Hurvínek na scéně (2010)

Hovadina ako remeň. Spejbl a Hurvínek sa opäť vrátili na divadelnú scénu vo vianočnej jednohubke a bolo to také suchopádne, že človek by neveril, ako sa dá pokaziť "kultová" séria. Každopádne stále majú dosť fanúšikov a to je asi podstatné. Ja medzi nich určite nepatrím. 30 %

My Little Pony Tales (1992) (seriál)

Tak táto rozprávka je ozaj určená pre veľmi veľmi špecifické publikum - dievčatká vo veku od 3 do 6 rokov. Hádam aj 7-ročné dievča si musí povedať, že toľko infantilnosti nevidelo ani z helikoptéry. Každopádne ale svoj účel to zrejme spĺňalo a aj kvôli tomu ten úspech v onej dobe. 30 %

Můj malý Pony (1986) (seriál)

Voľné seriálové pokračovanie pôvodného filmu. Viem pochopiť, že tento americký večerníčkový seriál určený obzvlášť pre najmenšie publikum je plný farieb, milých postavičiek a dejovej prázdnoty. Ale už samo o sebe natočiť seriál o lietajúcich poníkoch mi príde až príliš detinské a neskutočná nuda. Myslím, že naše večerníčky mali o niečo vyššiu výpovednú hodnotu. 35 %

My Little Pony: The Movie (1986)

Detská infantilná hovadinka, ktorá v podstate vzišla z ničoho a dejovo to je ozaj na úrovni do troch rokov. Každopádne má to veľa farieb, je to pesničkové, milé a na deti to proste musí zabrať. Taký klasický americký večerníček 80-tych rokov. 35 %

Ninjago (2011) (seriál)

10 rokov seriálového Lega je celkom dosť a seriál si získal mnoho mladých divákov, o čom svedči aj to, že tvorcovia s tým idú ďalej na trh. Mne sa to len zdalo ako reklama na Lego a aj napriek tomu, že dejovo sa to postupne zlepšovalo, stále je to zamerané hlavne na detské publikum. Takže dospelák musí byť veľký fanúšik Lego postavičiek, aby sa toto stalo jeho obľúbeným seriálom. Pre mňa je to len taká priemerná ninja namotávka. 50 %

Vábení výšek (2017)

Tento dokument nie je pre každého, ale tí, ktorých zaujíma horolezectvo ako také, pre tých je to povinnosť. Mňa úplne dostali tie nádherné obrazy veľhôr a to odhodlanie ľudí ich zdolať. Muselo to byť niečo neskutočné a týmto ľuďom ozaj patrí úcta za odvahu, ktorú mali. Historické zábery sú tiež poctivo spracované a v podstate Barabáš opäť ukázal, že je majstrom podobne ladených dokumentárnych snímkov. 85 %

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Peaky "Fucking" Blinders!!! Kto si chce pozrieť skutočnú mafiánsku ságu, tak je na správnom mieste. To, že Knight vystaval scenáristicky bezchybné dielo, o tom nemôže byť akákoľvek diskusia. Čo je ale o dosť zaujímavejšie na celej tejto sérii, je spôsob, akým dokázali tvorcovia zachytiť medzivojnovú situáciu v Británii, či už čo sa týka perfektných kulís, prostredia a takej tej "špinavej živelnosti", ale aj zachytením charakterov Shelbyovských postáv. Cillian Murphy skvelá voľba a Tom Hardy je perfektným bonusom celého seriálu. Tretia séria síce trochu znížila kvalitu, ale tie ostatné boli takmer bezchybné. 90 %

Plechový bubínek (1979)

Myslím, že v tomto snímku sa mihla hádam najnesympatickejšia postava všetkých čias. Malý Oskar, ktorého vynikajúco stvárnil Bennent, je doslova prototypom postavy, ktorú už z princípu musíte neznášať. Otázka je, či to bol zámer alebo to ozaj bolo tak zlé. Každopádne ale je tento film výnimočný v tom, že úplne iným pohľadom podal ťažké vojnové obdobie a navyše sa režisér nebál vystavať scény, ktoré boli minimálne kontroverzné. V globále ale je tento snímok ozaj divný a po projekcii je skutočný priestor pre diváka byť minimálne rozhorčený a udivený. 60 %

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Emmerich je späť - alebo teda aspoň jeho vcelku verný klon. Toto je čisto snímok, ktorý pred dekádou mohol byť kasovým trhákom. Dnes ale to je ozaj len katastrofický vývar so strašne hlúpym scenárom a nedomyslenými dejovými pasážami a linkami. Herecky to nebolo zlé, ale podľa mňa pri niektorých scénach sa aj také esá ako Butler, Garcia či Harris museli jednoducho cítiť trápne. Na dnešnú dobu už ozaj nie. 50 %

3:15 zemřeš (2005)

V tej dobe zhruba dekádu dozadu bolo natočených viacero podobne ladených hororových snímkov, ktorým kraľoval Kruh. A práve aj tento snímok sa na Kruh dosť ponáša hlavne kvôli mrazivej atmosfére, skvelému hudobnému doprovodu a niektorým scénam, ktoré "mali gule". Ryan Reynolds vo skvelej forme a Melissa George príjemný doplnok. Tento horor sa podľa môjho názoru podaril a doslova sfúkol svojho predchodcu. Takto nejako si predstavujem remaky. 75 %