Co bude dnes k večeři? (2010) (pořad)

To je tak, když pořad o vaření hodnotí lidi, kteří o něm neví ani fň. Kuchař-pohodář, který provází tímto krátkým pořadem je vážně v pohodě a dělá mňamózní věci, které mají nějakou invenci a nekmochtí nějaký řízky s kaší. Jako sorry, ale tohle je pohodová podvečerní podívaná. Edit: Po změně na Kašpárku vař! musím jednu hvězdičku stáhnout. Chudák Kašpárek za to snad ani nemůže, ale ta blonďatá kravka, kterou buď protlačil tatínek nebo skočila do spravných postelí (jinak to nevidím) mě tam teda dost se*e!

Anonym (2011)

Příliš mnoho nedokonalostí sráží tenhle jinak zajímavý snímek. O tom, že za udájnými Shakespearovými díly nestojí onen William Shakespear snad pochybnosti nejsou. Dnešní poznatky jsou natolik přímé a těžko vyvratitelné, že by snad ani zázrakem nemohl být tento muž autorem tak nádherných knih. Nicméně mi malinko vadí pohled, který použil Emmerich. Záhada původu autora je mnohem komplikovanější a to včetně toho, že adeptů je celá řada. Proto si myslím, že se to celé mělo více promyslet a možná z toho udělat spíše komornější snímek, protože se domnívám, že celá pompéznost toho filmu zabíjí právě ty zajímavé myšlenky. Nerad bych ale dával nižší hodnocení, protože po herecké stránce jsem byl spokojen a oceňuji hlavně výběr tématu.

Rango (2011)

Možná jsem od toho moc očekával, ale moc jsem se nebavil. Nejlepší to celé bylo víceméně do té doby, než Rango přišel do městečka. Pak v té zbytečně zmatené změti upadl vtip a říz a nějak se to táhlo. Na jedno podívání dobrý, ale vícekrát už ne. Tohle drží nad vodou snad jen technické zpracování.

Kůže, kterou nosím (2011)

Asi nepatřím mezi cílovou skupinu tohoto snímku a tomu odpovídají i mé pocity z některých jeho aspektů. Nicméně se zde objevilo i několik velmi silných momentů a některé záběry také stály za to (nevěřil bych, že někdo dokáže natočit tak zajímavě, jak někdo dýchá). Zápletka to byla bezesporu originální, ale nějak to nejsem schopen vstřebávat. Vzhledem k obecné spokojenosti ostatních, se omlouvám, že jsem nehodnotil lépe, ale asi je to vážně dáno tím, že na tyhle filmy zrovna nejsem (měl jsem možnost jít do kina buď na Lvího krále a nebo na toto, tak jsem si vybral tohle a nelituji toho).

Vem si mou duši (2010)

Tři hvězdičky jsou docela přísné, nicméně po shrnutí nedostatků nemůžu dát víc. Vrahoun byl docela dobře vyšpekulovaný a nemám k němu větších výhrad (snad jen by mohl mít kreativnější vražedný nástroj a mohl by projevit i více invence při vraždění. Co jsem ovšem nedokázal tak úplně překousnout, bylo přehršle komediální prvků. Jsou filmy, u kterých se to plánuje už od začátku a tak se to hodí (např. Feast). Tady to ale úplně rozráželo atmosféru a tak jsem místy nevěděl, jestli Craven chtěl udělat horor nebo teenagerovskou komedii. A dialogy bylo opravdu strašně dementní a trvám na tom, že je nemohl psát střízlivý člověk. V závěru podotýkám, že 3 hvězdičky nebyly zase tak přísné a víceméně padly jen díky mé slabosti pro vyvražďováky.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Zase tolik mě to neoslovilo. Tyhle hollywoodské válečné "megafilmy" asi nejsou moc pro mě. Jako jednou vidět ano, ale víckrát snad ani ne. A ta stopáž je na mě v tomto případě opravdu moc. Film ve stylu "jdem, jdem - hele jeden z našich padl - jdem, jdem - á odpráskl jsem němčoura - jdem, jdem" je docela slabota a hlubší myšlenky se hledaly těžko. Pokud budu chtít vidět, jak vypadala válka, tak se raději podívám na dokument, než na tohle. Čekal jsem rozhodně daleko víc.

Blanche - královna zbojníků (2002)

Další film, který nemá v top 20 nejhorších filmů co dělat. Copak lidi nepochopili, že je to celé nadnesené a hozené až do absurdna. Ono to bude možná pro některé šok, ale ony opravdu takové věci existují. Já se u toho dobře bavil. Dal bych i víc hvězd, ale je to tak na jedno podívání.

První liga (1989)

Fajn snímek, na který jsem narazil až před pár dny. Byla to legrace, ale nic takového, o čem bych mluvil ještě za rok. Navíc Tom Berenger mi hrubě nesedl, což je docela problém. Bohužel ani Sheen se Snipesem to nevytáhnou nahoru. Žádná kloudná hláška a absence důvodu se k tomu vracet zpět, to jsou hlavní důvody, proč se přes průměr u mě První liga nevyhrabala. Zrovna mě tak napadá, že to je spíš druhá liga...

Muži, co zírají na kozy (2009)

Tohle jsou hodně zvláštní 3 hvězdičky. Ve skutečnosti se mi film líbil a pořádně jsem se u něj zasmál. Průšvih byl ale v tom, že na mě působil značně nekonzistentně a zmateně. Každopádně na jedno odpolední puštění dobrý. Nevím ale, jestli bych se podíval znovu. Já mám satiru moc rád, ale některé momenty byly snad až zbytečně trapné.

Princ a pruďas (2011)

Pro mě velice solidní oddechovka v perverzně-ujeťáckém kabátku. Možná, že bych čekal víc wtf momentů a hlášek s potenciálem zkultovnění, ale opravdu spokojenost. Žádný high level, ale na pobavení po nedělním obědě super věc.