Jackie Brown (1997)

Vôbec to nebolo zlé. Zaujímavé postavy aj dej. Ale je to len taká jednorazovka. Až na jednu nečakanú scénu pri hľadaní auta a výstredný charakter hraný Samuel L. Jacksonom som si nenašiel nič k čomu by som sa chcel vracať.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Filmu ubudlo všetko, čo robilo prvý diel unikátnym. Jednoduchá zápletka, Reacher stratil svoj zmysel pre plánovanie dopredu, celé vyšetrovanie bolo iba behanie po meste podľa toho čo im náhoda priniesla, bitky boli menej realistické a celkový taký pocit dominancie postavy Jack Reachera dosť vybledla. Bavil som sa, stále to bol solídny akčný film, Cobie Smulders bola tiež super ale jednotka je niekde úplne inde.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Skoro všetko v tomto filme bolo priemerné až na postavu Jacka Reachera, ktorá si aj vyslúžila o jednu hviezdu viac v mojom hodnotení. Všetko jeho konanie čo som nechápal, že prečo robí sa časom vždy vysvetlilo. Všetko mal premyslené a rozmýšľal veľmi dopredu deja filmu, čiže veľa jeho akcií sa mohla zdať celkom prvoplánových. Ale nakoniec to pekne zapadlo. Strašne sa mi páčili pästné súboje vo filme. Boli dosť realistické podľa mojej mienky. Žiadne, že dostane desať krát do hlavy a spokojne sa bije ďalej. A ako Tom Hardy spomenul tiež rozmýšľam prečo odhalili identitu strelca hneď na začiatku filmu. Podľa mňa by to dodalo viac takého what the f*ck is going on efektu, keby počkali tak do polovice. edit: Videné už tretí krát. Stále sa mi to páči viacej a viacej. Jack Reacher je proste neskutočná postava a Tom Cruise je neskutočný herec. Zaslúžené štyri hviezdy. edit (1.1.2017): Zvyšujem hodnotenie na päť hviezd. Tento film je jednoducho unikátny v hlavnej postave a realistickom prevedení.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Slušná kvalita. Taká ľahká bondovka. Napätia bolo dosť. Konšpirácia sa mi páčila tiež. ***SPOILER***Škoda, že film neprekvapil nejakým nečakaným koncom. Lebo celkom to potom stráca keď mi je viac menej jasné, že tá bomba nevybuchne.***END SPOILER*** Romantiku trochu pricukrovali ale dalo sa. Silné tri hviezdy. A Keira Knightley je stále prekrásna.

Já, Frankenstein (2014)

Taký druhý Van Helsing v dvadsiatom prvom storočí. Ja som sa bavil. Malo to dobré bitky, hrdina sa tiež vydaril. Aj všetky veci okolo toho boli fajn ako Frankensteinov denník, moderný prístup k animácií tela, stúpanie do neba.

Jagate kimi ni naru (2018) (seriál)

Dosť sa mi to páčilo. Moje prvé „čisté“ yuri/shoujo-ai. Dej sleduje najmä vzťah dvoch hlavných postáv Yuu a Touko. Nie je tam ale dôraz na romantiku. Tento vzťah slúži skôr ako katalyzátor pre obe postavy na nájdenie ich pravého ja a ich cesty spoločenským životom. Áno, sú tam romantické scény, ale mentálne nasadenie Yuu sa väčšinou postará o to aby romantika išla stranou a sústredenie sa presunulo na životné otázky a dilemy. Vedľajšie postavy so svojimi problémami podobného druhu veľmi dobre obohacovali celé dianie. Ukončenie sa mi páčilo, nemám voči tomu výhrady, ale nech už je tu ďalšia séria. Tento rok v novembri končí manga, tak sa snáď dočkáme pokračovania už budúci rok. edit (28.1.2020): Neviem či to je alebo bolo mojím životným obdobím alebo druhým pozretím, ale páčilo sa mi to ešte viac ako na prvý krát. Príjemné pohodové prostredie, hĺbka postáv a interné monológy s prevládajúcim chaosom a neistotou. Neskutočne krásny vizuál, ale taktiež práca s vizuálnymi prvkami a kamerou na zintenzívnenie aktuálnych emócií a atmosféry. Naozaj skvelé. Musím zvýšiť hodnotenie na plný počet.

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. (2013) (seriál)

Videná prvá séria. Hlavná postava neustále produkujúca nihilisticko-cynické hlášky, má nulový záujem začleniť sa do spoločnosti a často prichádza do intelektuálnych potýčok so svojou sociopatickou klubovou kolegyňou, ktorá nevynechá žiadnu príležitosť, veľmi kvalitnou rétorikou, vyjadriť svoju oprávnenú nadradenosť nad ostatnými. Za mňa určite áno. Epizódy sledujú nesúvisiace udalosti zo školského prostredia, nerieši sa žiadny hlavný príbeh. Jediné nadväznosti medzi epizódami je vývoj postáv a ich vzťahov. Väčšina postáv je dosť zaujímavá a niečím špecifická, takže sa určite nenudím pri ich interakciách. Učiteľka Shizuka Hiratsuka si ma dosť získala. Humor bol skvelý a takisto som sa vždy neskutočne smial keď sa každý chalan pri pohľade na dievčenského Saiku zamiloval. Dosť mi tieto konkrétne scény pripomenuli Ouran High School. Aj keď v seriály nie sú skoro žiadne emócie, ktoré by mi dovolili viac všetko precítiť, postavy mi tak neskutočne sadli, že nemôžem nehodnotiť piatimi hviezdami. Fakt super. Yukino Yukinoshita je môj nový životný idol.

Jahari ore no seišun rabukome wa mačigatteiru. - Kan (2020) (série)

Ach, mno, neviem. Ak by som mal byť veľmi drsný v hodnotení, tak by som túto sériu opísal ako: posledný diel druhej série natiahnutý na dvanásť častí s nasledujúcimi mínusmi, bez vývoja vo veľa aspektoch, bez extra zaujímavých udalostí, s ešte menej humorom, a s nie veľkým diváckym uspokojením. Naozaj mi to prišlo, že postavy stoja na mieste a vzťahové problémi sa len cyklia, bez napredovania. Čo sa týka rozuzlenia celého sociálneho sporu medzi troma hlavnými charaktermi, tam mám tiež veľa zmiešaných pocitov. Nebol som úplne spokojný s tým ako to dopadlo, nemyslím si, že bolo divákovy dostatočne predostrené prečo bolo toto pre postavy to najlepšie a prečo to tak chcú. Necítil by som sa takto, keby mi bolo ukázané, že takýto výsledok je tá jediná ideálna cesta. Ešte chcem zvýrazniť chýbajúcu záverečnú konfrontáciu medzi Hachimanom, Yui, a Yukino. Keď sa nad tým teraz zamýšľam, toto bolo možno to, čo mi vadilo najviac, že veci aj tak nakoniec neprebrali oni traja spolu, do podrobna, v súkromý. Neviem, cítim sa celkovo frustrovaný z celej série, že po prvých dvoch päť hviezdičkových a, pre mňa, dvoch rokoch čakania, som dostal iba toto. Na druhej strane, napriek všetkému, čo som povedal, chcem sa na to pozerať z pozitívneho pohľadu. Užil som si to, nenudil som sa, dostal som viac dielov obľúbeného seriálu. Bola to taká veľmi pomalá oddychová všedná záverečná jazda s postavami, ktoré mi prirástli k srdcu. Takže na jednej strane mi to je veľmi ľúto, lebo sa necítim naplnený a nemyslím si, že seriál využil svoju záverečnú sériu správne. Na druhej strane som rád, že som mohol znovu navštíviť moje obľúbené anime univerzum. Hodnotím, možno zaujatými štyrmi hviezdami.