Počátek (2010)

Masterpiece of Christopher Nolan. Jedinečný nápad, skvelé spracovanie, bravúrne herecké výkony na čele s Leom a to všetko doplnené nezameniteľnou hudbou Hansa Zimmer. Audiovizuálny orgazmus ! Vďaka Oko.

Lidice (2011)

Zo začiatku som sa snažil byť vnímavým, ale hlavne kritizujúcim divákom, riešiť čo sa mi páči a čo naopak nemusím. Ale postupom času ma dojemný dej, silný príbeh a celkové vyobrazenie dojalo natoľko, že som sa v závere skoro neubránil slzám. Skvelý Roden... záber pustej zasneženej planiny a na rozcítenú Šímovu tvár v závere snímku skutočne stáli za to. Patrilo by sa vyzdvihnúť aj hudobnú stránku filmu ako takú, avšak miestami vyznela až príliš pátosne.

Poznáš muže svých snů (2010)

... Claire says... Claire said... miestami zábavné, väčšinou iritujúce... celkový dojem, slabšie ***

Win Win (2011)

Aj "vďaka" PFL som zhliadol trailer k tomuto snímku snáď 18 krát, avšak zakaždým som sa schuti zasmial. Mnohokrát sa stáva, že po videní ukážky k filmu si povieme, toto bude bomba. Navštívime kino, ale odchádzame sklamaní, niekedy až rozhorčení. Toto bol presne opačný prípad, kedy s malými očakávaniami zažijeme obrovské prekvapenie a spokojnosť. Skutočne zábavné od začiatku do konca, skvelé výkony všetkých zúčastnených (Bobby Cannavale prekypoval vtipnými hláškami, často aj na vlastný úkor, aj keď si to očividne neuvedomoval :-D ), proste sympatická komédia, ktorú stojí za to vidieť :-)

Zdrojový kód (2011)

Nadupaná pecka, ktorá vás chytí od prvej a nepustí do poslednej minúty. Možno sa opakujem, ale potenciál, ktorý drieme v Jakeovi opäť vypredal Aero !

Mr. Nice (2010)

Možno zobrazením "láskyplného" otca, možno "stvárnením" milujúceho manžela, možno "inteligenciou" akou hlavný protagonista oplýval, si ma tento snímok získal, navzdory problematike, ktorú rozoberal. V závere sa tisli slzy do očí, vďaka skvelému hereckému výkonu Rhysa Ifansa.

Odnikud někam (2010)

! Ak ste film ešte nevideli, nasledujúce riadky radšej preskočte ! :-) Zo začiatku som bol zaskočený ako majestátne sa snaží režisérka zobraziť prázdnotu, povrchnosť a dominanciu materiálnych hodnôt hlavej postavy. Už som sa začínal báť ako z toho Sofia vykorčuľuje a kedy nastane prerod hlavného protagonistu. Avšak postupnými plynulými krokmi to nakoniec docielila (najväčšou mierou sa o to pričinila Elle). Nenútený a veľmi sympatický snímok, aj keď podobností s Lost in Translation tam bolo až priveľa.

Psycho (1960)

To, že som si snímok spoileroval videním remaiku (pár rokov späť, dabing a TV) a pamätal si pointu, vôbec neznehodnotilo filmazmus, ktorý som prežíval. Ďakujem Aero, vďaka pán Hitchcock ! Geniálne, aj po uplynutí 51 rokov !

Zbytečná krutost (2009)

Síce absurdná tragická paródia, resp. komická dráma, čo nie je celkom môj "cup of tea", ale dalo sa to. Krásna scenéria, obstojné herecké výkony a zaujímavá predloha bojovali statočne proti silnému protivníkovi a tým bol vlečúci sa dej a tempo snímku. Výsledok ... 1 : 1

Děcka jsou v pohodě (2010)

Už dlhšiu dobu žiaden film nevystihol moju náladu tak, ako sa to podarilo tomuto snímku. Áno, skvelé herecké výkony dominujú od prvej minúty až do konca, Mark milo prekvapil a hlavne pobavil. Pieseň znejúca pri jazde na motorke a tóny gitary hrajúcej v poslednej tretine filmu príjemné zapadajú do deja okolo. Proste nikdy neodsudzuj film po prečítaní obsahu... alebo vieš čo, odsúď ho, užiješ si ho ďaleko viac ! :-)