Medvídek Pú: Krev a med (2023)

Éčková atmosféra, déčkové kostýmy a masky, céčkový scenár a deravá, miestami nezmyselná, dejová linka, béčkové herecké výkony a hudobný podmaz a jedine áčková kamera. Na odpad to u mňa nie je, ale je to zjavný prepadák, ak to tvorcovia s tými postavami mysleli vážne. Toľko nelogickostí a hlúposti som v jednom filme už dlho nevidel, ale holt, bral som to ako istý brainwash, pri ktorom zmizne na pár minút šeď všedných dní. Z iného dôvodu si to ale radšej nezapínajte. 35 %

Creed III (2023)

Adonis Creed je späť, ale už bez svojho verného súputníka Rockyho Balbou, a tu je asi najväčší kameň úrazu tohto filmu. Táto séria bude pre mňa vždy spätá so Stallonem, ktorý každému jednému filmu dal dušu a bolo vidieť, že je to jeho srdcová záležitosť. Na druhej strane ale musím uznať, že Michael B. Jordan sa s réžiou popasoval vskutku prekvapivo dobre a bolo tu cítiť aj emócie. Každopádne si ale myslím, že táto séria už melie z posledného a nemá už veľmi čo nové ponúknuť. 65 %

Zavýjať po svojom (2022)

Dokument o sile charakteru odvážneho človeka, ktorý síce svojim odkazom inšpiruje mnohých ľudí, ale obsahuje až príliš veľa umeleckých kecov. Ja osobne som o Lajosovi Kassákovi doteraz nepočul prakticky nič a z tohto pohľadu je tento dokument určite prínosom, ale skôr som čakal niečo viac z jeho života ako nejaké portréty súčasných ľudí, ktorí sa snažia pretaviť jeho odkaz v dnešných činoch. To mi prišlo ako spracovanie veľmi fádne a nezaujímavé. 40 %

Dreaming Walls: Hotel Chelsea (2022)

Melancholický dokument rozprávajúci o zašlej sláve jedného newyorského hotelového monumentu. Pre znalých témy je tento snímok možno pekným pripomenutím časnej slávy tohto hotela, ale pre ostatných je to len zmeska príbehov ľudí, ktorí obývajú schátralý komplex, na ktorom sa podpísal zub času. Najhoršie na tomto dokumente je to, že tá téma ma absolútne nezaujala. Na druhej strane je pekné aspoň mrknúť, ako kedysi bývali slávni umelci počas ich ciest. 40 %

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Marvel už kvalitou nie je tým, čím býval, a tento snímok to len potvrdzuje. Tretie pokračovanie Antmana už prakticky len recykluje tému multiverza a v zásade len dopĺňa akúsi pomyselnú skladačku štvrtej fázy MCU. Čo je ale zaujímavé na tomto filme je ten mix žánrov, ktoré tu možno badať, pričom asi najvýraznejšie do mňa presakol ten "odtieň" Star Wars univerza, ktorý bolo cítiť vo viacerých záberov a miestami Kang pripomínal Dartha Vadera. Navyše k tomu vskutku epická scéna s mravcami na záver, to potešilo. Takže až tak úplne sklamaný nie som, ale od Marvelu jednoducho čakám viac. 65 %

Rod Draka (2022) (seriál)

Hra o tróny je späť a ja opäť krochkám blahom z fantasy sveta, ktorým nás v našich životoch potešil George R. R. Martin. Rod draka ako prequel funguje skvelo. Áno, nie je to už tak komplexné ako originál a je to rozťahané do dlhšej časovej línie, ale stále je tu cítiť ten "smrad" starého dobrého seriálu - intrigy, boj o moc, skvelé vizuálne epické scény a skvelo vykreslené charaktery jednotlivých postáv. Prvá séria ma navnadila a šípim, že v tej druhej to už bude o niečo drsnejšie. 85 %

Láska podle plánu (2022)

V poli žánru romantických komédií je tento snímok jedným z tých nadpriemernejších a natočených s nevídaným citom k téme, navyše s pevným presahom emócií na diváka. Podobný typ filmu som mal vždy rád a dobre som si pri tom oddýchol. Je to síce predvídateľné a nie až tak charakterovo vyspelé, ale na druhej strane s veľmi príjemným hereckým obsadením a s uveriteľným odkazom. 75 %

Cesta do Tvojzemí (2022)

Animované prekvapenie, aké sa len tak nevidí. Tvojazem je obsahovo zaujímavou rozprávkou, ktorá v sebe nesie dobrodružstvo, tajomnosť, ale zároveň príjemnú atmosféru. Navyše veľmi kvalitné a zároveň unikátne animácie, ktoré po vizuálnej stránke chytia za srdce a odlišujú sa od tých masových, čo je určite značným plusom v poli animákov. A keď sa bavíme o slovenskej tvorbe, je to o triedu viac. 75 %

Creed II (2018)

Aj napriek tomu, že pokračovanie Creeda sa vyznačovalo hlavne neskutočne banálnou zápletkou a scenáristicky to nebolo nič moc, predsa len sa mi tento snímok páčil viac ako jednotka. Hlavne preto, lebo ten film mal dušu, mal to, čo predtým filmy o Rockym a navyše tu bola brutálna dávka nostalgie zosobnená v roli Ivana Draga. Jednoducho tie emócie ku mne prenikli a o tom by mal byť kvalitný film. 70 %

Blízko (2022)

Silný príbeh vyrozprávaný drtivým spôsobom, ktorý z diváka vyžmýka posledné kvapky emócií. Či to nebolo až príliš moc, to je na otázku, ale každopádne príbehovo aj koncepčne to funguje na výbornú. Trošku mi vadila miestami rozstrasená kamera a zopár hluchých miest, ale inak si myslím, že sa bavíme o kvalitnej dráme s vynikajúcim hereckým obsadením. 75 %