Hercule Poirot (1989) (seriál)

Hercule forever. Viac sa mi páčili staršie diely, Hercule mal okrem brilantného rozumu i šmrnc a šarm.

Zelený lučištník (1961)

Tak toto sa mi vôbec nepáčilo. Z celej série detektívok podľa Wallaceho určite najslabšie. Ak to bola paródia, tak by som sa asi mal krotiť, ale ono to bohužiaľ tak myslené nebolo. Pchať nemecký typ humoru do Londýna? No neviem.

Žalm 21 (2010)

Tento film ma prekvapil, slušne spracovaná večná polemika, potrebuje človek, ak verí v Boha, prostredníka? Teda cirkev? Film sa nebojí zabŕdnuť aj do citlivého problému pedofílie a chlípnosti časti kňažstva. Ale aj jednoduchý fanda hororu (ako ja) si príde na svoje. Vizuálne dobre odvedené dielko. Postavy sú presvedčivé. jediná hviezdička dole je za švédčinu.

Lidská stonožka (2009)

Netradičný námet na horor, kazilo mi to pár hlúposti, ako napr. "drezúra" ľudskej stonožky. Záver bez tradičného, zabitý zloduch akosi ožije a poskytne sa námet na "dvojku", hodnotím ako plus tohto filmu, ktorí producentov asi príliš veľa nestál.

Bestie (1993)

No mne sa to páčilo. Zápletka so zmutovaným hlodavcom, dokonca jeho sliny boli liečivé... No kto prišiel na takú "geniálnu" myšlienku...

Starej (1977) (seriál)

Tak tomuto seriálu som nikdy neprišiel na chuť. Nesympatický komisár už na začiatku odpudil svojim zjavom. Zápletky boli také aké boli. ale seriál sa točí o ústrednej postave. A keď je tá o ničom, tak o čom bude celý seriál.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Atraktívne prostredie, kráska, vtipný detektív, ktorý si poradí skoro so všetkým. Priznávam, že sa mi to vtedy páčilo. Ale raz stačilo, našiel by som chyby a hviezdičky by išli dole.

Měsíční svit (1985) (seriál)

Prvé diely som mal rád, ale potom Bruce len táral, táral, táral a táral. Dej chradol, ale Bruce aj ďalej len táral, táral, táral a táral, až som to prestal sledovať.

Randall a Hopkirk (1969) (seriál)

Detektívna klasika, cover verzia už taká podarená nebola. Dej bol pomerne jednoduchý, Marty ťahal gaštany z ohňa za nie veľmi bystrého Randalla. Nechýbal suchý britský humor, ktorý v britských detektívkach nikdy nemôže absentovať