New Police Story (2004)

Na filmy Jackieho Chana se nedíváme kvůli hereckým výkonům, nebo promyšlenému příběhu, hlavní devizou bívají šílené kaskadérské kousky, efektní souboje a všeobecná nadsázka. Kamenem úrazu tohoto filmu je, že se pokusil toto schéma narušit a hraje na trochu vážnější notu. Pár bitek se dočkáme, ale kromě té v LEGO pavilonu nejsou příliš povedené, eskapáda s autobusem je sice slušná skoro bych ale řekl, že se do filmu ani moc nehodí a humor se vytratil téměř úplně. To co zbývá je nesmyslný scénář a směšné herecké výkony, které u jiných Chanových filmů rád přehlédnu, ale v případě seriozního filmu, kterým se New Police Story snaží být to udělat nemohu. Slabé 2*.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Sugestivní exploitation, ale příliš vykonstruovaný a prvoplánově útočící na city diváků. Doby, kdy jsem ho považoval za skvělý jsou už asi nenávratně pryč.

Bokusacu tenši Dokuro-čan - Season 1 (2005) (série)

Neuvěřitelně zábavné anime, které si svou ulítlostí v ničem nezadá s FLCL a množstvím prolité krve překonává většinu splatter hororů.

Last Order: Final Fantasy VII (2005)

Krátký film popisující jedny z klíčových událostí hry Final Fantasy VII. Trochu zarážející je, že se děj v několika momentech rozchází s tím, jak to bylo ve hře.

Saw 2 (2005)

Nebýt posledních 10 minut, tak by to bylo sotva na 2*; do té doby je děj dosti slabý, předvídatelný, větsina postav je nevýrazná, nesympatická a některé umřou příliš rychle a snadno - prostě vlezou do první pasti, kterou najdou a hra pro ně končí. Překvapivý závěr to naštěstí docela zachraňuje - musím říct, že tohle jsem opravdu nečekal a hodně mi vylepšil celkový dojem z filmu, nicméně více, jak 3* dát v žádném případě nemohu.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Audiovizuální nářez určený výhradně fanouškům hry, vlastně něco jako opožděné outro k Final Fantasy VII. Příběh je velice prostý (nikoliv však hloupý) a slouží jen jako spouštěč pro strhující a vynalézavé akční scény, které i při několikátém sledování dokáží stále vyrážet dech, a na kterých je pozoruhodné, že si i přes často zběsilý střih zachovávají přehlednost.