Megatovárny (2006) (seriál)

Vypadá to na velice zajímavý seriál, kde člověk může vidět jak probíhají výrobní a technologické procesy ve firmách, kde se běžně nedostane. Viděl jsem sice jen 4 díly o Ferrari FF + 599 GTO a Lamborghini Murciélago + Aventador ale díky těmto se jistě budu pídit po dalších.

Michael Schumacher - Rudý baron (2011) (TV film)

Michael Schumacher je můj oblíbený sportovec a závodník, kterému jsem celou jeho kariéru ve Ferrari a poté i v Mercedesu (ač nejsem fanoušek této stáje) fandil. Bohužel tento dokument je zcela obyčejný, slabě zpracovaný a končí poslední sezónou Schumachera u Ferrari (třeba že vyšel až v roce 2011). Hlavním jeho mínusem je absence záběrů ze závodů. Neuvidíte jeho vážnou nehodu z roku 1999, slavné kontroverzní bouračky s Hillem či Villeneuvem ani žádná slavná vítězství. Záběry z mimo sportovního pole taktéž chybí. Všechny tyto jeho důležité kariérní momenty a střípky z osobního života jsou pouze odříkány, většinově, na pozadí nic neříkajících záběrů z testovacích jízd. Nejzajímavější jsou tak bohužel asi pouze záznamy z tiskových konferencí. Schumacher si zcela jistě zaslouží mnohem lepší a propracovanější dokument, mapující celou jeho kariéru. Divím se, že ještě žádný takový zřejmě nevznikl. A když nic lepšího než tento není, tak dávám 3*.

Vlastníci (2019)

Ještě, že nebydlím v družstevním bytě! :-) Skvělý dialogový film naplno zobrazující typicky české negativní vlastnosti lidí.

Anděl Páně 2 (2016)

Až teď v roce 2020 se ke mně dostaly oba díly této (prý nejlepší novodobé) pohádky a musím opravdu ocenit kvalitu. Shlédl jsem obě během jednoho dne a zdá se mi, že dvojka je prostě lepší a to proto, že mi přijde daleko vtipnější s lepšíma hláškama. Bolek Polívka jako tvrdý kapitalistický majitel krejčovské dílny neměl chybu. Klára Issová jako Panna Maria nádherná.

Havel (2020)

Životopisný film o Václavu Havlovi, jedné z největších postav moderních českých dějin, zobrazující ho hlavně jako člověka nikoli politika, film se drží hlavně osobní soukromé roviny. Vím, že komunismus nebyl sranda ale vážná věc (spousta jeho obětí by mohlo vyprávět), ale tady to sledování Havla v bytě a na jeho chalupě mi přišlo tak komické a směšné, že mi to vykouzlilo úsměv na tváři a prostě ti komunisté a STB sami ze sebe, před veřejností, dělali šašky. Vlastně oni ze sebe nedělali šašky, oni jimi skutečně byli. Na jednu (vážnou) stranu násilný, vraždící, chudobný, zpátečnický a smutný systém, z druhé strany směšný komický režim.

Tekutý písek (2019) (seriál)

Minisérie si celou dobu udržovala napětí jak to dopadne a pro mě překvapivě. Ale ze severních zemí jsme zvyklí na mírnější rozsudky a pohodlná vězení, viz masový vrah Breivik nebo luxusní věznice Bastoy. Hlavní hrdinka mi ale pila krev, chovala se jako totální kráva. Jak už tu psali někteří uživatelé přede mnou - láska je slepá ale že by až tak moc?

Pelé: Zrození legendy (2016)

Pelé, Maradona, Messi, Ronaldo. Tak film o prvním, ze čtyřech nejlepších fotbalistů historie, mám za sebou. I když místy, co se fotbalu ve filmu týče, to byla hodně přikrášlená a od skutečnosti pozměněná záležitost, jsem poměrně spokojený. K těm výtkám, které jsou již tady v komentářích hojně vylíčeny, bych třeba přidal i osobu objevitele Pelého, Waldemara de Brita, kterého zde hraje asi sedmdesátiletý děda. Ve skutečnosti se jednalo o, v té době, asi čtyřicetiletého vyhledavače talentů, který celkem nedávno ukončil profesionální kariéru fotbalisty. Potěšilo krátké cameo skutečného Edsona Arantese do Nascimenta alias Pelého. A teď hurá na Diega.

Černé zlato (2018) (TV film)

Výborný dokument o hornické činnosti v ostravsko-karvinském revíru, pojednávající zejména o době poválečné a padesátých a šedesátých létech, doby tvrdého komunismu, kdy život horníka a jeho bezpečnost neměly pro bolševiky žádnou cenu. Důležité byly jen normy a těžební rekordy. Dokument přibližuje jak pracovní, tak osobní soukromé životy horníků, jejich životní styl, tragická neštěstí na šachtách a vykonstruované politické procesy v souvislosti se "záškodníky" v dolech. Do dokumentu jsem sice šel s tím, že bude pojednávat všeobecně o celé historii těžby v OKR, nicméně raná historie 18. a 19. století, potažmo předválečná, stejně jako historie novodobější, je zde pouze v rychlosti a okrajově. Možná by si zasloužil více dílů. Dokument je opravdu zaměřen pouze na určité komunistické období ale i přes to mě velice vtáhl a pro mě, jako pro člověka pracujícího u společnosti, která funguje jako dopravce uhlí z dolů OKD byl přínosem a dozvěděl jsem se mnoho nového.

Batman vs. Hush (2019)

Batmanovské animáky, kde se objeví řada jeho známých záporáků, mě vždycky bavily. Objeví se i Superman s Lois Lane.

Batman: Gotham by Gaslight (2018)

Velice zajímavé přenesení Batmana do doby viktoriánského Londýna, se správně batmanovskou temnou atmosférou a bojem proti Jacku Rozparovači. Nečekejte tedy, vzhledem k době, žádné technické vymoženosti, batmobil apod. I když (pozor lehký SPOILER) v jedné scéně se Batman objeví na něčem jako motorka, či že asi odkaz na to, že Batman je prostě vždy v technologii o krok vepředu. Objeví se samozřejmě i další známé postavy, jako detektiv Gordon, Catwoman, Poison Ivy a další. Tento animák beru jako příjemné a zajímavé zpestření batmanovského animovaného světa. Vždycky si u takovýchto skvělých animáků říkám, jako by to asi vypadalo, kdyby se jednalo o hraný film, pod taktovkou mistra Christophera Nolana. Škoda, že těch temných rytířů nezrealizoval více.