Evangelion šin gekidžóban: Q (2012)

Určite najslabší diel zo všetkých troch. Problém bol v tom, že film nepracoval s tým, čo bolo nové ale dej ostal zameraný na klasického Shinjiho, ktorý sa celý film ľutoval. Tvorcovia mali k dispozícií štrnásť rokov vývoja postáv na ktorých mohli vybudovať dej, ale oni nám radšej ukazujú celý čas tú jedinú postavu ktorá sa nezmenila – vlastne dve keď počítam aj Rei. Rozhovory s Kaworu ma moc nebavili. A celkovo to bolo o ničom – nič sa nevyriešilo, nič sme sa nedozvedeli o postavách. Začiatok bol jednoznačne najlepší a potom to išlo dolu vodou.

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Skvelé. Zostrihaných prvých pár epizód zo seriálu plus nové scény, obalené v novom vizuále. Konečne to dávalo väčší zmysel. Neboli sme nechaní v úplnej tme, ale boli nám ukázané kľúčové útržky z veľkého diania v pozadí, už hneď na začiatku. Bolo to svižné, akčné, zrozumiteľné a ani vynechanie veľa stopáže zo seriálu nezobralo na vývoji postáv. Naozaj skvelá práca. Videl som ale samozrejme najskôr seriál, čiže neviem, či je moja recenzia objektívna a či bez predošlých znalostí seriálu by bol vývoj postáv a ich psychológia dostatočná.

Eve no jikan gekijōban (2010)

Filozofia v tomto filme a riešenie morálnych dilem boli skvelé. Krásne bolo ukázané, ako aj napriek všetkej racionalite, je ťažké prijať niektoré myšlienky. Boli tam aj nejaké emócie. Veľmi sa mi to páčilo. Dávam zatiaľ štyri hviezdy, ale je možné, že po ďalšom pozretí zvýšim. edit (23.11.2019) Zvyšujem na päť hviezd. Naozaj prepracovaná zápletka, trvalo mi až viac pozretí kým som dokázal všetko spojiť. Vlastne všetko bolo veľmi prepracované či vývoj charakterov, či emócie. Humor bol tiež veľmi dobrý. Je to originálne a unikátne.

Ex Machina (2014)

Topka! Strašne moc uznávam všetkých ktorým sa podarí vytvoriť takéto majstrovské dielo. Minimum postáv, kulís a celé je to postavené na dialógoch, napätí a atmosfére. Vynikajúci scenár a hudba. Veľmi inteligentný film. Vizuálne zaujímavý. Super obsadenie aj výkony. Ešte raz, wow! Ak by som mal niečo zmeniť, tak jedine to, že by som film ukončil o necelé štyri minúty skôr. ***SPOILER*** Keď Ava nastúpila do výťahu a zatvorili sa za ňou dvere. Tá hudba dávala strašne veľa. A nakoniec scéna ukázala Avin pravý charakter. To čo prišlo potom bol už iba taký zbytočný šum. ***END SPOILER*** Ale to je len veľmi malý detail.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ďalší epicko historický film do zbierky. Najviac ma vždy na týchto dielach ohúri vizuálna mohutnosť ktorú do toho vkladajú. Grafika negrafika, veľmi sa mi páčili kulisy aj rekvizity. Solídny príbeh. Trochu som sa bál, že desať rán egyptských alebo vyobrazenie a interakcia Boha bude rušiť historickú atmosféru ale vyšlo to veľmi dobre. Kvalitný herci. Kvalitné spracovanie. Vôbec som veľa od tohto filmu nečakal ale nakoniec som dosť spokojný.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Ďalší akčný náklad. Po pokojnej, nelogickej a prekecanej dvojke sa táto séria znovu vrátila na správnu koľaj neutíchajúcej akcie. Veľmi ma potešili nové, staré tváre čo sa pridali do klubu tejto série. Celkovo som nadmieru spokojný. Film sa určite vyrovnal jednotke.

Fantastická čtyřka (2015)

Niečo tomu chýbalo. Aha, už viem, nejaká sofistikovaná zápletka a tridsať minút stopáže navyše. Celý film je o tom ako sa stali tým čím sú. Čo bolo spravené celkom fajn. Ale potom reálna zápletka filmu trvala pätnásť minút. Ani by som to nenazýval zápletkou, lebo myslím, že to bolo veľmi jasné všetko, keďže ich tlačil čas. Vcelku zaujímavé ale nulové napätie, minimálna akcia. Fakt odfláknutá polovica scenára. Herci sa mi páčili.

Fantastická čtyřka (2005)

Veľa hlúpeho humoru, málo príbehu. Celkovo to bolo odfláknuté a lacné. Počiatky Chrisa Evansa. Prvý film kde som sa stretol s Jessicou Albou, ktorá sa hneď dostala do mojich platonických topiek.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Nostalgický návrat do čarodejníckeho sveta plného magických živočíchov, pekného vizuálu a skvelých hercov. Viac som tam ale nenašiel. Nejaká hlbšia zápletka mimo naháňania sa po príšerách bola riešená iba veľmi okrajovo. Výsledok toho je, že film cezo mňa len tak pretiekol a nezanechal vo mne žiadnu stopu ku ktorej by som sa v najbližšom období spomienkami vracal. V jednoduchosti: pekné ale plytké. Určite by som sa chcel znovu vrátiť do potterovského univerza ale nabudúce prosím s kvalitným príbehom a veľa vizuálne vyčačkanými magickými súbojmi. Hodnotím silnými troma hviezdami. Ak sa niekedy k filmu vrátim, tak možno zvýšim na slabé štyri.