Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Asi už tak trošku rozumiem, prečo tento animák zarobil toľko, koľko zarobil. Deti to musia milovať, je to hravé, zábavné s množstvom vizuálnych prvkov prevzatých z rovnomennej počítačovej hry a prispôsobených na reálie 21. storočia. Navyše pre dospelákov je tu značná dávka nostalgie a to jednoducho musí zafungovať. Osobne som si veľmi nevedel predstaviť, čo z toho tvorcovia vykúzlia, ale z minima vyšťavili maximum, takže určite spokojnosť. O kvalitných animáciách sa nemusíme ani baviť. 75 %

Kimecu no jaiba (2019) (seriál)

Toto čistokrvno-japonské animé z prostredia zabijákov démonov už od začiatku uchvacuje svojou komplexnosťou, charakterom postáv a v mnohých prípadoch značne emocionálnou vypätosťou s dosť kvalitným hlavným záporákom, ktorý ťahá za nitky v úplnom pozadí príbehu. Čo už ale začne postupne otravovať, je jednotvárnosť jednotlivých bojových scén, neskutočná ukričanosť a miestami zbytočne naťahovaný dej. Celkovo ale jeden z tých lepších seriálových animé počinov súčasnosti. 70 %

Super Mario Bros. (1993)

Jedna z najväčších kravín, aké som na filmovom plátne videl. Neviem, či toto mala byť pocta videohernej legende alebo to mala byť skôr paródia. Tipoval by som na to druhé, ale vyzerá, že tvorcovia to mysleli vážne a Hoskins s Leguizamom asi museli dosť trpieť. Scenár čisté peklo, kostýmy radšej nekomentujem a celkovo ten feeling z filmu by som očakával niekde na úrovni tej hry a nie na úrovni podpriemernej televíznej parody show bez výraznejšieho momentu. Škoda reči. Druhú hviezdu ale dávam za úžasnú titulnú pieseň od Roxette, ktorá to výrazne oživila. 35 %

Captain N and the New Super Mario World (1991) (seriál)

Táto tretia séria už tak trochu mlela z ničoho a navyše ten dinosaurí svet mi tu akosi vôbec nesedel. Opäť tu dosť absentuje hraný aspekt z prvej série a celé to postráda akýsi zmysel. Pre milovníkov počítačovej hry Maria je toto ale asi akási povinnosť to vidieť. 40 %

The Walking Dead Motion Comic (2010)

Ako predkrm do tejto legendárnej zombie série to úplne postačí a navyše vcelku zaujímavo zvolené komiksové animácie tomuto kraťasu dodávajú fajn look a atmosféru. Pre tých, čo sú smutní z toho, že to nepokračovalo ďalej, možno len pripomenúť, že hrané pokračovanie je asi viac záživnejšie. Ale ako hovorím, jeden z tých lepších animovaných kraťasov. 65 %

Invalida (2023)

Budem sa asi opakovať po ostatných, ale toto vážne bola dobrá komédia, a to nielen na slovenské pomery, ale spĺňalo to aj prísnejšie kritéria kvalitnej "západnej" zábavy. Gregor Hološka v životnej roli a Jonáš Karásek ako režisér satiricky ukazuje, ako vyzeral život v 90-tych rokoch na Slovensku a zároveň tragikomicky a nepriamo poukazuje aj na rómsku problematiku. To všetko zabalené v originálnom, odľahčenom hábe, ktorý sa neberie zbytočne vážne. Štvrtá hviezda za záverečnú top scénu s cameo rolami Hudáka a Kubovčíka. 75 %

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Nuda v Brne po x-tý krát. Tieto asterixovské príbehy sú takmer všetky na jedno kopyto a navyše keď absentuje aj pravá humorná stránka, ktorá ako tak v predošlých dieloch fungovala, tak to nemôže dopadnúť dobre. Okrem pár veľmi pekných čínskych alebo francúzskych herečiek tento film nestál za veľa. Aj ústrední herci mali výkonnostne ďaleko od svojich predchodcov. 35 %

Nic ve zlým (2023)

Po dlhšom čase skvelá romantická komédia, ktorá sa na nič nehrá a ktorá ukazuje Jennifer Lawrence v polohe, na ktorú pri nej nie sme tak celkom zvyknutí a kde zároveň ukazuje, akou všestrannou herečkou je. Podľa môjho názoru v tomto filme fungovalo takmer všetko - od kvalitného scenára cez sympatické herecké obsadenie až po samotnú vtipnú stránku, ktorá aj napriek klasickým žánrovým klišé netlačila umelo na pílu a pri ktorej sa človek dokáže plnohodnotne odviazať a vypnúť. Vrelo odporúčam. 80 %

Služka (2023)

Výpravný dobový snímok, ktorý zaujme najmä zaujímavým dobovým zobrazením a kostýmami, ale hlavne skvelými hereckými výkonmi, čo ozaj musím vyzdvihnúť. Na slovenské pomery veľmi výživný film, u ktorého vám nebude vadiť jemne recyklovaná téma a pri ktorom si užijete pekný príbeh a moderný vizuál. 70 %

Captain N: The Game Master (1989) (seriál)

Tento seriál išiel vždy tak trochu mimo mňa. Matne si ho pamätám z detstva, tak som si ho trochu oživil, ale nezaujal ma ani trochu. Po pravde, musíte byť veľkým fanúšikom videohier, aby ste našli zmysluplnosť v tomto počine. Príbehy slabé, postavy nevýrazné a animácie nedotiahnuté. 40 %

Časové pásmo bylo změněno