Až vyjde měsíc (2012)

Neskutočne som sa bavil. Hlavné postavy boli úplne skvelé — sebavedomé, priamočiare a zamilované so shakespearovskou tragédiou. Chalani zo skautského oddielu s Nortonom na čele bola príjemná spomienka na moje dávne detské časy, keď sme sa tiež hrali v lesoch s nožmi a sekerami a nie vždy to dopadlo dobre.

Evangelion šin gekidžóban: Q (2012)

Určite najslabší diel zo všetkých troch. Problém bol v tom, že film nepracoval s tým, čo bolo nové ale dej ostal zameraný na klasického Shinjiho, ktorý sa celý film ľutoval. Tvorcovia mali k dispozícií štrnásť rokov vývoja postáv na ktorých mohli vybudovať dej, ale oni nám radšej ukazujú celý čas tú jedinú postavu ktorá sa nezmenila – vlastne dve keď počítam aj Rei. Rozhovory s Kaworu ma moc nebavili. A celkovo to bolo o ničom – nič sa nevyriešilo, nič sme sa nedozvedeli o postavách. Začiatok bol jednoznačne najlepší a potom to išlo dolu vodou.

Halo 4 - film (2012) (seriál)

Videné v celku ako film. Peckové prevedenie. “Iba” desať miliónov dolárov za takýto skvost. Kamera, kulisy, herci, hudba, všetko super. S hudbou sa naozaj trafili do atmosféry filmu. Krásne vygradovaný dej od predstavovania postáv až po namakanú akciu. Pri prvom pozretí som bol úplný nováčik do sveta Halo, takže mi film prišiel stále parádny ale nechápal som súvislosti. Pri ďalšom pozretí, už zasvätený do tohto univerza sa mi zážitok z filmu maximalizoval. Keď prišiel na scénu Master Chief, tak som skuvíňal od šťastia. Je to strašný pán! Teraz trochu mimo. Z celého Halo príbehu ma najviac a možno ako jediné zaujalo, postavy Chief a Cortana. Pre mňa je to celé o nich dvoch, ich vzťahu a ich psychike. edit: Pozreté už asi päť krát a stále to nič nestratilo. Fakt pecka. edit2 (11.1.2019): Stále skvelý film. Videné snáď už desať krát.

Hjóka (2012) (seriál)

Veľmi oddychové anime z prostredia strednej školy. Hlavný protagonista objaví, že má talent pre dedukciu a v duchu riešenia vyskytujúcich sa medzi sebou nesúvisiacich incidentov sa nesie celý seriál. Okrem prvej, podľa mňa najlepšej, záhady o histórii Klasického Klubu, sú to skôr náhodné príhody ako nejaké závažné zločiny. Veľmi dobre sa pracovalo s vývojom postáv aj celkovo s jednotlivými príbehmi. Naozaj ale netreba čakať nejaké intenzívne strhujúce prípady. Polovicu anime, sú zobrazené obyčajné ničím-špeciálne-zaujímavé udalosti na ktoré sa však veľmi dobre pozerá. Dosť som si to užil.

Iron Sky (2012)

Nečakal som od filmu nič. Na prekvapenie sa mi dostalo pár desiatok minút kvalitného humoru. Len škoda že ho nebolo viac. Celý film bol tak strelený, že nemohol nudiť.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Skoro všetko v tomto filme bolo priemerné až na postavu Jacka Reachera, ktorá si aj vyslúžila o jednu hviezdu viac v mojom hodnotení. Všetko jeho konanie čo som nechápal, že prečo robí sa časom vždy vysvetlilo. Všetko mal premyslené a rozmýšľal veľmi dopredu deja filmu, čiže veľa jeho akcií sa mohla zdať celkom prvoplánových. Ale nakoniec to pekne zapadlo. Strašne sa mi páčili pästné súboje vo filme. Boli dosť realistické podľa mojej mienky. Žiadne, že dostane desať krát do hlavy a spokojne sa bije ďalej. A ako Tom Hardy spomenul tiež rozmýšľam prečo odhalili identitu strelca hneď na začiatku filmu. Podľa mňa by to dodalo viac takého what the f*ck is going on efektu, keby počkali tak do polovice. edit: Videné už tretí krát. Stále sa mi to páči viacej a viacej. Jack Reacher je proste neskutočná postava a Tom Cruise je neskutočný herec. Zaslúžené štyri hviezdy. edit (1.1.2017): Zvyšujem hodnotenie na päť hviezd. Tento film je jednoducho unikátny v hlavnej postave a realistickom prevedení.

Jedna mezi oči (2012)

Áno, áno a ešte raz áno. Toto je ono. Takto to má byť. Akčné, svižné, vtipné, dejovo nadupané. Žiadne sentimentálne rečičky vedľajších postáv, žiadne zbytočné, nudné, zdĺhavé scény kde sa nič nedeje. Stallone bol úžasný, ostatné obsadenie tiež dobré. Spolu s Djangom a Reacherom zatiaľ najlepšie filmy tohto roku čo som videl. edit (15.1.2018): Moje prehnané nadšenie z prvého pozretia opadlo. Stále je to solídny film ale nie až taký úžasný ako som opisoval. Ale Sylvesterova postava chodí a zabíja koho vidí, to je na nezaplatenie.

Jump street 21 (2012)

Hillovi a Tatumovi to spolu super klapalo. Dosť sa mi páčil humor s vývojom stredoškolskej spoločnosti, že čo teraz fičí a je kool a čo nie. Smiech určite nechýbal. Depp ma naozaj prekvapil a mal som z toho strašnú srandu, že čo tam robí. Nevedel som o jeho účinkovaní v starom seriály. Nie je to síce na štyri hviezdy ale silné tri.

Kokoro Connect (2012) (seriál)

Dosť sa mi to páčilo. Bolo to trochu iné v tom, že postavy sa správali viac neviazane ako v bežnom anime štandarde. Nemali problém s vyjadrovaním svojich pocitov a náklonností, s rozprávaním na sexuálne témy, s menej slušným vyjadrovaním medzi sebou. O tom bol v podstate aj celý seriál, o ešte väčšom otvorení sa druhým v skupine, o dokonalom spoznaní seba samých ako aj ostatných, vďaka alebo kvôli, pre mňa extrémne zaujímavým, paranormálnym fenoménom v ktorých sa ocitli. Aj tento aspekt bol sprostredkovaný skvele cez mysterióznu postavu Fuusenkazura. Ešte raz musím vyjadriť plusové body za to, že postavy sa správali viac realisticky ako je v anime zvykom. Malé mínus sú možno posledné štyri OVA epizódy, ktoré mali slabšiu dynamiku, moc roztiahnutú dejovú linku, a chudobnejšie na humor, ale napriek tomu som si ich užil.

Ladíme! (2012)

Svieže, energické, super hudba a celkom dobrý humor. Celkovo mám veľmi rád filmy z prostredia strednej a vysokej školy. Videné dva krát.