Amores perros - Láska je kurva (2000)

Film o lásce a taky o psech. Místy dost krutý, ale natočený tak, že jsem od něj nemohla odtrhnout oči. Ještě že bylo hned v úvodu upozornění, že během natáčení nebylo ublíženo žádnému zvířeti, protože těch mrtvých psů bylo na můj vkus opravdu dost. Sledujeme tři příběhy, které se jen tak lehce dotýkají a pak se v jednom okamžiku protnou. Iňárritu stal díky tomuto filmu mým oblíbeným režisérem (což následně potvrdil i 21 gramy) a Gael García Bernal mým oblíbeným hercem.

Láska nebeská (2003)

Nádherný film o životě, smrti, nevěře, přátelství a hlavně o lásce v mnoha podobách. Spousta postav, jejichž příběhy se postupně proplétají, a které si prostě musíte zamilovat, to vše rámované předvánoční atmosférou, ve které kraluje božský Billy Nighy v roli cynického vysloužilého rockera. Film, který mohu vidět kdykoliv, a který mi kdykoliv spolehlivě zvedne náladu.

Memento (2000)

Originální nápad vyprávět film „odzadu“, takže musíte být pořád ve střehu a přesouvat si scény, abyste si celý děj dali dohromady. Navíc po prvním shlédnutí se vám to asi stejně nepovede, takže doporučuji pustit si to ještě jednou. Stojí to za to.

Smrtonosná zbraň (1987)

K tomu snad není co dodat, Mela Gibsona můžu ve všech podobách, v sérii Smrtonosných zbraní je obzvlášť pomilováníhodný, v prvním díle pak úplně nejvíc. Škoda, že ti chlapi tak rychle stárnou.,.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tak tohle je kultovní film z nejkultovnějších. Co k němu napsat? Hlášky z něj už vstoupily do historie, stejně jako famózně sjetá Uma Thurman, tančící u Mazaného králíčka. Takže bych pietně vzpomněla snad jenom Johna Travoltu a jeho čtvrtlibrák se sýrem a na závěr slibuju, že opravdu, ale opravdu nezapomenu vzít ty hodinky z toho podělanýho klokana. Miluju tě, Hanny Banny. A Quentine, tebe taky samozřejmě :-)