Rychle a zběsile 5 (2011)

Sice to tady všichni hodnotí jako nejlepší díl série, ale já bych s klidem řekl, že je to sice povedený, ale úplně jiný typ filmu. Už to není ta klasická slintačka na vytuněný káry jako v jedničce. Je to akční řežba s demolováním celého města a velkou dávkou tak nadpřirozené fyziky, která mi po úspěšném složení zkoušky z mechaniky tahala koutky úst , až to pěkné nebylo. Ani byste však nepotřebovali nějaké vyšší znalosti, co se fyziky týče. Jen si zkuste přidělat obří kovový trezor za dvě auta a jet s ním po cestě plné zatáček... Bohužel nám to na konci filmu kvůli naší bezpečnosti zakázali. Já bych neřekl, že to bylo kvůli bezpečnosti, ale kvůli tomu, aby každý hned nezjistil, že takhle by se auta nechovala!... Když už jsem se těšil, že bude zase jeden závod jako dřív se záběry na nekonečnou převodovku střídajíc ty nejtvrdší výrazy herců, tak jsem byl zklamán, protože ho sprostě přeskočili! Nařvan Vin Benzin si to rozdal s nařvanem Skálou a pak se samozejmě skamarádili, jak už to mezi fitness nadšenci chodí a zesnulý Paulie hraje tak skvělého řadiče, že si snad ani jiný osud nemohl přát než zahynout při dopravní nehodě. Co dodat? Snad jen, vrátit zpátky všemi nenáviděné tuningové dýchánky a ubrat trochu na akci. Vážně! Netušil jsem kde se tam ti machři s bouchačkama pořád berou, ani na koho a proč vlastně kdo útočí.

Nesvatbovi (2005)

Začátek je super, bohužel jsem vždycky viděl jen ten začátek a když jsem se rozhodl film celý dokoukat, tak mě dost zklamal. Srdceryvný proslov o lásce, když tu buchtu viděl 3 dny a pak na ní 7 měsíců nemohl zapomenout? To snad ne ..

Než si pro nás přijde (2007)

Jak jsem se shlédnul v Americké kráse, coby muž při krizi středního věku, tak tohle téma u mě nevyvolalo vůbec nic. Pravda brečel jsem, ale to asi bude tím, že jsem si akorát krájel cibuli na oběd. S cibulí je vše sice lepší, nicméně tomuhle filmu nepomohla... Dědkům asi nejde nic vytknout po herecké stránce, ale celý film mi nějak nesedl. Asi budu svůj odchod prožívat jinak a rád bych si život užil v průběhu a né až na smrtelné posteli.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Anglická vtípky na církev mám docela rád (viz. Father Ted), ale Monty Pythoni mě v tomhle filmu nějak neoslovili. Oproti Životu Briana je to jen slabý odvárek a tř hvězdičky dávám za scénu v hradě plném žen, pokládání otázek a kokosy. Co se mi vůbec nelíbilo byl podivně "uzavřený" konec.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Okomentuji jen tento třetí díl a myslím, že to sedí víceméně na všechny. Nahnali do 3 filmů spoustu známých herců a výsledkem není nijak oslňující trilogie. Mě ty filmy prostě nebavily. Kam se hrabou na seriál Podfukáři (Hustle) co se týče provedení podfuků a hlavně jsou zbytečně moc komplikované. Měla to být oddychovka, ale pochopit celý děj a vědět za jakým účelem se všechno děje, se mi prostě nepovedlo. Na to abych hltal všechny scény byl film málo zajímavý a kdyby v něm nehráli machři na slovo vzatí, tak tento film upadne úplně v zapomnění. Jednička a trojka za 3 hvězdičky. Druhý dl byl ještě o jednu slabší. " Jednou vidět a stačí."

Špinavý trik (2013)

Na film jsem se strašně těšil, možná až moc a pak mě pomalu začaly nahlodávat recenze. Možná to nebude až taková sláva, říkal jsem si, ale přece mi oblíbení herci nezkazí film s jednou z mých nejoblíbenějších tématik...Ale opak je pravdou... Musím se přiznat, že tohle je můj první film který jsem dokoukal kvůli výkonu herečky, resp. hereček. Kočky Amy a Jennifer filmu zajistily alespoň malý spád a trochu mi to připadalo jako dramatická linka vytržená z Fightera. Bylo jasné jak celý film dopadne, ale oni vás musí potrestat tím, jak dlouho se k finále dostávají. Výsledkem všeho je užvaněné, příliš dlouhé dílo, kam mi tlustý žid Bale a až příliš modrooký B. Cooper vůbec nesedli. 2 Hvězdy dávám za zmíněné herečky a hudbu, která navozovala dojem 50. let v Americe a málem bych zapomněl na "Elvise", nečekal jsem jak se scéna u něj v bytě vybarví a díky ní dávám 3. hvězdu.

Strážci - Watchmen (2009)

Dvě hvězdičky za to, že jsem vydržel nešťastnou náhodou Ultimate cut. 3,5 (slovy třiapůl!!!) hodiny nicneříkajícího tlachání, hrozných kostýmů, příšerných postav, nekonečných flashbacků přecházejících do dalších nekonečných flashbacků a modrý superhrdina s čouhajícím dindonem. Komiksová vložka, kterou jsem bohužel nepochopil, mi celý film naznačovala, že tohle opravdu není pro mě.

Vlhká místa (2013)

Posledních deset minut shodí celej film. Holka si znovu roztrhne zašitou díru, jen aby dala znovu dohromady rodiče, kteří se dohromady opravdu dají a ještě se díky tomu do ní zakouká zdravotní bratr... Jako vážně?

500 Miles To Nowhere (2014)

Krátké video, které vám absolutně nic neřekne, teda ne nic víc než krátký popisek nahoře. Jen se na youtube přesvědčte sami. Takové video by mohl natočit každý, jen mít kameru a partu lidí.. No dobře padáky..

Fyrst (2014)

Nevím proč, ale české ztvárnění výprav mladých sportovců mě neuchvátilo. Vlastně vím, monology všech zúčastněných nemají hlavu ani patu, snaží se sice být vtipní, ale nějak se jim to nedaří. Hudba byla velice nevyvážená - v jedné chvílí úplné ticho a v druhé rámusící songy, které nebyly dle mého názoru vhodně zvoleny... Musím uznat, že na lajně jim to jde bezvadně, i ty záběry měli povedené, ale pro další výpravu doporučuji nějakého zkušenějšího režiséra nebo někoho, kdo jím upraví jejich hlody do kamery, přece jen jsou to největí machři na lajně, nemůže se od nich očekávat žádný hluboký komentář k tmu co zrovna dělají...