poloviny. Opravdu to mělo děj, ale žel jsem jej nechápal. Moje chyba. Chování postav bylo neudržitelné a na všech zúčastněných to bylo do poloviny filmu také znát. Už mě měly upozornit úvodní titulky, protože film má více producentů, než je obsazeno herců. Chápu, že někdo sežene auto, jiný zas barák a jiný zase přijde s nějakým skvělým nápadem. Na takových filmech se mi vždycky líbí jedna věc - všichni mají na sobě nové oblečení a před kamerou jsou vždy upravení a interiéry jsou také vždy úhledné. Film je plochý jako Samiin hrudník a já si představoval v jejich slaboduchých rolích některé herecké hvězdy. Možná, že by to pak ušlo, ale každý díl některé z brilantních detektivek je asi jedenáctkrát lepší než tento thriller. No a ještě je třeba připojit druhý název filmu, tak jak šel v televizi - Taken Again. To už mluví za vše.

Pravidla lásky (2004) (TV film)

Slabší tři, které někdy nemají daleko ke dvou *. Protože jsem pesimista, co se týče partnerských vztahů, tak jsem se rád podíval na zpackanou přípravu svatby a dodržování nepsaných pravidel. Bohužel to skončilo happy-endem, jak se na americký film sluší a patří. Dokonce se i pár rozvádějících opět vrátil k sobě. Pokud nemyslím na realističnost a slabší televizní výkony a máte slabost k opačnému pohlaví, rozcházíte se nebo si rozmýšlíte svatbu, tak směle do toho.

Příběh zločinu (1995)

Pán šelem vyšetřuje spolu s policistou Rikerem vraždu a defraudaci 70 miliónu dolarů, a tak se nechá lapit do osidel královny erotických B thrillerů. Na chvíli se objeví mnohem lepší Julie Strain a komická figurka patologa taky nemá chybu. Zápletka je poměrně zdařilá, hudba pohodová, takže Jimovi vše kazí jen Mark Singer.

Quando Alice ruppe lo specchio (1988)

Napínavá krimi s drsnými gore efekty, dvěma lžícemi černého humoru, schizofrenní zápletkou. S kanibalskou lačností nám postava sociopata Lestera Parsona předvádí, jak sehnat peníze na koníčky a partičku pokeru. S tím, že ve městě záhadně ubývá počet bohatých vdov, čemuž se ostatně nelze divit vzhledem k jejich naivní důvěřivosti, je policie stejně zmatená jako sám vrah.

Rabid (2019)

Ve srovnání s Cronenbergovým filmem z roku 1977, ze kterého sálala ponurá atmosféra a beznaděj, je Rabid (2019) jeho moderní verzí a musím přiznat, že mě zaujal snad i více než originál. Zvláště umístění hlavní hrdinky do světa módy a proměna jejích vlastností byla konfrontována s unylostí její původní herecké představitelky. Původní film se zaměřil zejména na šíření epidemie, ale tento remake se tak více přibližuje současnému vnímání konzumní společnosti zaměřené na egoismus, hamižnost a dokonalost.

Rána bez milosti (1993)

Můj první kontakt s jednou z největších hvězd akčních videofilmů. Ale kdeže. Nevím, kdo si troufl toto napsat a na jakém základě je tato věta lživá. Vlastně ano, distributor. Ale pak to převezme Josef "videofil" Novák do profilu herce a už se maže med kolem huby. Takže přesně tohle jsem čekal. Nezáživná nuda, bez smyslu a patosu. A to jsem se fakt snažil.

Red Force 6 (1991)

Série Red Force, nebo ať už jí distributor nazval jakkoli (Yes, Madam nebo In the Line of Duty), představuje další akční hongkongskou podívanou s mnoha souboji, kaskadérskými výkony, honičkami, přestřelkami a detonacemi. Nejlepší díl série je se Cynthií Rothrock a Michelle Yeoh a jejich finální souboj na konci prvního dílu (podle producentů druhého dílu) je jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. Pořadí od nejlepšího je pro mě: 1 nebo 2, 4, 5, 3 nebo 6. Trojka nenabízí moc akcí a vadilo mi použití stejných jmen hrdinů z dvojky a když už ani tohle hlava nebere, tak se objeví herec Michael Wong, který v předchozím díle zemře. Šestka se snaží o více humoru, který čerpá z rozdílu mezi Hongkongčany, Tchajwancem a kontinentálním Číňanem s rudou knížkou. V šestce se mi nelíbil střih akcí a některé scény nebyly precizně zvládnuté. Čtyřku bych ohodnotil 3 a 1/2, pětku slabší trojkou. Celá série je lepší než Ultra Force. Výběr neboli náhrada Cynthie Khan za Michelle Yeoh se povedl a obě jsou skvělé.

Remo Williams: Dobrodružství začínají (1985)

"Lekce 24: Po vodě se musí běžet hodně rychle!" Ačkoli jsem film viděl naposledy asi před 15 lety, měl jsem obavu, jak na mě zapůsobí po těch letech (protože jisté zklamání s odstupem let jsem doznal u filmu Fantóm Amsterdamu). Mě tenhle film opět pobavil. Jde sice o průměrně natočený film, ale ty scény a hlášky si pamatuju dodnes. Chiun i Remo jsou skvělá dvojka. Škoda jen, že film má podtitulek Dobrodužství začíná a tímto filmem asi i končí. Nejlepší film s Fredem Wardem.

Ren zhe wu di (1982)

Velmi slušná porce soubojů z ranku kung-fu filmů osmdesátých let, která ovšem ve srovnání s ostatní produkcí tamější éry a tamějšího regionu nezapadá do marasu šaolinských gigantů a pozvedá úroveň blíže k ninjutsu. Film zároveň funguje jako instruktáž o nadpřirozených schopností, záškodných akcí a taktikách ninjů. Nebýt mistrů ve sportovní gymnastice a jejich trampolín a zpětnému snímání skoků, tak mi ani nevadilo interiérové pojetí akčních scén. Stejně tak, jak se hlavní hrdina vrátí ke svému mistru Yangovi, který shodou okolností už má další své tři žáky, přičemž každý z nich by se mohl směle rovnat obrovské přesile ninjů byť i jen jednoho elementu a závěrečný souboj čtyř bratrů proti Mistru Kembuchimu korunuje dílo. Jo a je tam vlastně ještě kunoichi.

Roboválka (1988)

Kdyby neexistoval Predátor, Univerzální voják a RoboCop, tak by tohle byla největší pecka mýho dětství. Bohudík tyhle filmy už existovaly a i přesto to je nejzábavnější parodie na Predátora, jakou jsem kdy viděl. Mám problém s hodnocením. Je to sice sračkoidní, ale fanouškům Predátora vřele doporučuju, protože se zaručeně pobaví, samozřejmě si s sebou na gauč musí přilepit obrovský nadhled a hyporbolickou nadsázku. Film kopíruje slavné scénky a hlášky. Je to jako když Bruno viděl Predátora poprvé a rozhodl se natočit svou verzi, přičemž chlapíky sháněl na diskotéce a ve fitku, se kterými to viděl podruhé, ale výběr herců se mu skoro podařil.