Vlaky: Dvě století inovací (2017) (TV film)

Jako člověk, pracovně spojený s železniční dopravou, nemohu jinak. Krásný dokument o historii železnice od samotných počátků po dnešní moderní dobu. Zaměřen samozřejmě zejména na francouzské železnice, vzhledem k zemi původu dokumentu. Laici se, kromě představení historie vlaků jako strojů, dozví i jak funguje železniční doprava a jak fungovala v dávných dobách, co se zabezpečovacích systémů a práce výpravčích či dispečerů týče.

Mission to Moscow (1943)

Myslím, že když tohle američtí tvůrci natáčeli, tak sami nevěřili tomu co točí. Propagandistický snímek glorifikující SSSR. Vzhledem k tehdejší situaci asi trochu i pochopitelný, vzhledem ke společnému úsilí o porážku nacismu. Až tak chtěli být američané se sověty za dobře. Zobrazení a obhajoba politických procesů z 30. let (!) a vysvětlení paktu Ribbentrop - Molotov, jako jediného východiska pro SSSR, je už jen takovou zcestnou a nesmyslnou třešničkou na dortu.

Jedovatý břečťan 3: Pokušení (1997)

Znáte ten pocit, když děj filmu za moc nestojí ale přesto vás to baví dokoukat, kvůli kráse a charismatu hlavní představitelky? Ano, tak přesně tento film může být oním případem. Mladá Jaime Pressly je tady opravdu kost.

Autentický dokument fašistů z vypálení Lidic (1942) odpad!

Hodnotit to lze odpadem. Tento počin neměl nikdy vzniknout. Bohužel lidstvo to umožnilo, jelikož umožnilo vládu nacistů. Každého Čecha musí při záběrech bolet u srdce.

Beneath the Valley of the Ultra-Vixens (1979)

Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední Meyerův film, a také jsem si ho tedy nechal ze všech na konec, si dovolím krátce zhodnotit, že tvorba tohoto režiséra je, co se dějové stránky filmů týče, většinou podprůměrná až slabá. Tento film o "ultra-vixens" nevyjímaje. Hlavním tahákem jsou u všech půvab a horní vnady modelek/hereček, což je skutečně pro heterosexuální muže (či lesbické ženy) pastva pro oči. V té době to asi byly dosti odvážné a kontroverzní počiny, které si díky tomu vysloužily zájem. Z dnešního pohledu to již však nestačí. Příběh je příběh. A ten dosti pokulhává. Prostě kdyby tam všude nebyly ty pohledné prsaté ženy ale nějaké obyčejné, tak by to u mnohých filmů bylo zralé na odpad.

The Batman vs. Dracula (2005)

Atmosfericky velmi temný batmanovský animák, zatím nejtemnější z těch, co jsem viděl. A toto se přesně hodí do ponurého Gotham City.

Běda tomu, skrze něhož přichází pohoršení (1950) odpad!

Vida rok 1950 a máme tu odporné propagandistické dílko, jako vytřižené z dílny těch, co tu vládli ještě o pět let dříve. Nic se nezměnilo. Akorát jsme přešli z područí nacistických diktátorů plynule do rukou diktátorů bolševických. Komunismus = Nacismus. Dílku by se daly vpálit nějaké hvězdy, jako z pohledu historické zajímavosti a poučení pro příští generace ale já dám pro nechutnost a z úcty k faráři Toufarovi bolševikům odpad! Spoiler: nejlepší byl asi ten americký pavouk s nápisem Wall street tahající za nitky světových států a až do Čihoště. V té době byla ta hnusná tarantule ve skutečnosti v Moskvě, jmenovala se J. V. Stalin a tahala za nitky Československa, Polska, Maďarska, NDR, Ukrajiny, Běloruska, Bulharska, Rumunska, Litvy, Lotyšska, Estonska a spousty dalších. Každé potažení za nitku rozsévalo smrt, bídu a zaostalost. Hanba, že nám takoví 40 let vládli. Třikrát hanba!!!

Rambo: Poslední krev (2019)

Závěrečná třetina filmu je takový další díl SÁM DOMA. S tím rozdílem, že Kevin McAllister je oproti Johnu Rambovi břídil. :-)

High Life (2018)

Jakožto fanoušek vesmírných sci-fi jsem nesmírně zklamán. Nuda a béčkovost až céčkovost. Divím se, že se Claire Denis podařilo do tohoto díla dostat herce jako Robert Pattinson a Juliette Binoche. Pěkně to napsal uživatel Othello ve třetí a čtvrté větě svého komentáře. Vystihl to zcela přesně.