Ajťáci (2006) (seriál)

Perfektní! U tohoto seriálu miluji hlavně ten anglický přízvuk všech herců. Zakázal bych dabing. Vyšperkovaný britský humor, z prostředí mě blízkému, možná v některých dílech trochu uvadá, ale není to tak znatelné. Pěkně zakončené posledním dvojdílem, o kterém málokdo ví. Nejlepší díl: " A Gay musical, abou gay, that's quite gay." :)

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Díl který trochu vybočuje ze série. Herci nejsou moc charismatičtí, scénář není nejlepší, ale zase je to něco trochu jiného a příběh o tom jak to mají "cizinci" v tokiu těžké je šmrnclý driftování v jak jinak než vytuněných kárách. Vin benzin v poslední scéně a drift kolem lidí na ulici přidal jednu celou hvězdu.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Po rozvaze jsem se rozhodl dát filmu 4 hvězdičky, že se k němu ještě vrátím, protože je na první shlédnutí moc komplikovaný, ale prošpikovaný bezvadnými hláškami a scénami, jakými se nemůže chlubit lecjaká komedie. Věřím že při druhé projekci mi vše zapadne dohromady a já se pak budu moci kochat skvělým hereckým výkonem R. Downeyho.

Nesvatbovi (2005)

Začátek je super, bohužel jsem vždycky viděl jen ten začátek a když jsem se rozhodl film celý dokoukat, tak mě dost zklamal. Srdceryvný proslov o lásce, když tu buchtu viděl 3 dny a pak na ní 7 měsíců nemohl zapomenout? To snad ne ..

Robot Chicken (2005) (seriál)

Zatím jen první série. Kdybych znal americkou scénu líp, tak bych se zasmál, bohužel se nevyznám ani v té české, tudíš mi většina skečů nepřijde vtipná a často ani nepochopím o co jde. Star wars speciály jsem ohodnotil zvlášť, tak je nepočítám do hodnocení tohohle seriálu, jinak bych hvězdu přidal. Třeba mě další série osloví víc a přidám jí sem stejně.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Jak všichni píší tak je tu slabší scénář, ale je to stejně dobře koukatelný jako všechny díly série a jako všechny vás tlačí za volant a tahají vám plynový pedál k zemi. Pro mě je to zase přehlídka krásných aut a už jen proto přidávám tu hvězdičku navíc.

Donnie Darko (2001)

Zatím nejsem schopen slov.. Shlédnul jsem Directors cut a myslím, že nebyla zbytečná ani jedna minuta.. O tomhle filmu budu ještě dlooouho přemýšlet. Finální song Mad world byl perfektně zvolen a patří k nejsilnějším momentům všech filmů, které jsem kdy viděl. Celkově z hudby běhá mráz po zádech. Herci ze sebe dolují maximum a filmy s koncem "domysli si sám" mám velice rád. Klobouk dolů, tohle jsem upřímně nečekal od filmu, u kterého jsem se chystal usnout... Místy mi to hodně připomínalo Americkou krásu, jak už tu někdo zmiňoval.

Rychle a zběsile (2001)

Nejlepší z celé série, nehraje si na nic jiného. Nenáročný odpočinkový film plný vytuněnejch autíček, pěknejch prcin a drsných výrazů za volantem.

Tmavomodrý svět (2001)

Český PŘEDCHŮDCE Pearl Harboru, který je oproti tomuhle jen pouhá vykrádačka námětů. Češi prostě umí točit filmy podle kuchařky, která nezklame: Vezměte časové období třeba po druhé světové válce, můžete i během ní. Přidejte trochu nezdaru s komunismem, nějaké hrdiny, kteří se snaží odolávat, ale nedaří se jim to, neurčitý závěr a celé to jemně posypte českým cynismem. A stejně se toho nepřejím.

Black Books (2000) (seriál)

Jsem pořád v rozpacích jestli 4 nebo 5. Seriál už jsem viděl několikrát, ale pořád tam jsou díly, které jsou prostě mnohokrát horší než ostatní. Nicméně se jedná o originální anglickou komedii, která rozhodně ví jak pobavit. "Jam, Jam Jam!" :)