My Little Pony: Equestria Girls: Legenda o věčné svobodě (2016)

Everfree malo normálne pekný odkaz o slobode a pritom to bolo natočené vkusne a s množstvom chytľavých pesničiek, ktoré potešili. Takto nejako si predstavujem prerod série My Little Pony a aj keď to bolo hlavne o dievčatkách, ten štýl sa mi celkom páčil. Stále je to samozrejme pre mňa vo vlnách priemeru ako takého, ale v rámci žánru je tento snímok silným nadpriemerom. 60 %

My Little Pony: Equestria Girls – Hry přátelství (2015)

Tieto dievčenské príbehy sú síce milé, plné priateľstva a pohodovej atmosféry, ale akosi tu už divák úplne postráda to, o čom by táto séria mala byť, a to poníkov. A povedzme si pravdu, ani dejovo sme od tohto snímku nemohli čakať veľa. Nie že by som bol nejaký fanúšik celej tejto série, ale keď už, tak by sa mohli tvorcovia zamerať na to, kvôli čomu to získalo popularitu u mladej generácie. 40 %

Saw 4 (2007)

Stále dobrá hororová krvavá zábava. Nemôžem si pomôcť, ale séria Saw je jednoducho klasikou. Čím ďalej, tým je to síce viac zbytočne preexponované a zauzlené, a taktiež aj viac surové, ale jednoducho mňa bavia tieto hry Jigsawa s mačkou a myšou. A odkaz je jednoduchý a geniálny - zmeniť svoj život a vybrať si. Kvalita ale neustále klesá, to je žiaľ najviac badateľné. 65 %

Krotká (2017)

Moderná verzia Dostojevského predlohy zasadená do ruského prostredia, ktoré autor zobrazuje mrazivo realistickým spôsobom, ktorý človeka len utvrdí v tom, že z Ruska ozaj nič dobré okrem vodky asi nemôže prísť. Každopádne ale natočené nudným a príliš pre diváka neatraktívnym spôsobom s maximálne prehnanou minutážou. 40 %

Něžná (1985)

Tento krátkometrážny snímok šiel úplne mimo mňa, či už animáciami, štýlom režírovania alebo samotným prednesom. Jedine obsah mohol zaujať, aj ten bol však daný poviedkovým námetom od Dostojevského. Podľa mňa totálna zbytočnosť. 20 %

Krotkaja (1962)

Najstaršia sfilmovaná verzia románu od Dostojevskeho, ktorá má klasickú "sovietsku" atmosféru a ktorá nemala problém zaujať. Samozrejme je tu vidieť zub času a už to nie je tak úderné ako súčasná kinematografia, ale atmosféra je veľmi funkčná. 60 %

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Ja som sa bavil. Marvel Univerzum končí tretiu fázu ako istý sequel za udalosťami z hitu Endgame a končí ho bravúrne. Klasicky brilantné vizuálne divadlo okorenené vtipnými hláškami s nádychom odľahčenej "teenage" komédie s množstvom odkazov na predošlé MCU filmy. Tom Holland sa mi začína páčiť a SpiderMan sa stáva základom pre začiatok ďalšej "po-starkovskej" fázy tohto univerza, ktoré ani zďaleka nekončí. Potitulkové scény super. 85 %

Nepříjemná pravda (2006)

Nemusíme mať radi Al Goreho ako politika, ale mali by sme ho mať radi ako človeka, ktorý výrazne zasahuje do povedomia ľudí o globálnom otepľovaní, ktoré sa týka každého jedného človeka na tejto Zemi. Tento dokument je síce spracovaný až príliš fakticky a diváka až tak nemá čím zaujať, ale podstatné sú v tomto prípade fakty, ktoré si Al vie obhájiť. Trošku tu chýba absencia určitej konfrontácie názorov, ako riešiť toto alebo hento, ale určite toto patrí k materiálom, ktoré by si každý moderný človek mal pozrieť a na základe toho sa v živote aj riadiť. Well done, Al. 80 %

Lajka (2017)

Asi nie som veľmi stavaný na podobné festivalové koniny, ale tento príbeh mal aspoň nejakého "filipa" a celkom pekne satiricky poukázal na ľudstvo ako také. Aj tie plastelové animácie boli celkom cool, ale bolo to zrežírované strašne chaoticky, nudne a bez akýchkoľvek emócií. Také celé chladné a nezáživné. 40 %

Saw 3 (2006)

Toto vskutku unikátne ukončenie trilógie Saw prinieslo opäť vzrušujúce, krvavé a dynamické divadlo, na aké sme u tejto série zvyknutí. Nerozumiem trošku hodnoteniam, lebo podľa mňa si toto pokračovanie uchovalo podobné kvalitatívne parametre ako dvojka a je tu vidieť producentský rukopis Jamesa Wana. Vzhľadom na to, že sa v tomto snímku objavili prakticky všetky doterajšie postavy, nemôžem byť viac ako spokojný. Samozrejme nelogických vecí bolo kopec, ale who cares .. pri takomto žánri ma to až tak netrápi. 75 %