Oko dravce (2008)

Super to bolo – našlapané tempo, dobrá akcia, solídna zápletka. Bavila ma tematika filmu. Dosť sa mi páčila komplexnosť celej misie, presne na sekundu vypočítané situácie a množstvo zakomponovaných ľudí. Kvalitne zvládnutý koniec. Veľmi dobrý hlas od Julianne Moore. Monaghan a LaBeouf bola sympatická dvojka.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Bolo to fajn, ale v tomto prípade by som bol radšej keby boli magické a mystické prvky znížené na minimum a dej sa viac sústreďoval na bežný idylický život v prímorskom mestečku. Dosť sa mi páčilo Lisine šoférovanie, za to dávam plus.

Poslední týden (2008)

Fakt som nečakal, že to bude komédia. Bol som pripravený na ďalší depresívny film pri ktorom sa budem tuho zamýšľať a plakať, ale miesto toho som sa tuho zamýšľal a smial. Veľmi dobré zobrazenie ako sa drasticky môže zmeniť človeku prístup k životu, keď zistí, že sa nedožije staroby. Veľmi som si užíval humor, roadtrip aj životné zamýšľačky. Inak, tie atrakcie pri ktorých sa hlavný hrdina fotil sú raj dekadencie.

Quantum of Solace (2008)

Začiatok skvelý ale slabšia zápletka spôsobila, že ku koncu film stratil tempo a už sa iba tak prázdne viezol. Gemma aj Olga super. Záporák bol taký obyčajný. Stále to je nadštandard ale nemalo to na Casino Royale. Dávam slabšie štyri hviezdy.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

John Rambo po dvadsiatich rokoch, väčší a drsnejší ako kedykoľvek predtým. Veľmi krutý a grafický film. Pekný rozbeh s typickou Rambovou pochmúrnou náladou a flashbackmi do minulosti. ***SPOILER***Stupňovaná akcia najskôr prestrelkou s pirátmi. Potom vyslobodzovaním zajatcov. A veľké grand finále pri ktorom vrela krv v žilách. Pri výbuchu tej bomby som zamrzol v úžase. Epický koniec kde Rambo vylezie spoza stromu s nožom zarazenom do nepriateľovho brucha a výmena pohľadov medzi ním a blonďavou kresťankou.***END SPOILER*** edit: Ďalšie vzhliadnutie a verdikt je stále rovnaký. Strašná pecka. A každým pozretím vidím viac hĺbku tohto filmu, ktorá krásne vyvrcholí v očiach hlavných postáv v scéne po boji. edit 2: Stále strašná pecka. Kto nevidel, ten nežil. Jeden z najlepších filmov svojho druhu. edit3 (21.9.2019): Stále sa k tomuto filmu vraciam, je fakt unikátny.

Sex Drive (2008)

U mňa bol Sex Drive vždy medzi najlepšími zo “sprostých“ teen komédií. Má dobrý balans hlúpeho aj kvalitného humoru, romantiky, sexuálnosti a serióznosti. Všeobecne mám slabosť na roadtripovú tematiku a aj vzťahový problém dvoch hlavných postáv ma zaujal.

Speed Racer (2008)

Tento film je jeden svojho druhu. Celkovo som sa bavil. Trochu pomalší rozbeh. Vizuál bol – ťažko sa to opisuje – niekde inde. Hirsch bol super a ó môj bože Christina Ricci je úžasná. Plus za kreditovú pesničku, ktorá svojim štýlom presne vystihuje film.

Toradora! (2008) (seriál)

V prvom rade, humor v seriály je skvelý. Snáď každú epizódu som sa nahlas smial. Ľahko som si obľúbil svojské sympatické postavy. Romantika fungovala dobre tiež. Na úrovni mi prišli aj vzťahové problémy, ktoré neboli predramatizované, aj keď občas len tak tak, a boli za nimi vcelku rozumné dôvody. Moja výhrada sú jedine posledné epizódy, ktoré boli pomalšie, s málo humorom, a pre mňa osobne, menej zábavné a zaujímavé ako tie predošlé. Bolo aj divné, že v poslednej epizóde chýba jedna z postáv. Narušilo mi to celkovú harmóniu ich skupiny a nemal som až taký hrejivý pocit na duši na konci seriálu aký by som chcel. Jedny z najobľúbenejších scén sú jednoznačne prvé stretnutie Ryuuji a Taiga na chodbe školy, a neskutočne intenzívna sekvencia bitky a priamo na to naviazané doznania v 16tej epizóde.

Tropická bouře (2008)

Dosť strelené. Herci sa museli poriadne baviť pri natáčaní. Od nezmyselných konverzácií cez Downeyho getto angličtinu na ktorú som si musel zapnúť titulky po Cruisove tancovanie a posielanie ľudí do &!%*#.

VALL-I (2008)

Strašne pomaly sa to rozbiehalo. Začiatok ma vôbec nebavil – viac pre deti ako pre dospelých. Ku koncu to bolo dosť dobré – robot love a vtipní paľudia ktorí objavujú elementárne veci života. Sranda ako vedeli dva pári očí a dve slová “WALL-E” a “EVE” vyvolať emócie. Keď spriemerujem ten začiatok a koniec tak mi vyjdú tri hviezdy.