El habitante incierto (2004)

Jeden chlápek pustí druhého chlápka do domu, aby si mohl zatelefonovat. Nechá ho chvíli o samotě a mezitím druhý chlápek zmizí, přičemž je důvodné podezření, že z domu neodešel. První chlápek prohledá celý dům, nikoho nenajde, přesto se nemůže zbavit dojmu, že v domě není sám. Celkem strašidelný příběh se pak zvrtne v téměř komedii, kdy první chlapík uteče ze svého domu a "nastěhuje" se k manželce druhého chlápka, upoutané na invalidní vozík, a zamiluje se do ní. A teď jak z toho ven, že? Nebudu vás dlouho napínat, patřím do té skupiny diváků, kteří vůbec nepochopili závěrečné "rozuzlení". Čili tímto bych prosila někoho z druhé skupiny, jestli by mi laskavě neosvětlil, jak to vlastně bylo a co měla znamenat ona závěrečná scéna. Jinak to byl celkem hezký film. Zdvořile děkuji předem.

Hranice života (2005)

Parádní bonbonek do mé sbírky mysteriozních filmů... mladík, který se chystá spáchat sebevraždu, a psychiatr, snažící se mu v tom zabránit. Oběma se dějí podivné věci, setkávají se s lidmi, kteří mají být dávno mrtví, vědí, co se stane zítra, uzdravují nevidomé a vše nevyhnutelně směřuje k setkání na mostě, kde chce mladík ukončit svůj život. Snad nebudu příliš spoilerovat, když uvedu, že stejný námět je použitý i ve filmu Jakubův žebřík. Z hereckých výkonů mě nejméně nadchnul Ewan McGregor, příjemným překvapením pak byl mně prakticky neznámý Ryan Gosling.

Hledejte Anthonyho (2005)

Parádní thriller s trochu krkolomnou zápletkou, přesto skládám hluboké koření všem geniálním uživatelům, kteří pointu odhalili v polovině, někteří dokonce po prvních 15 minutách filmu. Já jsem spíš taková naivní trubka, která se nechá scénáristou vést za ručičku až do konce, abych potom s otevřenými ústy kroutila hlavou a říkala si: "Jo tak takhle to bylo..." a pak mi to nedá, takže si to pustím znova, tentokrát už vědoucí, takže si můžu vychutnat všechny ty drobné náznaky zápletky a říkat si: "No jo, vždyť to přece bylo jasný od začátku...". A Sophie Marceau náhodou vypadá na čtyřicet dost dobře, určitě líp, než taková Anželína v pětatřiceti. Jo mimochodem ten Cizinec je prý remake tohohle filmu, takže se na něj budu muset kouknout taky (samozřejmě kvůli Deppovi, Anželínu vidět nemusím).

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Ve srovnání se současnými teenagerskými komediemi určitě nalezne pozorný divák v tomto filmu více odhalených dívčich ňader než je zvykem ukazovat nyní. Mně osobně se ovšem víc než Jennifer Jason Leigh líbil Sean Penn v roli třídního zhulence. Přestože jsem věděla, že ve filmu hraje Nicolas Cage (ještě pod příjmením Coppola), jeho rolička byla zřejmě natolik štěkózní, že jsem ji nezaznamenala. A podruhé na to kvůli tomu asi koukat nebudu, i když jinak jsem se bavila celkem dobře. Škoda, že jsem film neviděla v době jeho vzniku, asi bych ty problémy mladistvých prožívala víc.

Správci osudu (2011)

Hezká pohádka o tom, že všechno, co se nám v životě stane, je předem naplánované a na dodržování harmonogramu dohlížejí nenápadní páni v kloboucích, kteří se umějí přemisťovat podobně jako Harry Potter. A taky o tom, co se stane, když si někdo usmyslí, že se nenechá řídit tak, jak mu to "hlavní vedoucí" naplánoval, ale chce si to dělat po svém.

Antikrist (2009)

Jeden z mála filmů, který nehodnotím. Přiznávám dobrovolně, že jsem nepochopila, co tím autor chtěl říci, a to přitom jiná režisérova díla mám celkem v oblibě. Tohle na mě ale bylo moc. Tak sorry, Larsi, snad příště...

Konkurs (1999)

Tak to jsem si zase naběhla... a to si můžu pořád říkat, že na ty japonský horory nebudu koukat... tohle jsem ale opravdu nečekala. První půlka celkem normální film, který se však v závěru zvrhne v brutální nechuťárnu... a to jsem si myslela, že po Antikristovi už mě nic nepřekvapí. Slabším povahám rozhodně nedoporučuji.

Nedůvěra (2009) (TV film)

Taková normální detektivka s předvídatelným koncem o manželce, která si najme soukromé očko, aby odhalila pdajnou nevěru svého manžela. Nic mysteriozního jsem tam sice neshledala, ale už jsem viděla větší blbiny, navíc šlo o kanadský televizní film, kterých člověk normálně moc nevidí, takže přimhouřím oko a zaokrouhlím na tři hvězdy.

Cellular (2004)

Příjemný thriller na ukrácení nudného večera. Stárnoucí Kim Basinger v roli unesené ženy, jejíž jedinou záchranou je mladík, kterému se jakousi podivuhodnou telkomunikační záhadou dovolala z rozmláceného telefonu poté, co zázračným způsobem spojila dva drátky. Pokud nebudete přemýšlet nad takovými detaily, čeká vás 90 minut celkem svižné podívané. Mě spíš než mladíček Chris Evans zaujal "zlý muž" Jason Statham a pobavil mě William H. Macy a jeho proměna z otráveného policisty na odchodu, kterého žena natírá pleťovými maskami, na téměř akčního hrdinu, který to v závěru všem natře.

Šunka, šunka (1992)

Příběh jak vystřižený z červené knihovny - chudá dívka čeká dítě se synkem bohatých rodičů, jeho matka si najme živočišného krasavce, aby dívku svedl, přičemž se nechá svést sama, zatímco její synek se nechává obšťastňovat dívičnou matkou... a to zdaleka není konec vztahových propletenců tohoto filmu. Z pohledu dnešních událostí je zajímavé hlavně setkání mladičké Penelope Cruz s budoucím manželem a otcem jejího dítěte Javierem Bardemem, kdy muži zajisté ocení pohled na její nevinnou tvářičku i několikrát odhalené poprsí, zatímco ženy pak potěší vypracované tělo Javiera Bardema, a to zejména v noční toreadorské scéně.